1

Temat: DRM w sprzęcie rolniczym.

Chyba skończyły się czasy demosceny Atari, zaraz przyjdzie po nas ZAIKS czy inna MAFIAA i będzie krucho… :D

[dobreprogramy.pl] "Oprogramowania traktorów przerabiać nie wolno – bo rolnik mógłby słuchać pirackiej muzyki"

.: miejsce na twoją reklamę :.

2

Odp: DRM w sprzęcie rolniczym.

Oj skończyły się łatwe czasy. Nawet dla śpiewającej młodzieży w szkole czy przy ognisku.

Byłem ostatnio na spotkaniu szkolnym, po 25++ latach oczywiście, na którym rozprowadzano płytę z nagraniem ostatniego koncertu "kultowego" w naszej szkole zespołu muzycznego złożonego z ówczesnych uczniów tejże szkoły. Osoby, które wydały ten krążek postanowiły zrobić to "full legal" czyli odprowadzić do rzeczonego ZAIKS kasę za wydanie tego nagrania. Dostać hologramy itp.

Co śpiewa/śpiewała młodzież szkolna ? Dżem, Cohen jakiś blues i inna klasyka.

Jakież było zdziwienie kolegów, gdy pani z ZAIKS opierd@&&^%%ła ich przez telefon, że nikt 25++ lat temu nie zgłosił publicznego odtwarzania utworów muzycznych i właściwie to zastanowi się czy nie przywalić kary.

Szok....koniec końców udało się wszystko zrobić jak trzeba ale czekamy aż STOART i inne tego typu twory nie przylecą po kolejna kasę jako, że ZAIKS wziął swoje a oni będą chcieli swoje.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-04-26 18:13:00)

3

Odp: DRM w sprzęcie rolniczym.

To jak ja odtwarzam sobie muzykę z dem na Atari, to też muszę płacić zaiksy? Przecież ich nie kupiłem ani nie byłem na party, na którym były wydane :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

4

Odp: DRM w sprzęcie rolniczym.

Jak sobie to na pewno nie. Co innego rozpowszechnianie, jak np. szkolnego zespołu muzycznego, który grał i śpiewał kawałki zgłoszone do ochrony

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne