151

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

Bo to źródła zaginęły, albo jak są to w asm, albo w kompilatorze C sprzed 30 lat, itp itd.
Dlatego powerpc jest lepsze.

Ono jest lepsze bo skompiluje źródła które zaginęły...i7 tego nie potrafi a PPC tak bo jest big-endian....i źródła w assemblerze 68K też potrafi skompilować a głupie już i7 nie....nie mogę wytrzymać aby odpalić mojego Mac'a na PowerPC...już lecę do piwnicy...

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-09-28 21:04:33)

152

Odp: Freemint dla power pc

Cyprian napisał/a:

Kiladziesiąt razy szybsze niż 68k? Coś słabo coś z wydajnością PPC.
Na moim leciwy i5 Aranym JIT ma 24 400% wydajności STka.

Masz rację, tam zabrakło jednego wyrazu najszybsze.
Czyli ppc jest kilkadziesiąt razy szybsze niż najszybsze 68k (060).
Teraz jest ok.

153

Odp: Freemint dla power pc

Taki fajny przykład na wymianę danych podałem. No i oczywiście hejtrzy wydygali.
A taki fajny był drzewka, struktury wskaźniki.
draco miałeś skompilować i pokazać że na x86 też się da. Gdzie jest soft?

154

Odp: Freemint dla power pc

Odniosłem wrażenie, że to jednak ty miałeś przygotować przykładowy kod, a nie wrzucać tony tekstu.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

155

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

pokazać że na x86 też się da

A nie da się ? Nie widzimy dowodu na to, że się nie da.

156

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

Masz rację, tam zabrakło jednego wyrazu najszybsze.
Czyli ppc jest kilkadziesiąt razy szybsze niż najszybsze 68k (060)..

kilkadziesiąt? coś biedne to twoje  PPC
myślałem że dużo więcej.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

157

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

Taki fajny przykład na wymianę danych podałem. No i oczywiście hejtrzy wydygali.
A taki fajny był drzewka, struktury wskaźniki.

Chyba nie przeczytałeś tego co napisałem. Co to znaczy wymiana danych? Z czym? Jeśli z systemem to nie ma najmniejszego problemu. Budujesz XAAES pod Linuxem natywnie na x86. Kompilator języka C załatwia odpowiedni dostęp do pamięci. Nie potrzebna jest konwersja BE - LE.

158

Odp: Freemint dla power pc

voy napisał/a:

Odniosłem wrażenie, że to jednak ty miałeś przygotować przykładowy kod, a nie wrzucać tony tekstu.

Jak zwykle coś ci się pomyliło. Kod mieli pod x86 skompilować Klobukowski i draco.
bartek też mógłby się wykazać.

159

Odp: Freemint dla power pc

mormon napisał/a:
swinkamor12 napisał/a:

Taki fajny przykład na wymianę danych podałem. No i oczywiście hejtrzy wydygali.
A taki fajny był drzewka, struktury wskaźniki.

Jeśli z systemem to nie ma najmniejszego problemu. Budujesz XAAES pod Linuxem natywnie na x86. Kompilator języka C załatwia odpowiedni dostęp do pamięci. Nie potrzebna jest konwersja BE - LE.

Chyba nie doczytałeś, chodziło oczywiście o użycie starego kodu bez kompilowania.
Tu np XAAES 68k z poziomu kodu x86.

160

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

Jak zwykle coś ci się pomyliło. Kod mieli pod x86 skompilować Klobukowski i draco.
bartek też mógłby się wykazać.

Jak zwykle to Ty nie zrozumiałeś....Ty musisz a my możemy jeśli nam się zechce lub, jeśli zapomniałeś, bardzo ładnie poprosisz a nam się wtedy być może będzie trochę bardziej chciało.
To Ty twierdzisz, że )podkreślenie moje)

swinkamor12 napisał/a:

nikt nigdy nie skompiluje na i7.
Bo to źródła zaginęły, albo jak są to w asm, albo w kompilatorze C sprzed 30 lat, itp itd.
Dlatego powerpc jest lepsze.

Pokaż jak to możliwe bo z chęcią skompiluje jakieś zaginione źródła na moim Mac'u PowerPC. Jest tyle zaginionego kodu.

P.S.
Z kulturą jak widać ciągle jesteś na bakier ale próbuj dalej.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-09-30 16:07:57)

161

Odp: Freemint dla power pc

Pomyliło ci się bartku, miałeś skompilować przykład który pokazałem, skoro na x86 to nie problem i też się  da.

162

Odp: Freemint dla power pc

Napisz.se - tu za ciebie nikt tego nie zrobi, bo przyjmujesz postawę roszczeniową. I nic mi się nie pomyliło.

Ostatnio edytowany przez voy (2015-09-30 18:09:58)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

163

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

tu wycięte obraźliwe wtręty...miałeś skompilować przykład który pokazałem, skoro na x86 to nie problem i też się  da.

Pomyliło Ci się:

Ja nic nie muszę. My nic nie musimy.
Ty chcesz ...nie..... Ty OCZEKUJESZ, że to zrobimy.
Czy ktoś z nas się do czegoś zobowiązywał ? Coś Ci obiecał ?
Chyba się nie doczekasz. Nie dlatego, że się nie da. Po prostu nie ma potrzeby.

Na dodatek brak kultury Ci w tym nie pomoże....ale tego oczywistego faktu też nie jesteś w stanie przyswoić.

164

Odp: Freemint dla power pc

Jemu się po prostu wydaje, że jego zdanie na ten temat robi na kimkolwiek jakieś wrażenie. Stąd te dziecinne próby podpuszczania.

KMK
? HEX$(6670358)

165

Odp: Freemint dla power pc

U moich znajomych przez lata za drzwiami wejściowymi wisiała stara odrapana tabliczka, z targu staroci, z napisem "UPRASZA SIĘ NIE PLUĆ NA PODŁOGĘ". Wszyscy traktowali to jako dobry żart. Widzę, że jednak miało to głębszy sens.

Mamy tu przypadek gościa "z innego świata", który został wpuszczony "do domu", obszedł każdy pokój, napluł w każdym kącie domownikom na kapcie wyzywając ich od nieuków i głąbów bo nie maja takiego wyposażenia jakie mu się podoba i które umie obsługiwać.
Po tym wszystkim dziwi się, że do kurtuazyjnej herbatki, którą mimo to dostał, nikt mu nie proponuje nawet cukru i cytryny choć przecież oczywiste jest, że MIELIŚMY biec o razu do sklepu i MUSIMY mu podać ciasteczka marki PowerPC bo on tylko takie lubi a wszystkie inne są niesmaczne. A już zwłaszcza te, które mamy w pudełku bo na pewno są niedobre a on po nich NA PEWNO DOSTAJE WZDĘĆ bo z takim pudełkiem ma złe skojarzenia z dzieciństwa.

Ale cóż...gość w dom.....trzeba jakoś wytrzymać ....chyba czas poszukać spluwaczki dla niego.....oby wiedział ja się nią posługiwać.

166

Odp: Freemint dla power pc

Tak jak mówiłem największy problem z powerpc mają ci co tego na oczy nie widzieli i nie używali.
Oczywiście najwięksi hejterzy tacy jak draco, bartek są mocni tylko w biciu piany oczywiście.
Prosty przykład czyli użycie biblioteki gui która napisana pod 68k i użycie jej w sofcie x86 i okazuje się że się nie da.
Takie rzeczy jak użycie kodu 68k w kodzie powerpc,  na amidze powerpc robi się od ręki.

167

Odp: Freemint dla power pc

A my mówimy: "NIE PLUJ NA PODŁOGĘ".

swinkamor12 napisał/a:

okazuje się że się nie da

Czy z tego, że gdy patrzysz w lustro i nie widzisz swojego mózgu wynika, że go nie masz ?

168

Odp: Freemint dla power pc

swinkamor12 napisał/a:

najwięksi hejterzy tacy jak draco

:D

@bartoszp: przeintelektualizowujesz (wiem, długi wyraz, jeszcze dłuższy niż "Winkelriedem", zapewne co najmniej jeden czytelnik nie zdoła sparsować). Na tego osobnika jedyny środek, który skutecznie działa, to miesięczny ban.

KMK
? HEX$(6670358)

169

Odp: Freemint dla power pc

@drac30:

Ufff...sparsowałem... :) :)

@swinkamor12:

swinkamor12 napisał/a:

największy problem z powerpc mają ci co tego na oczy nie widzieli i nie używali

Teraz bądź kreatywny
https://lh3.googleusercontent.com/-QqBIDYMS4Tk/Vg1pL8_k5HI/AAAAAAAAAtY/8atZ9YRvjfw/s912-Ic42/20151001_185232%252520%252528Medium%252529.jpg

Dla twojej informacji - gdybyś jeszcze twierdził, że "na oczy czegoś nie widziałem i nie używałem"

A. Motorola 68050, HP PA-RISC, Sparc UltraII, Intel960 (ciekawe czy w ogóle wiesz co to jest), pośrodku procesor rodziny PowerPC a w tle PowerMac G4 na PowerPC.
B. Tylko i960 nie miałem w działającym sprzęcie.

PS.
Nie martwcie się, PowerPC nie jest z tego PowerMac'a

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-10-02 00:46:50)

170

Odp: Freemint dla power pc

To jest PowerBook… :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

171

Odp: Freemint dla power pc

Co za różnica ? PowerBigEndian

172

Odp: Freemint dla power pc

Duży indianin czy mały indianin... Co za różnica?

Sikor umarł...

173

Odp: Freemint dla power pc

W każdym wypadku jest czerwony :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

174

Odp: Freemint dla power pc

Nie żebym się czepiał, ale jak to mówią prawda w oczy kole.
Tak jak mówiłem hejterzy typu draco czy bartek to są dobrzy w biciu piany, ale tylko w tym.
Jak przychodzi co do czego okazuje się że wiedza i umiejętności hejterów typu draco czy bartek są dalekie od deklarowanych.
No cóż tak zwykle bywa.

175

Odp: Freemint dla power pc

A jakie są Twoje umiejętności?