Temat: Magnetofon i dziwne dźwięki

Witajcie,
Obserwuję u siebie w domu dziwną rzecz. Podczas wgrywania gierek z kaset w głośnikach TV prócz charakterystycznych dla Atari dźwięków wgrywania gry słychać jakieś mega zakłócenia. Wygląda to na to jakby głowica zbierała jakieś fale "z zewnątrz". Często uniemożliwia to wczytanie gierki, czy programu. Gdy zakryję głowicę palcem "niechciane głosy" zanikają. Generalnie brzmi to jakby małe Atari odbierało jakiś kosmitów.
Czy miał ktoś podobny problem?? Jesteśmy w stanie to wyeliminować??

2

Odp: Magnetofon i dziwne dźwięki

Odsuń magnet od tv i routera wi-fi. ;)

Ostatnio edytowany przez Mef82 (2015-09-27 19:41:45)

"Stand rigid for the next battle
Peace means reloading your guns
The love for life is all hatred in disguise
A carnival creation with masks undone
"

3

Odp: Magnetofon i dziwne dźwięki

U mnie też magnetofon zakłócenia zbiera, mam jakieś takie buuuczenie pasqdne. Szczególnie przy korzystaniu z Turbo2000 (z tym dodatkowym przewodem w p.2), przy 'normalu' raczej jest to znikome/pomijalne.
;D najmniej buczy jak magnetofona postawię na atarynce.

Jeśli kiedyś będę miał większy kawałek samoprzylepnej folii aluminiowej, to spróbuję od środka wylepić obudowę; te magnetofony żadnego ekranowania nie mają :-/  (xc,ca)

4

Odp: Magnetofon i dziwne dźwięki

No sprawdzałem na 2 magnetofonach XCA12 i  to samo :( U mnie nie ma sprzyjających warunków: pokój mały, u góry router Wi-fi, obok TV, a sąsiad jeszcze antenę GSM wywalił, także ma co powodować zakłócenia :)

5

Odp: Magnetofon i dziwne dźwięki

Ten problem był omawiany też na AOL: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=1

6

Odp: Magnetofon i dziwne dźwięki

Czyli po prostu ekranować elektronikę.

Ekran elektroniki XC 12

XE maniac! ;)