Temat: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Witam.

Poszukuję tytułów gier, w które mogłyby grać równocześnie 2 osoby (jedna z tych osób to dziewczynka w wieku 5-ciu lat) - niezbędne warunki:

a) w grze dwaj gracze muszą brać udział jednocześnie rywalizując lub kooperując - odpadają gry typu River Raid, gdzie gracze rozgrywają partie na zmianę

b) odpadają gry sportowe/bijatyki i inne wymagające bardzo aktywnego operowania joystickiem

c) gra nie może być zbyt złożona - najlepiej aby to była prosta gra zręcznościowa, aby dziecko w wieku 5-ciu lat czerpało przyjemność zabawy bez długiego wdrażania się


przykłady gier, które "już się sprawdziły":

- Joust
- Kickstart

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-11-08 01:01:08)

2

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

W czasach kiedy ja jako jeden z niewielu w klasie mialem komputer, po lekcjach koledzy schodzili sie do mnie i bardzo czesto grywalismy w:

- Angle Worms
- Rally Speedway
- Tenis
i chyba jakas koszykowka w stylu One on One.

Jeszcze mi sie przypomniala seria Spy vs Spy tylko ze to sie bardzo dlugo wgrywalo z magnetofonu.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2015-11-08 01:03:33)

3

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

ZuluGula napisał/a:

Jeszcze mi sie przypomniala seria Spy vs Spy tylko ze to sie bardzo dlugo wgrywalo z magnetofonu.

Spokojnie ;) - w dzisiejszych czasach można operować w tym względzie jednostką sekundy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Dzieci trzeba uczyc cierpliwosci ;) Zeby zagrac w gre trzeba odsiedziec spokojnie te pol godziny.

5

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Rebound

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

6

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Autoreklama :->

http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=7059

7

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Archon

8

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Archon dla pięciolatki?

Nie, dobra, nie mam słów :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

9

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Spy vs Spy - nawet 5-cio latka będzie miała mnóstwo przyjemności z gry.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

10

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Dzięki, ale chodziło mi o prostą logikę, a nie nieco bardziej złożone gry - spójrzcie np. na Jousta - prosta zasada, nie trzeba przez godzinę tłumaczyć dziecku co trzeba robić.

No i zaznaczałem, że sportowe odpadają (np. Atari Tenis średnio się sprawdził w tym przypadku).

Coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-11-08 15:55:33)

11

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Najlepszą grę jaką znam dla dwóch osób i to bez względu na wiek jest BUBLE BOBLE. Po mimo ubogiej grafiki daje niesamowite emocje pod warunkiem, że się gra w dwie osoby jednocześnie, które nie tylko rywalizują ze sobą ale też muszą współdziałać aby dojść do potwora w setnej planszy. Inną grą , którą mogę polecić do zabawy to gra przygodowa GOONIES, ale ona może być za trudna dla pięcio latka.

Ostatnio edytowany przez ratai (2015-11-08 19:38:41)

12

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Dog Daze, Dog Daze Deluxe, Bumpomov's Dogs, Claim Jumper, Outlaw/Howitzer, Seawolf II, epyxowy Gun Fight, Aztec Challenge, Tube Baddies, Unicum, Video Classics aka. Blip! - chyba nie sprawią kłopotów pięciolatkowi. Ja dawałem radę ;-)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

13

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Tanks i mega blast...
Mac co prawda ja mam synka (obecnie 6lat) ale jak miał 4 lata to ciął ze mną w te gry jak zły.
Teraz w tanksie dochodzi dalej niż ja.....

14

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Axilox z obostrzeniem, ze tam troszke trzeba znac sie na liczeniu.

15

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Bruce Lee - jedna osoba to Bruce, druga Yamo, można kooperować, zybex, goonies - choć moze być za trudna, pitstop bodajże ma opcję na dwu graczy, tanks, battle ships (choć tu na przemian), tekblast (możecie wziąć mamę na 3-go gracza i grać w trójkę ;P) - to tak na szybko. Dla dziecka jeszcze polecam heatcliff.

Sikor umarł...

16

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Kiedyś zrobiłem taką listę, nie pamiętam na podstawie już czego...

Raczej większość w "cooperative mode" niż "vs mode"

Ostatnio edytowany przez pajero (2015-11-08 21:24:54)

Post's attachments

Multiplayer.pdf 12.04 kb, liczba pobrań: 35 (od 2015-11-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

17

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Dziękuję wszystkim za sugestie i porady, ze szczególnym podziękowaniem dla Krótkiego i pajero :)

18

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Kaboom!
Dyna Killers
Polar Pierre
Cavelord
Mario Bros

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

19

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Capture the flag, i Ballblazer, i Decathlon (biegi), i Dynablaster.

I Zorro.

Jeden gracz lata zorrem a drugi macha chusteczką :D

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-11-10 16:12:42)

20

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

nooooo... spy vs spy to zdecydownie gra dla powskich intelektualistów... zawsze jak ją odpalałem, to po pięciu sekundach w czasie których komputer biegał w drugim oknie w jakichś losowych kierunkach - przegrywałem... do dzisiaj nie rozumiem tej gry...

21

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Two Maze - coś w rodzaju pacmana dla 2 graczy jednocześnie

22

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Twomaze coś ala pacman ale dla 2 osób na jednym ekranie.

23

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

bezrobotny napisał/a:

nooooo... spy vs spy to zdecydownie gra dla powskich intelektualistów... zawsze jak ją odpalałem, to po pięciu sekundach w czasie których komputer biegał w drugim oknie w jakichś losowych kierunkach - przegrywałem... do dzisiaj nie rozumiem tej gry...

To się zgadza, ja też nie mam pojęcia o co w tym chodzi, a gra swego czasu była uznawana za jedną z lepszych ... Może ktoś w prosty i krótki sposób wyjaśnić jak w to grać ?

Ostatnio edytowany przez normail (2015-11-17 23:13:35)

24

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Tutaj znajdziesz skan oryginalnej instrukcji z pierwszego wydania gry: http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _4956.html

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

25

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Nie wspomniano chyba jeszcze o różnej maści Arkanoidach (Technoid).