Temat: Cel gry Creep?

Może starzy wyjadacze mi pomogą. Panowie jaki był cel gry Creep? Załatwiałem wszystkie przeszkadzajki - game over. Przenosiołem wszystkie "kryształki" do fontanny - game over. O co tu chodziło? Moize była to tylko jakaś 1-levelova gra dodawana do jakichś pism na zachodzie?

Pozdrawiam.

sm,sf,film,emulacja

2

Odp: Cel gry Creep?

O ile mnie pamięć nie myli, ta gierka była napisana dla HAPPY COMPUTER no i... ma jakoś tak - mi się grafa podobała i dźwięki też niezłe, zwłaszcza, że całość zajmowała ok 12 kB. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Cel gry Creep?

Chodzi tam właśnie o przeniesienie wszystkich kryształków (?), które wyglądają jak takie podskakujące kwadraciki do fontanny. Gdy zbierzesz wszystkie przechodzisz do następnego poziomu. Nie trzeba wybijać wszystkich przeszkadzajek. Widocznie musiałeś któryś kryształek przeoczyć, albo masz uszkodzoną wersję gry. Poziomów jest napewno więcej bo kiedyś w to giercowałem udało mi się bodajże do 3 poziomu dojść.

4

Odp: Cel gry Creep?

a mnie ta giera męczyła kiedyś strasznie...zupełnie jak Hero...CRAP.... :x

gep/lamers^dial

5

Odp: Cel gry Creep?

...zupełnie jak Hero...

No nie gadaj.... H.E.R.O. jest świetne !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Cel gry Creep?

Zgadzam sie - H.E.R.O. - jedna z najlepszych gierek na Atarynke. Dopiero na emu udalo mi si cala przejsc :).

sm,sf,film,emulacja

7

Odp: Cel gry Creep?

Tyle, że H.E.R.O. raczej nie da się w przejść, w ogólnym rozumieniu tego słowa ;) . Po przejściu 20 poziomu włącza się tryb PRO, w którym powtarza się cyklicznie 8 ostatnich leveli. Jedyną możliwością zakończenia gry wydaje się strata wszystkich ludzików.

---> atarowiec od 1984r. <---

8

Odp: Cel gry Creep?

Tak - wlasnie mi o to chodzi - zapetla sie a szkoda :(. A jak jest z River Raidem albo Spelunkerem? Mam zamiar wziasc sie za nie znowu :).

PS. Sa jakies dobre remaki H.E.R.O.?

sm,sf,film,emulacja

9

Odp: Cel gry Creep?

River Raid podobno się także zapętla, ale jeszcze tego nie sprawdziłem osobiście. Spelunker jak najbardziej ma zakończenie, zobacz moją mapę (i dziesiątki innych :P ) - odnośnik do strony poniżej.

---> atarowiec od 1984r. <---

10

Odp: Cel gry Creep?

Świetna strona - gratuluje. Widze, że znasz się na rzeczy - więc zapytam jeszcze o Gremlins - dochodziłem tam baaardzo daleko - czy to ma koniec?

sm,sf,film,emulacja

11

Odp: Cel gry Creep?

RiverRaid sie nie zapetla - poziomy moze i bywaja podobne, ale sa generowane algorytmicznie.
Za to gra sie konczy po przekroczeniu przez gracza maksymalnej mozliwej do zdobycia liczby .... punktow. Poprostu koniec i mamy "ekran powitalny" czyli lecace przewijajace sie plansze.
A punktow moze byc 9.999.990 :) (a moze o jedna "9" wiecej....;) )

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Cel gry Creep?

zapytam jeszcze o Gremlins - dochodziłem tam baaardzo daleko - czy to ma koniec?

Z tego co zauważyłem to po ok. 30 poziomach zaczynają się one powtarzać. Prawdopodobnie więc również nie ma klasycznego zakończenia.

---> atarowiec od 1984r. <---