Temat: Midex+ Steinberg

Witam Wszystkich! Pewnie temat stary jak świat, ale ja jestem "nowy" cha, cha, cha!! Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów pokusił się o zbudowanie/skonstruowanie dodatkowego expandera midi, rozbudowującego ST/STE/MSTE o dodatkowe w pełni konfigurowalne porty/wyjścia midi? Zaczynam zabawę z "analogami" i chciałbym wysłać z CUBASE-a sygnały na 2 instrumenty na 1 kanale, ale na oddzielnych wyjściach midi np. nr 3 i 4 na kanale 3. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłby MIDEX+, ale za jednym popsutym na eBay-u się zgapiłem, a drugiego "niemiec" nie chciał mi oddzielnie sprzedać:) Pewnie ciężka sprawa, ale - "kto pyta nie błądzi"!

2

Odp: Midex+ Steinberg

schematy chyba nie są dostępne w sieci, a szkoda

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Midex+ Steinberg

Ja na razie nie dotarłem do schematów, nie mówiąc już o plikach wsadowych:)

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2015-12-16 15:28:27)

4

Odp: Midex+ Steinberg

Pozostaje polowanie na aukcjach.

5

Odp: Midex+ Steinberg

Witam po długiej przerwie, mam ciekawą wiadomość, jak wszystko wypali będę miał dwa midex-y+ Kto chce się podjąć rozpracowania sprzętu??? Zrysowania schematu i ewentualnie ściągnięcia wkładów z GAL-i?:)

6

Odp: Midex+ Steinberg

Witam !
Tak jak pisałem wcześniej MIDEX dotarł, teraz potrzebuję pomocy w konfiguracji, może ktoś podpowie z Szanownych forumowiczów, jak podłączyć, ustawić itd.

7

Odp: Midex+ Steinberg

mam takie ustrojstwo
baaardzo rzadki kawalek sprzetu :)
jestem ciekaw czy daloby sie sklonowac

8 dodatkowych wyjsc midi na kablu do drukarki
ze sterownikami do cubase

nie pamietam nazwy... bo poza domem


+ dodatkowe wyjscie na comie
+ porty na midexie, tudziez emagic log :)

i az za duzo :)

poza tym tak  naprawde nie porzebujesz tylu wyjsc, wystarczy ci mapper midi
cos w stylu motu timepiece :)
http://www.muziccraft.com/store/product … 55-en.html


32 kanaly na raz naprawde stykaja z atarka :) a z mapperem obsluzysz wszystko co masz pod reka
maly switch przez midi albo preset z menu i masz od razu wszystkie potrzebne ustawienia co ma grac i na ktorym kanale

mozesz to konfigurowac z usb na lapku np albo z po prostu z menu

uzywke kup na ebay z usa

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2016-08-12 01:47:43)

8

Odp: Midex+ Steinberg

Kurcze, nie do końca ogarniam temat mappera midi, Motu generalnie znam, ale do PC i MAC-a. Podłączane jako niezależny interface midi poprzez RS lub USB, ale jak to się ma do ATARI, zdaje się, że sam CUBASE ma sterowniki tylko do MIDEX-a. Chyba, że wyjścia z MIDEX-a "wpuszczam" w mappera i tam tworzę presety co do czego, tylko nie bardzo wiem jak potem wysłać takie presety z CUBASE-a, chyba, że trzeba samo mapowanie odpalać i wysyłać z innego kompa:)

9

Odp: Midex+ Steinberg

Witam!
Midex+ dotarł, ale mam miłą niespodziankę i wraz z nim dotarły trzy klucze od U-20 editor i dwa których nie mogę rozpoznać, jeden dokładnie w tym smym kolorze co midex z naklejką STEINBERG, a drugi z wytłoczonym napisem STEINBERG tylko koloru niebieskiego, może ktoś jest w stanie je zidentyfikować??