1

Temat: 5'25 Still Alive!!!

za stronką c64.sk zamieszczam info o wznowieniu produkcji dysków 5'25 dla maniaków jak to określono retro-komputerów...Cytuje:

"We have produced disks in the USA for the European retro-computing fans. For a lot of years, disks of the 5,25 inch size were available in nearly every store, but since more than one year, all inventories are sold out. Trying to use 96TPI or 135TPI disks is not always successful, because the heads of Commodore and Apple drives are only made for 48TPI. Other disks have errors, or seem to lose data for no appearent reason.

We have found a company in California that has started the production machines for us. To get the disks to Germany at a reasonable price, we found a complicated but cheap way to transport them: First by train nearly 3000 miles to New York, then by ship to Antwerp, and the last part to Aachen by truck. Starting december 17th, we can offer 25 disks DS SD (48TPI) without envelopes, with stickers at a price of 9,90 EUR"


oto jeszcze mail do goscia: mailto:nospam@jschoenfeld.de


.hmmm....25 dysków za 10 euro???? o f**k.....ciekawie co na to Zbiku???
ja rozumiem,że trzeba je przerzucic przez ocean...ale ta cena.....f**k;)

no chyba żeby napisac konwerter usa2eu i przerzucic po kabelku:)))))

gep/lamers^dial

2

Odp: 5'25 Still Alive!!!

A ja już myślałem że dyskietki 5,25 odejdą w zapomnienie ew. do muzeum. A tu proszę....
Trochę cena odstrasza...

3

Odp: 5'25 Still Alive!!!

... hehe;- i jakość też. Nie wiem, czy zauważyliście, lecz stare i niekiedy bardzo już styrane dyski DD mające niekiedy i po ponad 20 lat są, dają się odczytać, nie mają badów .. itd. A dziś? Kupuje dysk HD zapisuje coś na nim, wracam do domu; a tu co? Gów... no za przeproszeniem. Rozumiem, że niby większa gęstość zapisu, lecz jednak z tą dzisiejszą jakością, to jednak coś nie tak - więc jeśli mam np jakiegoś 10 latka HD- to mam do niego większe zaufanie  :D . Lepszym rozwiązaniem byłoby przy okazji wznowienie produkcji napędów 5.25" bo to może być problem największy. Tzn; jeśli ktoś odczuwa poważne ciśnienie na 5.25"- bez problemów można zastosować 3.5" (np. kontroler od XF551 + napęd od ... czegokolwiek (prawie));- lecz tak jak mówie, to rzecz przecież gustu.
...a właśnie; znalazł ktoś sposób na wymianę napędu w stacji TOMS720??? Chodzi oczywiście o adaptacje np. 1.2M, bo stosowane onegdaj przez TOMS'a napędy są praktycznie nieosiągalne (nominalnie 720.. hehe;- pewnie Rosjanie wysyłali takie w kosmos :D )

Idea;- ogólnie ROX, lecz zgadzam się z przedmówcami - cena jak z kosmosu.

Jeszcze 3 -4  lata temu kupowałem DD-Noname48.. w firmie ... bodajże TimSoft (o ile jeszcze istnieje) - byli (są) z Koszalina. Więc można szukać i tą drogą. Cena;- chyba około zeta.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: 5'25 Still Alive!!!

ja pamietam że ZAWSZE miałem kosmiczne problemy z dyskami firmy...Verbatim i z tzw. szum-dyskami (Zbik wie o co chodzi) no i kolorowymi dyskami firmy Memorex hehehehe:)...a dzisiejsze nosniki tez nie sa herosami.Znajomal kupiła sobie niedawno 60gb Barracude....pochodziła troche i przeniosła sie do Krainy Wiecznych Lowów:)

gep/lamers^dial

5

Odp: 5'25 Still Alive!!!

Edaxa rulez :)
No i vaskowe stilony DD 48tpi :)

Odp: 5'25 Still Alive!!!

Ha, to nie Vaskowe, tylko Paskudowe!

Te 96tpi srebrne byly jeszcze bardziej odjazdowe, choc te 48tpi byly estetyczniejsze - oba rodzaje fajnie chulaly na 720 KB z modami!

7

Odp: 5'25 Still Alive!!!

Pin: ja w wakacje zaprzeglem stacje 3,5" (od Atari ST - dokladnie model Chinona a potem tez Epsona) do Tomsa 720C - na zywca. No przerobkas, no problemas - ot dorobilem wtyczke i wetknalem w stacje.

I dzialalo  8O  :D

8

Odp: 5'25 Still Alive!!!

Narzekacie Panowie na cenę tych DD-ków a cena jest naprawdę niska jak na coś, czego nie ma w masowej produkcji. W ogóle dziwię się, że komuś w USA opłaca się takie coś robić - widocznie też na maniaków trafiło.

http://www.5oft.pl/

9

Odp: 5'25 Still Alive!!!

... ja problem mam z dyskietkami; lecz nieco inny. Mam ich ok. 1500 i nie bardzo wiem, gdzie to trzymać .... :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: 5'25 Still Alive!!!

O matko  8O A ja sie tak cieszylem ze mam jeszcze te 90 sztuk  :D

11

Odp: 5'25 Still Alive!!!

Pin'ek uwazaj bo Polizei chodzi po domach i ankiety niby robią...jeszcze Ci zadadzą pytanie co masz na dyskach.....;)

gep/lamers^dial

12

Odp: 5'25 Still Alive!!!

... jak to co??? PIRATY Z AVALONU ...  :D  :D HEHE mam nadzieje, że panowie z Rzeszowa nie śledzą tego topicu. Zaznaczam, że orygilałów nazbierałem równie nie mało..  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: 5'25 Still Alive!!!

10 Euro za 25 dyskietek? Czyli 1 euro za 2,5 dyskietki? Czyli jakieś 0,35, powiedzmy, 0,4 Euro za 1? 0,4*4,5zł=1,8 za sztukę. Patrząc na ceny w USA, tragedii nie ma... Wszak około 1zł kosztuje  dyskietka HD z produkcji masowej!!! A może, jak zamówi się z 1000, będzie taniej?

Sikor umarł...