Temat: Forever 2016

Chłopaki i dziewczyny! :)

Już jakim czasiem jest czynna strona http://forever-party.net
Serdecznie zapraszamy w marcu na Słowację i czekamy na wiele prac dla małego Atari! :)
W tym roku będziemy miałi zasilanie na miejscu. Więcej info tutaj: http://forever-party.net/?p=544

Zasady dla Atari compo: http://forever-party.net/?page_id=43

Czekamy na was wszystkich!

Ja mam też Atari

2

Odp: Forever 2016

Zasady Atari Compo:

"Atari XF 551 (SD, MD, DD, DS/DD – 320 KB/disk)"

... a nie powinno być 360kB/disk?? ;)

EDIT:

"no visible sign of the author. We recommend to use the obligatory “PRESS SHIFT” trick for self-executable files if you want to include your name in the work."

WRESZCIE po latach doszliście do tego ;)

-----------------------------------------
UWAGA:

"we will use Mega Player 2.0 to play them."

Player ten niepoprawnie gra niektóre muzyczki napisane w TMC. Już raz muzyka X-Raya poszła jak sieczkarnia, no i widzę że jak kulą (kurą) w płot ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-01-14 17:24:16)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Forever 2016

hehhe ... regulamin flame start :)

tak swoja droga, to nie wiem nie znam sie ale sie wypowiem :)

czy nie powinno byc tak ze autor pracy, znajac platfoprme docelowa, dostosuje swoja prace do jej wymagan ? ciezko wymagac od organizatorow aby wszystkim dogodzili i zapewnili 100% kompatybilnosci z nieprzewidzianym randomem ktory moze przyjsc na compo. dlatego tez skoro juz teraz jest znana platforma do prezentacji, to raczej autorzy powinni przygotowac tak swoje prace zeby sie poprawnie odpalily na docelowej platformie. amirite ?

... teraz mozecie sie zaczac pluc ze nie mam racji :P :)

4

Odp: Forever 2016

to, jak by to powiedzieć sztuka kompromisu jest ;)

Organizator powinien po każdym kompo wyciągnąć jakiś wniosek. Od czasu pierwszego zlotu, można śmiało powiedzieć minęło ćwierćwiecze, wiele się zmieniło jednak niektóre rzeczy wcale. W tym właśnie fakt, że gęstość podwójna dwustronnie zapisana to 360kB.

Przy okazji błędy "kompotowe" z poprzednich lat typu użycie niewłaściwego lub niedopracowanego oprogramowania powinny być wyeliminowane (tutaj player), czy też ograniczanie w pewnym sensie typów plików. Np. wykluczenie MPT ze samplami. Że co, że taki format daje "przewagę" nad chiptune w czystej postaci? Nie sądzę ;)

Odnoszę wrażenie, że w tym regulaminie od 2001 roku praktycznie nic się nie zmieniło. Raz wystawialiśmy demo na forever, i okazało się że nie ma możliwości uruchomienia pliku wykonywalnego pod DOS, bo dyskowy system operacyjny organizatora nie radzi sobie z formatem dyskietki DOS 2 spod XF551 a my już swoje wypiliśmy i nie potrafiliśmy w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu jakże poważnego problemu ;). No i nadal widzę te same zapisy dotyczące konfiguracji sprzętowej / software'owej

Regulamin wydaje mi się powinien dostosować prace do realnej sytuacji w sprzęcie na dzień w którym odbywa się party. Wszystkim to chyba oszczędzi zmartwienia tym bardziej, że jest to stan osiągalny bezproblemowo i BEZKOMPROMISOWO ;)

Nie wiem, nie znam się, wyrażam jeno swoją opinię.

Sumarycznie - piszę obecnie jakieś muzaki, ale nie zaryzykuję wystawiania w takich warunkach :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-01-14 22:02:38)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Forever 2016

Cicho tam z tymi flejmami, powiedzcie lepiej ile za te bilety…

…a, sprawdziłem już. To teraz pytanie, czemu tak drogo? :D

PS: No i drugie, standardowe już pytanie - "Jedzie ktoś z Krakowa?"

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2016-01-14 22:26:45)

.: miejsce na twoją reklamę :.

6

Odp: Forever 2016

nie wiem, bo tylko raz zapłaciłem ... i robili mi zdjęcia ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Forever 2016

Ja sie wybieram jak mnie ktoś zabierze :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

8

Odp: Forever 2016

Spytam się XI. Myślę tę zasady są stare.
Przepraszam, kiedy dostanę odpowiedź od XI, to naprawię.

Ostatnio edytowany przez factor6 (2016-01-15 08:07:31)

Ja mam też Atari

9

Odp: Forever 2016

Pin napisał/a:

Zasady Atari Compo:

"Atari XF 551 (SD, MD, DD, DS/DD – 320 KB/disk)"

... a nie powinno być 360kB/disk?? ;)

Co wiem, w ostatnim roku compo maszyna korzystała z SDrive. Zapytam o szczegóły i naprawię to na stronie.

Pin napisał/a:

EDIT:

"no visible sign of the author. We recommend to use the obligatory “PRESS SHIFT” trick for self-executable files if you want to include your name in the work."

WRESZCIE po latach doszliście do tego ;)

Oto nie jestem pewien czy będzie tak, jak się oczekuje, bo oni (XI & co.) pokazywają poza ekrana z komputera też tego białego z logiem forewera i z nazwą kawalka i KSYWĘ. No i jest oczywiste, to problem. Spytam się XI co i jak.

Pin napisał/a:

UWAGA:

"we will use Mega Player 2.0 to play them."

Player ten niepoprawnie gra niektóre muzyczki napisane w TMC. Już raz muzyka X-Raya poszła jak sieczkarnia, no i widzę że jak kulą (kurą) w płot ;)

O tym problemu nie wiedziałem. Sprawdzę to.

Ostatnio edytowany przez factor6 (2016-01-15 08:35:48)

Ja mam też Atari

10

Odp: Forever 2016

Factor? Widzimy się ;)

11

Odp: Forever 2016

- Zmieniliśmy zasady tak, że wszystkie muzyczne i graficzne compa na wszystkich komputerach będą anonymowe.
- Co do Mega Playera 2.0: dostałem info, że dla muzyk lepsze użyć wersję 1.6. Jak z obrazkami, nie wiem.
- Muzyki napisane w TMC będą odtwarzane w TMC odpowiedniej wersję.
- Co do konfiguracji Atari XI-a, informacje mi jeszcze brakują.

Ja mam też Atari

12

Odp: Forever 2016

hello :) Factor6

In the gfx compo rules it says 'All the graphics must be performed on Atari'

I think you meant - "must be displayable on atari" :) since nobody is doing gfx on the atari computer any more :)
Otherwise, please state that unambiguously, so that there won't be any disappointed gfx artists on the party ;)

Cheers and see you on the party :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: Forever 2016

Vasco/Tristesse napisał/a:

Factor? Widzimy się ;)

Vascooooooohhhhhh!!!1111 :)

Ja mam też Atari

14

Odp: Forever 2016

syscall napisał/a:

hello :) Factor6

In the gfx compo rules it says 'All the graphics must be performed on Atari'

I think you meant - "must be displayable on atari" :) since nobody is doing gfx on the atari computer any more :)
Otherwise, please state that unambiguously, so that there won't be any disappointed gfx artists on the party ;)

Cheers and see you on the party :)

Bardzo dziękuję! Sprawdziłem rulesy.

Btw. Sprzęt będzie korzystać z SDrive.

Ostatnio edytowany przez factor6 (2016-01-18 18:41:16)

Ja mam też Atari

15

Odp: Forever 2016

Guys, I have a bad news. Sorry for English, but I have no time to translate to Polish this time.
I was forced by XI to change the rules on the website back. He was angry that I changed them even I mailed him about a half year ago for info that they need a little change with no response. So I thought it would be clever step to make compos anonymous and add some new hw info as I did. He mailed today that he doesn't want anything to be changed and old rules are still valid. So please don't worry about me :-( I hope you'll send or bring some compo stuff, though.
The most annoying thing is that he wants the stuff to be signed. That's bad because the other compos are anonymous. My only idea (not advice!) is to not read the author's name on the bigscreen or provide a fake nickname if you want the compo be fair voted.

Ja mam też Atari

16

Odp: Forever 2016

...I XI też prosi to wszyskie pytania dotyczące wyświetlania ksyw wskazywać na niego: xi (małpa) napri punkt sk.

Ja mam też Atari

17

Odp: Forever 2016

Jeśli dobrze zrozumiałem, to w świetle takiej sytuacji nie wystawiam pracy na kompo bo widzę, że nic się nie zmieniło od czasu ostatniego "fejla" ;)

Pin napisał/a:

"no visible sign of the author. We recommend to use the obligatory “PRESS SHIFT” trick for self-executable files if you want to include your name in the work."

to jak to jest, że jest taki zapis w sensie regulaminu a jednak okazuje się że nie jest on oficjalnie obowiązujący. To co w tym regulaminie jest wiążące? Widzimisię prowadzącego kompo? ;)

To czy jakikolwiek zapis w tym regulaminie jest ważny?

Przepraszam, że w taki sposób komentuję tę kwestię ale jak dla mnie, to nie jest poważne podejście do kwestii organizacji zlotu. Albo są jakieś zasady, albo ich nie ma.

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-01-24 22:52:25)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Forever 2016

co za bzdury wypisujesz, przeciez jest wyraznie napisane ze moga byc prace self running i nie bedzie widocznych autorow a jak chcesz to mozesz wyswietlic autora po nacisnieniu shift.

mozesz brac udzial w kompo.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: Forever 2016

Oczywiście to skandaliczne. Ale wszystko, co mogę z tym robić jest napisać jak mi to XI wyjaśnił.
Z góry ostrzegam to XI nie dał mi szansę omówić to. XI napisał oto w sensie:

W regulaminach nigdy nie było nic o anonymowych pracach i ja nie zamierzam w tym nic zmieniać.
Ja głosuję dla tego, jak się mi praca podoba i nie kto jest autorem. Muszę powiedzieć, że jestem już na tyle stary, aby za kilka osób zmienił swoje nastawienie i nie zamierzam wprowadzać jakieś zmiany w Atari konkursach teraz, ani w przyszłości.

Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć.
Co z tym mogę robić? .. jestem w bardzo przykrej sytuacji, gdy chciałem zmnienić zasad, aby wszystkie kompa miali takich samich zasad z powodu anonimowości. Teraz wygłądam jak idiota. Wszyscy wiedzieli, że jest to problem. Spektrumowcy to wprowadzili już dawno. I dłatego, że Atari organizator już czuje się być starym, nie będą Atarowskie kompoty anonymowe i inne platformy będą.

Osobiście muszę powiedzieć, że organizacja Forewera to jeden wielki chaos i nawet gdy robię tylko stronę, uważam, że następnym razem nie będę próbować przeforsować zmiany na lepsze, bo to jak mówić w dąb :(

W każdym razie - lepiej, niż bojkot wydaje mi wysłać pracy pod fake- lub żadną kszwę. Albo spróbować przekonać XI.

Ja mam też Atari

20

Odp: Forever 2016

xxl napisał/a:

... przeciez jest wyraznie napisane ze moga byc prace self running i nie bedzie widocznych autorow a jak chcesz to mozesz wyswietlic autora po nacisnieniu shift.

To nie musi być dokładnie tak, bo oni przed każdą pracą pokazywają jeszcze taki ekran:

http://forever.atari.sk/pictures/f5screen.gif

Ja mam też Atari

21

Odp: Forever 2016

ale Pin wystawia w msx compo a nie graphics...

ja bym dodal jeszcze info czy muzak jest przeznaczony do odtwarzania na atari czy na przerobionym atari.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

22

Odp: Forever 2016

Ładny ten ekran :)
Ale on jest wyświetlany w danym komputerze, czy nakładany z innego źródła? Bo jeśli to pierwsze to to wygląda raczej jak Spectrumowy…

.: miejsce na twoją reklamę :.

23

Odp: Forever 2016

skrzyp napisał/a:

Ładny ten ekran :)
Ale on jest wyświetlany w danym komputerze, czy nakładany z innego źródła? Bo jeśli to pierwsze to to wygląda raczej jak Spectrumowy…

Chodzi o inne źródło. Są dwa Atari, na jednym lecią główne kompoty i na drugim ten obrazek z nazwą prace i ksywą autora. Człowiek, który steruje oba Atari, też przełącza wejśćia wideo.

Ja mam też Atari

24

Odp: Forever 2016

xxl napisał/a:

ale Pin wystawia w msx compo a nie graphics...

Wiem, ale obraz ten pokazuje się w obu przypadkach. Msx i gfx.

xxl napisał/a:

ja bym dodal jeszcze info czy muzak jest przeznaczony do odtwarzania na atari czy na przerobionym atari.

Dałem tam zdanie o VBXE (za to mnie xi nie zpierdolił) :)
Works that use VBXE will be moved to the Wild Competition. We don’t own the hardware so bring your own VBXE’d Atari or provide us a video.
Jeśli nie masz na myśli VBXE, więc nie wiem, co mogę wyobrazić sobie pod pojęciem przerobione atari.

Ja mam też Atari

25

Odp: Forever 2016

mam na mysli kazda przerobke atari np. stereo

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.