1

Temat: Gdzie jest ARC ?

Cześć,

Postanowiłem potestować nowy bios do Ultimate i przy okazji nową Spartę pod Ultimate i Side2.

W jednym i drugim nie mam polecenia ARC - czy to zamierzone działanie ?

2

Odp: Gdzie jest ARC ?

4.47 jest tam, gdzie zawsze na CAR:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Gdzie jest ARC ?

Potwierdzam z Pinlandii :) https://sr.ht/ykHO.jpg

.: miejsce na twoją reklamę :.

4

Odp: Gdzie jest ARC ?

Sprawdź może zmienną PATH:

SET

Powinno być coś w rodzaju:

PATH=CAR:

Jeśli nie ma, to ustaw

SET PATH=CAR:
hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: Gdzie jest ARC ?

Chodzi mi o nową wersję flashjazz'a

Napiszę co robię:

1. Czysta Altirra 2.70 - robię testy na emulcu, bo już dwa razy zabiłem Ultimate
2. Włączam Ultimate z romem z http://sdx.atari8.info/index.php?show=e … ad_special
3. Pobieram beta firmware z  http://atari8.co.uk/firmware/ultimate-1mb
4. Uruchamiam uflash.xex i wgrywam po kolei: bios, pbi, SIDE Loader
5. Po restarcie komputera oprogramowanie działa, uruchamiam jeszcze raz uflash - teraz działa opcja zmiany wielkości Sparty, ustawiam na 256kb i wgrywam Spartę wielkości 256kb.
6 Restart kompa - jest nowa Sparta (datowana 8 stycznia 2016) nie ma w niej ARC

To samo po upgrade sparty na SIDE2.

6

Odp: Gdzie jest ARC ?

W mojej Sparcie na Ultimate z APT Toolkitem od FJC jest ARC :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

7

Odp: Gdzie jest ARC ?

Ale fajnie wiedzieć, że jest nowsza wersja APTowanej Sparty, dopiero co wczoraj upgrade'owałem.

.: miejsce na twoją reklamę :.

8

Odp: Gdzie jest ARC ?

Just received rather officious email from Konrad pointing out that ARC is missing. Pure human error: I must have removed it by accident using SDX Imaging tool while deleting all the MAN files.

Will fix later today.

9

Odp: Gdzie jest ARC ?

skrzyp napisał/a:

W mojej Sparcie na Ultimate z APT Toolkitem od FJC jest ARC :)

Chodzi mi o ostatnią wersję:

Post's attachments

Screen.jpg 45.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

10

Odp: Gdzie jest ARC ?

Fixed.

11

Odp: Gdzie jest ARC ?

Thanks a lot, John!

.: miejsce na twoją reklamę :.

12

Odp: Gdzie jest ARC ?

Teraz jest ok, dzięki FJC :-)

Wykryłem jeszcze dwa problemy: kiedy w Altirra jest Ultimate i SIDE2 to nie można botować Sparty Ultimate. Altirra wyrzuca crash:

CPU: Illegal instruction hit: 0028
(564129:130, 32) A=74 X=00 Y=01 S=01 P=35 (   I C)  0027: F2                KIL

Wystarczy zmienić typ karta z SIDE2 na SIDE i działa.

Drugi: zmiana SET PROMPT na na np. $L$P\ kończy się błędem  144. Po ustawieniu standardowego D$N: wszystko wraca do normy.

Ostatnio edytowany przez Yansen (2016-02-07 15:14:49)

13

Odp: Gdzie jest ARC ?

A przełączyłeś przełącznik na SIDE2 w "górę", by nie blokował sobą Sparty na U1MB? :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

14

Odp: Gdzie jest ARC ?

Jak to zrobić na emulatorze ?

Czy to ENABLE CART SDX ?

Ostatnio edytowany przez Yansen (2016-02-07 15:18:11)

15

Odp: Gdzie jest ARC ?

Yansen napisał/a:

zmiana SET PROMPT na na np. $L$P\ kończy się błędem  144. Po ustawieniu standardowego D$N: wszystko wraca do normy.

$P odczytuje bieżącą ścieżkę. Jeśli daje to błąd 144, to znaczy, że coś jest nie tak z dyskiem.

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: Gdzie jest ARC ?

Cześć drac030 :-)

Wygląda to tak: PROMPT=D$N: nawet jeśli nie mam dyskietki w D1: to błąd pojawia się (poprawnie) tylko przy poleceniu odnoszącym się do dysku np. DIR. Ale można wykonać każde polecenie Sparty po którym pojawia się D1:

Na testowanej wersji 7-02-2016 po zmianie PROMPT na np. $L$P\ na tej samej literze dysku po każdym poleceniu sparty jest błąd 144 i wyświetla > zamiast A:\

Ot co.

17

Odp: Gdzie jest ARC ?

Przecież mówię: $P wymusza odczytanie (z dysku) ścieżki dostępu do katalogu bieżącego. Więc jeśli dostęp do dysku powoduje błąd 144, przy tej okazji (odczytywania ścieżki) takowy też wystąpi.

KMK
? HEX$(6670358)

18

Odp: Gdzie jest ARC ?

A czy nie powinno być tak, że jeśli jestem na D1: (dysk jest) i przejdę na D2: (dysku nie ma) to system powinien wyświetlić błąd i wrócić znak zachęty na D1: - tak jest w innych systemach. Sparta sygnalizuje błąd i wyświetla > i człowiek nie wie gdzie jest :-)

Taka myśl.

19

Odp: Gdzie jest ARC ?

Pewnie można byłoby tak zrobić, ale też nie jest do końca prawdą, że "człowiek nie wie, gdzie jest". Człowiek wie, bo człowiek jest na tym napędzie, który przed chwilą kazał wybrać :)

KMK
? HEX$(6670358)

20

Odp: Gdzie jest ARC ?

Panie Yansen, czytałeś pan książkę o SDX która znajduje się na stronie SDX? Tam jest wszystko ładnie napisane co i jak :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

21

Odp: Gdzie jest ARC ?

Ale o so si chozi ?

22

Odp: Gdzie jest ARC ?

O czepianie się z nadmiaru wolnego czasu ;)

23

Odp: Gdzie jest ARC ?

Finalnie: przyznaję, jak drac030 pisał, jest tak jak napisał. Powodem niezrozumiałego działania było to, że działałem w innej konfiguracji niż zazwyczaj. A zazwyczaj moja Sparta zawsze korzysta z A:\ i dlatego nigdy nie miałem żadnych komunikatów.

Edit: Podtrzymuję tezę, że po zmianie litery dysku na inny (nieistniejący) Sparta zgłaszając błąd (robi to) mogłaby wyświetlić ostatni prompt a nie niewiadome >

Przykład: błąd po zmianie dysku. CLS. Wiem gdzie jestem, nie wiem gdzie byłem :-)

Ostatnio edytowany przez Yansen (2016-02-26 18:25:54)

24

Odp: Gdzie jest ARC ?

Zrób format partycji od DA: do DO: i problem zniknie zamoistnie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Gdzie jest ARC ?

No tak, ale jak zmienię kartę ... ?

I jeszcze ramdysk. A u nie komputer wyłącza tylko dostawca energii - zasoby energii w UPS.

Ostatnio edytowany przez Yansen (2016-02-26 21:28:46)