1

Temat: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Czy mógłby ktoś z was udostępnić obraz dyskietki do gry CANNON FODDER (wersja 3-dyskietkowa) dla ATARI 1040ST (posiadam TOS 1.02). Szukałem w sieci, ale udostępnione obrazy nie działają do końca dobrze. Czy w ogóle ta gierka odpali się pod TOSEM 1.02??? Gdzie można spr. które gierki działają pod jakim TOSEM (czy istnieje jakaś stronka info tego typu, czy tylko w chodzi w grę spr. ręczne pod emulatorem???

Pozdrawiam.

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Cannon Fodder chodzi tylko na STE, więc pod TOSem 1.02 raczej nie pójdzie.

Tabelki nie widziałem, ale jest tylko klilka gier które wymnagają STE. Pod TOSem 1.02 powinny pójść zdecydowanie wszystkie które chodzą na ST. Niektóre mogą mieć problem dopiero z TOSem 2.06.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Mam też ATARI STE z TOS 2.06, czy mógłbyś podesłać obrazy do tej gierki??? Które gierki chodzą tylko na STE???

4

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Mam też ATARI STE z TOS 2.06, czy mógłbyś podesłać obrazy do tej gierki??? Które gierki chodzą tylko na STE???

5

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Ja mam jakas wersje ktora odpalilem na falcona, zapewne jest to ta sama wersja, dokladnie to sprawdze i jesli tak to wieczorkiem to zrobie

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Tu masz listę http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=4792

A Cannon Foddera możesz wykopać tu: ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/paskud/

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Adam Klobukowski napisał/a:

Cannon Fodder chodzi tylko na STE

Od kiedy ??

Działa na każdym ST, nawet z 0.5MB.

1. Cynix 3xdysk
2. Superior 2xdysk ( dla posiadaczy 1.5MB lub więcej instaluje ramdysk - brak doczytywania poziomów)

Gry działające na ST(bez E) powinny działać na każdym tosie 1.00-1.04.
Jeśli dane wydanie nie działa problemem zazwyczaj jest intro które może stwarzać problemy na jednym lub drugim Tosie.

Post's attachments

Cannon Fodder (1994)(Virgin)(Disk 1 of 3)[cr Cynix].st 820 kb, liczba pobrań: 3 (od 2016-02-18) 

Cannon Fodder (1994)(Virgin)(Disk 2 of 3)[cr Cynix].st 800 kb, liczba pobrań: 3 (od 2016-02-18) 

Cannon Fodder (1994)(Virgin)(Disk 3 of 3)[cr Cynix].st 800 kb, liczba pobrań: 3 (od 2016-02-18) 

Superior Menu Disk 160 (19xx)(Superior)(Disk 1 of 2)(Part A).st 800 kb, liczba pobrań: 8 (od 2016-02-18) 

Superior Menu Disk 160 (19xx)(Superior)(Disk 2 of 2)(Part B).st 810 kb, liczba pobrań: 9 (od 2016-02-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

8

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Cannon Fodder (1994)(Virgin)(Disk 2 of 3)[cr Cynix].st 800 kb, file has never been downloaded. NIE MOGĘ NAGRAĆ TEJ DYSKIETKI poprzez Floppy Imaging, wczoraj próbowałem... pierwsza dyskietka się wczytuje, trzeciej nie miałem jak spr. bo nie nagrałem drugiej. Bartek możesz to sprawdzić???

9

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

A czemu akurat w tą wersję chcesz grać ? Superior to dużo lepsze wydanie.

Jest źle zrobiony obraz albo FLOIMG ma z tym problem.
Ta sama wersja pochodząca z Vectronix compilation ma ten sam kłopot: 255 scieżek i 67 stron dyskietki....

Kolejna wersja 3 dyskowa Euroswap.

Post's attachments

Cannon Fodder - Euroswap - Disk 1.MSA 719.79 kb, liczba pobrań: 14 (od 2016-02-18) 

Cannon Fodder - Euroswap - Disk 2.MSA 777.09 kb, liczba pobrań: 9 (od 2016-02-18) 

Cannon Fodder - Euroswap - Disk 3.MSA 784.94 kb, liczba pobrań: 9 (od 2016-02-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

10

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

no właśnie kłopot:  255 scieżek i 67 stron dyskietki.... SPr. wersję Euroswap. Superior sprawdzałem również wczoraj ale na 1040 ST z 1 MB. Spr. w takim razie na drugim sprzecie ATARI STE z 4 MB z TOS 2.06.

11

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Drugi i trzeci dysk możesz wziąć z dowolnego wydania, to tylko kolejne poziomy.
Musi się tylko zgadzać wersja językowa.

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2016-02-18 15:48:53)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

12

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Nagrałem wersję Superior i działa na STE. Wersja Euroswap na 1040 ST - po wczytaniu dysku pierwszego cały czas miele stacja, tak że nie można zmienić na dysk 2... tak samo się dzieje na STE.

13

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Euroswap działa z każdym Tosem 1.00-2.06, dowolnie ST/E, nawet przy STE i 2.06 wystarcza 0,5MB.
Dysk zmieniasz w momencie pojawienia się okienka z dyskietką i działa.

W załączniku jeszcze Supermacy, kolejna mocno spakowana na jednym dysku.

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2016-02-19 00:11:21)

Post's attachments

Cannon Fodder - Supremacy.msa 812.72 kb, liczba pobrań: 8 (od 2016-02-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

14

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Okienko z dyskietką się pojawia... ale stacja cały czas gryzie dyskietkę i raczej chyba nie można jej wyjąć aby zmienić na drugą, bo się uszkodzi stacja... spróbuj spr. na swoim sprzęcie, to zobaczysz problem...

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

bartek030 napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Cannon Fodder chodzi tylko na STE

Od kiedy ??

Działa na każdym ST, nawet z 0.5MB.

O patrz, a byłem święcie przekonany że to tylko na STE. To wiele tłumaczy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Greg napisał/a:

chyba nie można jej wyjąć aby zmienić na drugą, bo się uszkodzi stacja

Możesz, nie uszkodzisz, sprawdzone na żywym sprzęcie.
Przy stacjach 3.5'' nigdy nie uszkodzisz dysku, nawet jeśli stacja go czyta a nie tylko kręci.
Cały mechanizm stacji zrobiony jest w ten sposób że naciskając przycisk jednocześnie podnosi się górna głowica.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

17

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Ok, w takim razie spróbuje dzisiaj jeszcze raz załadować Cannona z wersji Euroswap. Mam jeszcze pytanie, troszkę nie podoba mi się zachowanie stacji w 1040ST - a szczególnie paląca się dioda. Jeżeli nie ma dyskietki w stacji - to dioda powinna świecić się do momentu załadowania TOSu ale trwa to trochę (30sek-1 min)i po ukazaniu się pulpitu dioda powinna z gasnąć. Niestety tak się nie dzieje - pali się cały czas ale nie słychać żeby stacja się kręciła, pali się tylko dioda. Gaśnie dopiero jak włożę dyskietkę, ale też nie zawsze dopiero jak ją dobrze wewnątrz można powiedzieć załapie stacja. Jak włożę dyskietkę i odpalę Atarkę, stacja zaczyna ją odczytywać (jak jest auto na dyskietce to odpala od razu program/grę, a jak nie ma to auto przechodzi do TOSU i odpala okno z zawartością dyskietki), więc to jest poprawny objaw. Co jest nie tak z tą stacją???

18

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Jest z nią wszystko w porządku.
Podczas startu komputera stacja klika, szukając dyskietki i pali się lampka.
Gaśnie podczas włożenia dyskietki do napędu.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

19

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Mamo mamo. choinka sie pali.
Nie mówi sie pali tylko świeci.
Dobrze, mamo, choinka się świeci, zasłony się swiecą, regał też się świeci

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

20

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Mamo mamo. choinka sie pali.
Nie mówi sie pali tylko świeci.
Dobrze, mamo, choinka się świeci, zasłony się swiecą, regał też się świeci

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

21

Odp: CANNON FODDER - obraz dyskietki

Już po świętach, a Twój post nadaję się do działu ''Suchary sprzed lat''.
Do tematu za dużo nie wniosłeś...

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...