1

Temat: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

No i kolejny problem... mimo nierozwiązanego problemu z NVRAMem postanowiłem pójść dalej, tj. ustawić sieć na Falconie.
NetUSBee + Sting

Skopiowałem pliki, wrzuciłem driver ENEC3.STX dla 030. Sting się ładuje, ale dupa... IP było nadawane, Falcon sam się pingał, ale na zew. kupa, nawet w LANie :> Włażę w Control Panel, przeklikuję wszystkie CPX Stingowe, w CPXie "STinG Internals" klikam opcję "Drivers" i ... dostaję 2 bombki i zwiecha.
Sprawdzam wszystko raz jeszcze, sprawdzam z zarówno pod TOSem jak i Magicem. Sprawdzam driver dla ST i 030, STXy (TOS)jak i MIFy (MagiC) za każdym razem przy próbie wyświetlenia info o driverze takie same 2 bombki :>

Wywaliłem wszystko, odpaliłem ST - sieć działa na ST, skopiowałem pliki z ST na flaszkę, dodając STX'a ENEC3.STX
Znów STinG ładuje się niby poprawnie, o dziwno sieć ruszyła, iNET też, ale nadal przy wchodzeniu w CP w driver
wywala się bombkami :>
WTF?!? Skąd te bomby? Co je może powodować?
Ktoś uruchamia STinGa na Fo3o, może to sprawdzić?

boot.jpg - tak się ładnie ładuje STinG
bomby.jpg - tak wygląda próba wyświetlenia info o driverze :>

Post's attachments

bomby.jpg 78.68 kb, liczba pobrań: 1 (od 2016-07-08) 

boot.jpg 59.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

2

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

erOS napisał/a:

Ktoś uruchamia STinGa na Fo3o, może to sprawdzić?

W ostatni weekend orałem kartę CF, po czym na świeżutkiej karcie postawiłem sieć na Falconie przez NetUSBee + STinG i wszystko zadziałało bez problemu, żadnych bombek przy wchodzeniu w Drivers ( bo akurat tam wchodziłem )

Ostatnio edytowany przez jury (2016-07-08 12:45:42)

3

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

Jury: a możesz podesłać na eros_cbr[maupa]poczta.fm swój konfig.. zawartość AUTO/ CPX/ Xcontrol i Stinga?
a przynajmniej te które ładujesz dla Stinga... i tak przy okazji jaki masz driver i w jakiej wersji dla tej CFki?

zaraz mnie k*****ca strzeli :> Do bani są te maszyny 32bit od Atari, same problemy z nimi :> Na ST takich problemow nie bylo, i wszystko działało ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

Napraw ten NVRAM najpierw.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

Adam: a co rozumiesz przez "napraw"? :) wymianę?

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

6

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

erOS napisał/a:

Jury: a możesz podesłać na eros_cbr[maupa]poczta.fm swój konfig.. zawartość AUTO/ CPX/ Xcontrol i Stinga?
a przynajmniej te które ładujesz dla Stinga...

Chętnie bym wysłał, ale nie bardzo mam możliwość tego przerzucenia na maszynę z której bym to mógł wysłać, bo nie mam w żadnym PC stacji dyskietek, a Falcon tylko w trybie TOS, więc jakichś mądrych narzędzi nie mam. Ale coś pomyślę.

erOS napisał/a:

i tak przy okazji jaki masz driver i w jakiej wersji dla tej CFki?

Tak z głowy to średnio pamiętam, ale preparowałem te dyskietki ponad dekadę temu ( nie wnikając czy były jakieś aktualizacje po drodze ) więc strzelam, że pierworodne starocie Thomasa Redelbergera dla EtherNECa, czyli stąd:
http://home.arcor.de/thomas.redelberger … /download/
Ale będę przy kompie ( najpóźniej jakoś jutro koło południa ) to sprawdzę.

Ostatnio edytowany przez jury (2016-07-08 15:08:50)

7

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

Jury:
1) nie nie,.. nie drivery dla Netusbee, ale dla CFki... czyli jakiś HDDriver? ICD?
bo szukam już dziury wszędzie :>

2) masz Netusbee i nie masz jak przenieść danych na PC?
tak na szybko:
a) stawiasz na PC dowolny serv FTP i ładujesz na niego pliki klientem z Atari;
b) wysyłasz z Atari email z załącznikiem ZIP
c) i chyba najprostsze - używasz Sqwardowego uIP toola...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

8

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

1) Aaa, no to Hddriver 8.40

2) Netusbee mi tylko służy do ogarnięcia podstawy czyli postawienia Stinga a potem ściągam i instaluję Easymint i potem lecę na Svethlan'ie :D ( ale od ostatniego padu dysku mam problem z Mintem, w ten weekend mam w planach dalszą walkę )
a) no tu kiedyś poległem, mam vsftpd, ale to ustrojstwo jakieś kilka lat temu w bebechach zostało zmienione i aby ustawić upload trzeba coś jakoś inaczej kombinować. Nawet kiedyś do tego na chwilę przysiadłem, ale nie udało mi się go zmusić aby przyjmował pliki, więc temat olałem, bo normalnie potrzebuję tylko download :)
b) tego nigdy nie próbowałem, ale w TOSie to mi się nie chce bawić, muszę postawić tego MiNTa na CFce w weekend bo oszaleję
bez MiNTa :)
c) a sprawdzę, bo kiedyś, kiedyś na samym początku próbowałem to narzędzie, ale były jakieś problemy. Co prawda od wtedy wyszło już pewnie 15 kilo nowych wersji i to już działa jak należy, więc rozumiem, że mamy pewniaka.

9

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

jury, a może podrzucił bym Tobie swojego Falcon-a na mint sesję ....

10

Odp: NetUSBee & STinG na Falconie - bomby

AS... napisał/a:

jury, a może podrzucił bym Tobie swojego Falcon-a na mint sesję ....

Jasne, nie ma problemu.


erOS napisał/a:

Jury: a możesz podesłać na eros_cbr[maupa]poczta.fm swój konfig.. zawartość AUTO/ CPX/ Xcontrol i Stinga?
a przynajmniej te które ładujesz dla Stinga...

Wyjszło na powyższy email. Ale tak mnie właśnie jeszcze tknęło. Może to nie problem siecio-stingowy tylko Xcontrol'a? Ja używam Cops'a ( choć w tym archiwum co podesłałem mailem jest Xcontrol, ale od daaawna go nie używam. Używam Cops'a który mi się instaluje razem z NVDI 5
Spróbuj może w takim razie wejść w te Drivers'y w Cops'ie.

Ostatnio edytowany przez jury (2016-07-09 10:50:23)