1

Temat: Zasilacz do SF314

Czy zasilacz od 520ST będzie pasował do stacji SF314?

2

Odp: Zasilacz do SF314

Niestety nie. Mają inne wtyczki.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Zasilacz do SF314

Zewnętrzne napędy SF314 mają dwa rodzaje gniazd zasialnia.  Osobiście posiadam take z gniazdem DIN7 żeńskim, o którym pisałem niedawno w poście, oraz z gniazdem DIN5 męskim. Te z DIN7 są raczej dość żadko spotykane.  Najczęścioej są te z DIN5.
Do obydwóch stacjach wystarczy zasilacz jednonapięciowy 5V,  1,5 - 2A.  Kwestja jest tylko w odpowiednim połączeniu napięcia do pinów.  (Przyjajmiej w moich stacjach tak jest)
Ostatnio trenowałem takie połaczenia,  do stacji z żeńskim DIN7 bez żadnych przeróbek pasuje zasilacz od ATARI XL, XE,    natomiast do męskiego DIN5 podłaczasz do pinu (1 i 4, +5V) a do pinu (2 i 3 masę) pin 5 można odciąć.  Dobrze odczytaj kolejnośc pinów, bo one idą tak trochę w konika szachowego.

    1.    3.
  4.        5.
        2.

tak wyglądają od strony lutowania.

Jak byś miał problem ze zrobieniem to odezwij się na PW.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2016-08-19 23:38:10)

4

Odp: Zasilacz do SF314

No to trafiła mi się następna stacja.  Tym razem SF354 (360k).
I w tej niestety potrzebne są dwz napięcia.  Czyli zasilanie zależy od wersji napędu.
W tym przypadku gniazdo zasilania jest DIN5 meskie, a napięcia podłaczone są następująco.

    1.    3.
  4.        5.
        2.

1 -   5V
4 - 12V
2 i 3 - masa.
5- można odciąć.

Mam nadzieję że to już wszystkie możliwe układy zasialanai stacji  Atari SF.....   haha :):)