1

Temat: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Kilka lat temu kupiłem Falcona z Anglii, i został mi on wysłany do Polski. Ponieważ że mieszkam w USA, dzięki siostrze, w końcu dotarł on do mnie droga pocztową. Kopiłem konverter 220 na 110 i jazda odpalam!
Wszystko niby chodzi, ale z ekranu bije tylko jakaś charzcąca zieleń. Pomyślałem że coś się łupnęło w transporcie. Rozebrałem, sprawdziłem kabel karty CF. Wyciągnąłem go całkiem - figa, to samo.
Znalazłem w historii ebay namiary na kolesia. Klnie się że wszystko chodziło jak wysłał.
Teraz są dwie opcje: Cos się popsuło. Ewentualnie coś z PAL NTSC? No ale podłączam do monitora, tak jak mojego normalnego Flakona i nic.
Miał ktoś kiedyś podobne doświadczenie?
Czy nie powinien być jakiś biały screen z logiem Atari nawet w innym systemie?
Co robić?

Ostatnio edytowany przez Yaspr (2016-08-31 22:34:49)

Post's attachments

greenscrn.JPG 229.03 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Mozesz sprobowac wyczyscic NVRAM falcona. Okazuje sie ze na mojej bardzo starej stronie  jest do tego soft http://aim.pelech.net/arch/nvramhlp.zip

Moze tez byc sytuacja ze ten 110V->230V converter jest do dupy (za slaby) albo nie convertuje czestotliwosci pradu. Wiem ze ludzie czesto mowili ze elektronarzedzia chodza na konverterach ale juz elektronika nie.

Kup zasilacz od PC i podlacz. Ja jak przelozylem falcona w big tower to chodzil na pctowym zasilaczu AT (20 lat temu to bylo). Teraz ludzie uzywaja o duzo mniejszych i zgrabniejszych.
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=29389 moze byc pomocne

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2016-08-31 23:42:03)

3

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Zasilacz jest OK. Nie jakis najtańszy i wypróbowany na moim pierwszym Falconie.
Jest jakas kombinacja klawiszy aby zresecić Falcona przy bootowaniu?
Może ROM jest UK i dlatego?
Zarówno monitor jak i zasilacz wykulczyłbym, bo działaja na innym Falconie.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

4

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Ojej, monitor nie obsługuje tej rozdzielczości/częstotliwości. Uruchom bodajże z klawiszem control - uruchomi się bez twardego dysku i w niskiej rozdzielczości, jak wtedy pójdzie - kombinuj z rozdzielczością. Jak nie pomoże - to będzie to, co bodajże monsoft pisze.

Sikor umarł...

5

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Jesli masz innego falcona, w ktorym dziala monitor i zasilacz, to nastepne do sprawdzenia to RAM. Potem juz tylko ból. Zakładam, że konwerter jest OK i działa na innym falconie.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

sqward napisał/a:

Jesli masz innego falcona, w ktorym dziala monitor i zasilacz, to nastepne do sprawdzenia to RAM. Potem juz tylko ból. Zakładam, że konwerter jest OK i działa na innym falconie.

Trzeba będzie sie pobawić.
A tak przy okazji, czy bez żadnego HDD (wypieta taśma) i bez rozszerzenia 4mb lub 14mb powinno mi bootowac chociaż do loga?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

7

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Be "rozszerzenie 4mb" nie ma mogole pamieci wiec nic ci sie nie zbootouje :(

8

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Tak a propos Ramu w Flakonie. Są dwa sloty. Mogę wsadzić 2x4MB? Czy obojętnie w który slot wsadzę 4 albo 14 mb, czy powinno być tylko z prawej strony?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

Odp: Flakon z uszczerbanym uszkiem :(

Slot 'po lewej' jest na rozszerzenia, nie na pamięć. Tylko slot 'po prawej' jest na pamięć.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio