1

Temat: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

No wiec mam problem, bo nie dzialaja mi wszystkie kodeki. Z podstawowych Windowsowych to działa mi w sumie Intel Indeo (nawet nie wszystkie z 4 wersji jakie są w Windows) i Radius costam Codec. W wypadku Divxa i jeszcze kilku wywala mi błąd, że nie może zainicjować strumienia, a jak daje np. klatki nieskompresowane czy Microsoft RLE/Video1/inne-kodeki-ze-słowem-Microsoft-w-nazwie to mi poprawnie zgrywa dźwięk, ale wszystkie klatki obrazu to kaszanka (nie zmieniająca się, przez cały czas nagrywania jest jeden pokaszaniony obraz). Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? System Windows XP Pro.

ps. Dzien wcześniej przeinstalowywałem Winde... :(

2

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Nie wiem, czy parametry komputera maja znaczenie - ja siedze na Athlonie 1 GHz z Win2k Pro. Problem mialem tylko wtedy, gdy probowalem zgrywac cos, gdy okienko mialo podwojna rozdzielczosc (moj standardowy tryb pracy) - wtedy po prostu komputer mi nie wyrabial, ale przy pojedynczej rozdzielczosci okna wszystko niemalze idealnie.
Aha... emulator w wersji 4.0b.

A kodek wabil sie DivX 4 MPEG Codec.

3

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Ja proponuje jednak MJPEG - kodek szybki i baaardzo wygodny przy pozniejszej obrobce (kazda klatka jest klatka kluczowa). Poszukaj na www.doom9.org (jest platny firmy PicVideo - podobno najlepszy, i bezplatny - nie pamietam firmy - u mnie sie sprawdza). Oczywiscie wydajnosc komputera tez ma znaczenie, ale wlasnie MJPEG nadrabia to swoja szybkoscia.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Mi pod XP wystarcza divx. Może jakiś stary masz ?

5

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Ha!!!!!!!! Odkrylem! Okazalo sie, ze to Winamp 5 nie radzi sobie z odtwarzaniem wymienionych w pierwszym poscie kodekow!!! Ale kiszka.... :)

6

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

kazdy prawdziwy windowsiarz uzywa media playera i to tego starego (mplayer2.exe)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Zgadzam sie z tebe hehe... i polecam takze mjpega

Pytanie do lewiSa: czy te zrzuty z emula maja isc na Yodela? Bo jesli tak, to to SWIETOKRADZTWO. Dema zgrywac tylko z ORYGINALNEJ atarki :D :D

8

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Ale z emula wygodniej;) A ja przekornie polecam tutaj kodek IntelIndeo 5.10. Jest standardowo w Win. Jakosc wydaje sie lepsza od MJPega, stopien kompresji podobny do MJpega przy ustawionym stopniu kompresji. Natomiast na moim kompie capturowanie obrazu z tunera zajmuje mniej czasu proc. niz z MJpega.

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

9

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Sorry... Chodzilo o kodek Indeo (R) video 5.10

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

10

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

laoo: Masz racje ze to swietokradztwo, ale ja uwazam, ze bedzie to lepsze rozwiazanie, poniewaz avi zgrane z emula bedzie o wiele lepszej jakości niż avi zgrane przez kartę. Przede wszystkim będzie ostrzejsze i linie w trybie Konopa nie będą się zlewały. W sumie po zgraniu klatek bez kompresji mam obraz w super jakości. Teraz za zbeszczeszczenie jakości mogę obwiniac tylko siebie, gdyż to ja bede dobieral stopien pogorszenia jakości przez kompresje, a nie karta TV.

11

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

A najlepszy (ZDECYDOWANIE) jest Media Player Classic - czyli open sourceowy projekt wygladajacy jak stary Media Player, dzialajacy tak samo szybko, majacy WBUDOWANE dekodery MPEG2, AC3 i wiele innych, odtwarzajacy plyty DVD (ze nie wspomne o obsludze kart TV), i mieszczacy sie w calosci w jednym pliku EXE (i to ponizej megabajta) nie wymagajac jakiejkolwiek instalacji. Poszukajcie na www.doom9.org - sa dwie wersje - dla Win95/98 i 2000/XP.

Polecam goraco :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Yodel nadawany jest z takim bitratem, ze ta jakosc i tak diabli wezma... Jak sie umiejetnie zgra i obrobi, to uzyskamy jakosc lepiej niz zadowalajaca. Jedyna wada, to capturowanie 25 klatek/sekunde, a wiec jednoramkowe efekty beda troszke rozmyte.
Zreszta mozemy sprawdzic. Wybierz jakies demko i zgraj z emula, a ja zgram je z oryginalu i porownamy.

Jezeli juz koniecznie chcesz zgrywac z emula, to przynajmniej uzyj porzadnej palety, bo ta standardowa jest troche wypaczona. Mesgnij na gg to Ci przesle moja home-made-super-paletke :)

13

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Laoo, ty nie telewizja tylko film z Lasta udostepnij :P
:D

14

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

laoo: odezwe sie wieczorkiem. A do tego czasu zgraj Khai eta.

15

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Sory ale muszę się sprzeciwić. JA jakieś filmiki odtwarzam winampem 5 i chodzą znakomicie.

16

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

jakieś.... to znaczy jakie?? Nie powiedzialem, ze Winamp w ogole nie radzi sobie z fimami. Nie radzi sobie z filmami zgranymi z emulatora jako klatki nieskompresowane.

17

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

W najblizszych dniach zgrac tego nie dam rady: mam urwanie glowy na uczelni. Ale jak tylko znajde troche czasu, to zobacze co da sie wycisnac z Atarki + KartaTV. :D

18

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Ja winampa używam jakoś tak sporadycznie. do filmów bestplayer !

19

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Słusznie. Best player rządzi (1.0). WinAmp 5 to badziew, powolny (samo wyświetlanie skóry zabiera 55-60% czasu procka (Duron 650)), niestabilny (wywala się od przypadku do przypadku)...

20

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Do filmow, to sie uzywa odtwarzacza DVD i duzy TV lub projektor, a nie jakies Best/Media/Mega/V Playery ;) - dyskusja sie nie na temat robi, a te wszystkie playery o ktorych piszecie, to i tak nakladki na Media Playera systemowego.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

21

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

No i co, winda jest nakładką na dosa...

Do oglądania filmów to się idzie do kina! :)

22

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

sprawdzcie zoomplayera. nie uwierzycie co ten prog potrafi nawet na zwyklym p166mmx. nawet divx 3 smiga w niskich rozdzialkach.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

23

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Do filmow, to sie uzywa odtwarzacza DVD i duzy TV lub projektor, a nie jakies Best/Media/Mega/V Playery ;) - dyskusja sie nie na temat robi, a te wszystkie playery o ktorych piszecie, to i tak nakladki na Media Playera systemowego.

hmmm to juz sa na Atari takie playery :D fajnie bo to forum powoli robi sie jakies grzybowe :/ zajmijcie sie czyms co ma chociaz troche wspolnego z atari :D 3majcie sie i nie fuckajcie mnie .. ttak sobie musialem cos napisac :D

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

24

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Ja napisalem o czyms co jest zwiazane z Atari... ;)

25

Odp: Problem ze zgrywaniem AVI z emula

Axe - ale śmiga z jaką kartą graficzną? Bo jak ATI, to nic dziwnego (nVidia suxx - przynajmniej do filmów).