101

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Hej, a może by się dało zrobić taki komunikat żeby wyskakiwał. Jak się będzie wolno ładować, to wyskoczy, że się wolno ładuje, a jak się będzie ładować szybko, to wyskoczy, że się szybko ładuje:-) To powinno zaspokoić wszystkich i już nie będą się czepiać więcej, bo będzie przecież wyraźnie powiedziane:-)
Albo ewentualnie w zależności od statusu: kasetownikom by się mogło ładować wolno, a dyskownikom szybko:-)

102

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Proponuję dorobić obsługę jakiegoś klawisza. Jak czekającemu wyda się, że czeka za długo, to go wciśnie i wyskoczy mu okienko [LOADING...]

Taka jest moja koncepcja.

103

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

- Przygotowujemy wszystko dla Ciebie
- To już nie potrwa długo
- Trwa to dłużej niż zwykle
- Czekaj...

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

104

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Brrr... Przestań, to jest niezgodne z kartą praw człowieka.

105

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Na głównej stronie można umieścić info, że ładowanie może trwać długo i klikasz ok, wtedy się na to zgadzasz, a jak klikniesz anuluj, to przenosi ciebie na jakąś (bleee) komodorową stronę:-) Każdy kto się na to zgodzi, z automatu ma bana jak później będzie narzekał:-) Można dodać taki punkt do regulaminu:-)
Tak czasami drogowcy naprawiają drogi: robią się coraz większe dziury i coraz większe koleiny, aż pewnego dnia wkraczają odpowiednie służby i ustawiają znaki wyboje na drogach, koleiny, ograniczenie do 30 i jest naprawione:-)

106

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

A na frontonie szpitala proponuję umieścić "Ty który wchodzisz żegnaj się z nadzieją".

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

107

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Proponuję "Ty który wchodzisz, żegnaj się z wolnym czasem".

108

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Mq napisał/a:

Na głównej stronie można umieścić info, że ładowanie może trwać długo

Bez sensu - ładowanie trwa długo bo site w ogóle nie odpowiada w pewnym momencie. Wygląda to jakby serwer zaczytywał uśpioną wirtualkę albo odblokowywał zasoby, żeby się w ogóle na ten serwis przełączyć. W takim przypadku nie wyświetliłby nawet twojego info ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

109

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

perinoid napisał/a:

Wygląda to jakby serwer zaczytywał uśpioną wirtualkę albo odblokowywał zasoby, żeby się w ogóle na ten serwis przełączyć.

sedno tematu.

pytanie do Kierownika @Dely czy da się coś z tym zrobić, czy może powinniśmy przywyknąć

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

110

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ja się nie znam, tylko żartuję sobie:-)

111

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

To ktoś jeszcze nie przywyknął? :D

112

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Cyprian napisał/a:

pytanie do Kierownika @Dely czy da się coś z tym zrobić

Plotki mówiły, że @krap coś w tym temacie walczył i już niewiele trzeba do przesiadki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

113

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

strona działa już ok

zamykam temat

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

114

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Działa póki co. Te czkawki są niestety nawracające.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

115

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Najgorzej, że nie są zapowiadane niespodziewane awarie. Wstyd!

116

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

To może chociaż z okazji niezapowiedzianej awarii ludziom dobrej roboty, bo forumowicze są nimi przecież, jakiś artystyczny występ.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

117

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

staram się odwiedzać to forum z samego rana, jeszcze koło 8mej chodzi całkiem ok. czym później tym gorzej. wieczorami nie wiem bo nie zaglądam.
a program artystyczny -  prima-sort

118

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Włączam w XC12 play, na forum klikam na link, idę na obiad, czytam posta, gra kończy się ładować, klikam na link, przechodzę pierwszy etap, klikam link, robię kawę, przechodzę drugi etap... ;)

Dla mnie lagi w forum to część folkloru. Nie robią wrażenia na nikim, kto wczytywał gry z magnetofonu w standardzie. :)

119

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ale naprawdę nie musicie kierownikowi co pół roku wypominać, że od pięciu lat naprawia na za tydzień nienaprawialną rzecz. Już kiedyś pisał, że to kwestia zmiany silnika. Ale... Kto przeniesie bazę?

Sikor umarł...

120

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Sikor, co masz na myśli? Jest tak spuchnięta, że nie da się zrobić backupu czy może tak poplątana, że lepiej zaorać?

Jakaś inna możliwość -> pisz, jestem ciekaw.

121

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ja nie wiem, nie jestem adminem. Pytaj adminów, ale obstawiam tą drugą opcję wstępnie.

Sikor umarł...

122

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Myślałem, że na tym forum są poważni ludzie, ale jak widże taki stan nikomu oprócz mnie nie przeszkadza, nie moja sprawa. No cóż, przyszedłem na to forum jedynie w sprawie porady, której zresztą nie otrzymałem, dyskusja też się rozwinęła w dziwnym kierunku, widać nie moje klimaty tu panuja.

PS. Mała podpowiedź - skoro sam serwer wyświetla komunikat, że strona została wygenerowana w tyle i tyle sekund, to nie maszyna, na której stoi serwer www ma problem z wyjściem z uśpienia, ale raczej baza danyc,h którą ten serwer odpytuje ma problemy ze zwracaniem wyniku na czas  i tu szukałbym problemu.

123

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Są poważni. Przeszkadza. Problem występuje i czasowo ustępuje od dawna i jakoś znosimy te niewygody (i dlatego też z nich żartujemy), bo wiemy że są prace nad przeniesieniem na nowy silnik, jednak z 20+ historią nie jest banalne, a robią to pojedyncze osoby w swoim wolnym czasie, hobbystycznie.
Forum zrzesza tę społeczność od 20+ lat, a cześć ludzi zna się z jeszcze wcześniejszych czasów ze zlotów w latach '80/'90. Dlatego te więzi są ważniejsze niż przejściowe ;-) niedogodności techniczne. Rozumiem że dla kogoś kto wpadł niedawno, wygląda to inaczej.
Nie tracimy jednak nadziei że będzie lepiej.
Co do porady po którą przyszedłeś... sezon urlopowy, ruch mniejszy, po prostu akurat nie trafiłeś na osobę, która mogłaby w tej sprawie pomóc akurat w tej chwili.
Kliknij u góry w Tematy bez odpowiedzi. Może tymczasem Ty komuś pomożesz / poradzisz :-)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-08-26 09:43:56)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

124

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

A jak przychodzisz do kogoś do domu, to też zaczynasz od marudzenia że wystrój Ci się nie podoba, a na zignorowanie tego wyzywasz ludzi od niepoważnych?

Ciekawe masz zwyczaje.

Ludzie tutaj znają się od wielu lat, często od podstawówki. To się dla nas liczy. Forum jest obsługiwane w wolnym czasie przez pojedyncze osoby. Wiemy że wolno działa, ignorujemy to, czasami się z tego pośmiejemy, czasem pomarudzimy kierownikowi, żeby to ogarnął, ale i tak wiemy, że nie ma kiedy i że to jest większy temat do ruszenia i po prostu czas, chęci...

Zalecam więcej luzu.

125

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

VLX napisał/a:

A jak przychodzisz do kogoś do domu, to też zaczynasz od marudzenia że wystrój Ci się nie podoba, a na zignorowanie tego wyzywasz ludzi od niepoważnych?

Lepiej, gdyby obgadywanie odbywało się poza plecami gospodarza?
Poza tym zawartość portalu tworzona jest przez działających tu ludzi, stanowiących pewną społeczność, a nie tylko przez gospodarza domu. Skoro wnoszą jakiś wkład w "umeblowanie" tego domu, to chyba też mają prawo, by trochę pomarudzić?

Wiem, że nie ma tu ze względu na koszty profesjonalnej firmy zajmującej się obsługą techniczną, ale może lepiej byłoby powiedzieć "Usunę problem jak tylko znajdę wystarczająco dużo wolnego czasu. Na razie nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi". Zamiast: "Za tydzień/miesiąc/rok [niepotrzebne skreślić] sprawa zostanie rozwiązana.