126

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Hej,

Zwykle tu nie pisuję, ale tym razem nie wytrzymałem.
Ludzie maja poważniejsze sprawy na głowie niż jakiś serwer. Gdy mi się wywalił dysk w serwerze - pół dnia mi zajęło ogarnięcie sytuacji - a tutaj, z migracją? Nie mam pojęcia ile to czasu może być, ile TB danych do przewalenia i pytanie czy poprawnie zmigruje...

Kto nie ma pojęcia że "problem" z Atari Area to żaden problem, to będzie z tego robił problem :)

Dzięki Kierownikowi, że chociaż zablokował multiplikację postów w "martwym" czasie dla niecierpliwych użytkowników.

Jest OK. Jest serwer, jest forum - cieszmy się tym, żartujmy i tyle :D

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

127

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

To jak już mowa o żartach, to wymyśliłem jeden na szybko:-)

Pamiętacie z PRL-u serię "Przychodzi baba do lekarza..."?

No to więc przychodzi ta baba do lekarza, a tam... nie ma lekarza, bo poszedł dłubać w serwerze forum nerdów od złomu elektroniki użytkowej z ubiegłego stulecia:-)

(wiem, wiem, suchar:-)))

128

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

$ curl -w "@loop_curl_statistics.txt" -o /dev/null -s  http://www.atari.org.pl/
     time_namelookup:  0.033308s
        time_connect:  0.062338s
     time_appconnect:  0.000000s
    time_pretransfer:  0.062381s
       time_redirect:  0.000000s
  time_starttransfer:  14.177954s
                     ----------
          time_total:  14.340886s

Ode mnie tez nie zawsze jesc "ciekawie". Dzisiaj to AA ma jakas taka "czkawke", raz szybko a raz wolno :(

129

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

i zaś znów strona się męczy, może to przez tego bota > http://www.atari.org.pl/forum/search.ph … er_id=6271
coś dziś werwy dostał i pomaga dobrymi radami gdzie tylko się da :-|

130

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Jakiś AI się produkuje...

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

131

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

ale żeby się produkował, najpierw musiał się tu zarejestrować
admin:ai 0:1 ?  jeszcze jest czas na zmianę taktyki ;-P

132

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Chciałem tylko dopisać się tutaj, że od jakiegoś czasu (krótkiego, może z tydzień, lub dwa) otwieranie czegokolwiek na naszym forum trwa taką wieczność, że nie da się z tego już za bardzo korzystać w ogóle. Zaprzestałem odpowiadania na posty, bo nie idzie, tzn. idzie, ale trwa to tak długo, że nie dysponuję takimi ilościami wolnego czasu... Przeglądam forum też już tylko pobieżnie w zakresie nowych postów. Nie korzystam w ogóle z forum w celu wyszukiwania informacji, lub czytania jakichś starszych treści. Przykra sprawa, bo to moje ulubione forum. Oczywiście nie odejdę, będę tu zawsze, ale obawiam się, że mogą być osoby z bardziej radykalnym podejściem niż ja:-)

133

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Przeglądanie to faktycznie czasami kłopot, ale z pisaniem nie ma dramatu. Piszę, klikam "Wyślij" i odpalam sobie odcinek "Dr. Who". Czasowo mniej więcej się pokrywa. ;)

134

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Tylko duble się robią, nawet przy jednokrotnym naciśnięciu "Wyślij". :(

Ostatnio edytowany przez VLX (2023-11-15 15:25:22)

135

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Forum pewnikiem stać musi na WINDOWS - Wielce Irytującej Nakładce Doskonale Opóźniającej Wszelkie Sprawy.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

136

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Panowie, nie przesadzajcie. Nasz PAN KIEROWNIK od dobrych dziesięciu lat mówi, że zaraz naprawi, więc nie trzeba mu co pół roku przypominać o tak błahej sprawie, tym bardziej, że większość z nas pamięta jeszcze numer 0202122 i tam działało to jeszcze wolniej...

Sikor umarł...

137

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Nie no, ale ja mówię teraz poważnie: tutaj bywały w miarę regularnie różne zacięcia, spowolnienia, ale zwykle one były chwilowe, za jakiś czas znowu ruszało i jakoś działało. A teraz to już dość długo jest kicha i to cały czas, praktycznie nie ma momentów poprawy.

I też od niedawna jest ta nowa przypadłość, że się posty po dwa razy wysyłają, tak jak napisał powyżej VLX - przy pojedynczym kliknięciu wyślij.

138

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

podwójne posty bywają co najmniej od dwu lat ;)

Sikor umarł...

139

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Tak, ale ja wcześniej zauważyłem, że podwójne się robiły jak się dwa razy kliknęło, bo wydawało się że pierwszy klik nie zadziałał, albo jak się odświeżyło stronę po wysłaniu, bo się nie załadowała i w podobnych sytuacjach. Natomiast jak wysyłałem pojedynczym kliknięciem i wszystko przebiegło bez zakłóceń, to nigdy mi się nie zdarzył podwójny post, a w ostatnich około dwóch tygodniach ze dwa lub trzy razy mi się taki podwójny post zrobił, pomimo, że wyglądało że wszystko poprawnie się zatwierdzało (tylko oczywiście wolno).

140

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ja się już dopraszam trzeci rok, nawet zaoferowałem pomoc, ale się okazało, że to trzeba "na spokojnie" :) więc czekam.

Ale może jak potrujemy jeszcze trochę dupę to kierownictwo zamiast odpalać imsaje i alejkaty na ikstekach usiądzie i zrobi coś pożytecznego dla wiernej społeczności ;)

Dalej oferuje pomoc, jakby co.

141

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ja się już dopraszam trzeci rok, nawet zaoferowałem pomoc, ale się okazało, że to trzeba "na spokojnie" :) więc czekam.

Ale może jak potrujemy jeszcze trochę dupę to kierownictwo zamiast odpalać imsaje i alejkaty na ikstekach usiądzie i zrobi coś pożytecznego dla wiernej społeczności ;)

Dalej oferuje pomoc, jakby co.

142

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Oj, przy pojedynczym też się zdarzało... A ja zauważyłem, że zależy od jakiego dostawcy mam neta, więc ciężko zdiagnozować. Z domu (play mobilny) rzadko się zdarza, w pracy (sztywne łącze, od dwu dostawców) - częściej się zdarza i często dłużej myśli (ale to może być kwestia godzin), więc sprawa nie jest jednoznaczna. No i stary silnik tu też na pewno nie pomaga.

Sikor umarł...

143

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

To jest retro! Silnik musi być stary. Zapominacie się Panowie :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

144

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Podobno na jakiejś wersji BSD chodzi. Ale niezbyt trafionej.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

145

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

bocianu napisał/a:

Ja [...] nawet zaoferowałem pomoc, [...]
Dalej oferuje pomoc, jakby co.

Szanowne Kierownictwo. Fachowiec się oferuje, to nierozsądnie nie skorzystać. Korzystać!

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

146

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Chyba ktoś restartną serwer bo teraz zapindala, ciekawe jak długo :)

147

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Zimno się zrobiło, przewody się skurczyły i skróciły to i pakiety szybciej śmigają.

148

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Na długo się nie poprawiło.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.