1

Temat: Alternatywny dla HxC firmware dla Goteka pod Atari ST

Od niedawna ruszył rozwój firmware Flash Floppy na stacje Gotek. Obecne wersje działają z Atari ST. Menedżer dysków jest z HxC, ale po podłączeniu wyświetlacza OLED nie ma potrzeby z niego korzystać. Mechanicznie stacja Gotek pasuje do Atari STf/e bez żadnych przeróbek. Da się ją przykręcić oryginalnymi 3 śrubami i nie trzeba niczego wycinać w obudowie.

https://obrazki.elektroda.pl/9810658600_1512316376_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2017-12-03 16:54:52)

2

Odp: Alternatywny dla HxC firmware dla Goteka pod Atari ST

Używam FlashFloppy od kilku miesięcy na Amidze i na Atari ST (tu trochę krócej, bo początkowo nie było dobrej obsługi ST). Potwierdzam, że Gotek z FF działa super, wszystko czyta, zapisuje itd. Oprócz wyświetlacza OLED polecam również zamontowanie trzeciego przycisku, wtedy jest dopiero bajka:-)
Przy takim zainstalowaniu Goteka jak w poście powyżej spokojnie można wsadzić wyświetlacz OLED, a trzeci przycisk dokłada się taki sam jak dwa podstawowe i montuje w rzędzie na końcu. Jak by co, to służę pomocą i podpowiedzią jak to wszystko można zrobić elegancko, bo już kilka takich Goteków zrobiłem, więc mam doświadczenie, a wiedzą i know how w tej materii chętnie się podzielę:-)
Jest jeszcze jedna również fajna opcja przy FF - można w ogóle zrezygnować z przycisków i zamiast nich zainstalować sobie enkoder obrotowy. Wówczas kręcąc wybieramy sobie pliki/katalogi, a przyciskając mamy trzeci przycisk, który służy jako taki "enter" - wybiera pliki/katalogi, a jak mamy zamontowany obraz, to trzeci przycisk robi nam eject dyskietki.
Enkodery też mam sprawdzone, obcykane, i też chętnie podzielę się wiedzą na ten temat gdyby kogoś to interesowało.

Dodam tu jeszcze, że od początku istnienia FF udzielam się trochę w dyskusjach na forach i rozmawiałem z autorem, którego namówiłem min. na dodanie funkcjonalności update'u firmware za pomocą trzeciego przycisku, co autor uznał za dobry pomysł, zrobił i jest taka możliwość już od kilku wersji. Standardowo update robiło się, trzymając dwa przyciski przy starcie, ale do mojego projektu z enkoderem (opisany w fabryce) zrezygnowałem całkowicie z dwóch standardowych przycisków. Nowa funkcjonalność pozwoliła je całkowicie zastąpić trzecim przyciskiem enkodera:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-12-03 18:20:20)