Temat: CA2001 i jej turbo

Czytałem że zwykła california obsługuje pewny tryb turbo. Czy ktoś wie jaki? I jaki program go używa. Z tego co wyczytałem w TA to wysłanie zanegowanej komendy do stacki oznaczało żądanie transmisji w "turbo".

A na czym polegało turbo w XF551 bo jeden z sectorowych kopierów umiał ta wykorzystać- us doubler jakiś tam-

2

Odp: CA2001 i jej turbo

Sparta Dos X powinien z niej wyciśnać 34czegoś tam...!
Qmeg chyba też ..
Było to jakieś 7lat czy 8lat temu po czym nawróciłem się na Toms-a i jeśli bredzę to sorrki :oops:
Ale tak mi się wydaje..! :rolleyes:

3

Odp: CA2001 i jej turbo

Sparta i Dos XL odpalają tzw. Synchromesh - takie "turbo" swego rodzaju. Jeszcze w TA bodajże był program JBW-Turbo też wspomagający stację nie przerabianą...

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: CA2001 i jej turbo

Inny symchromesh dziala tez pod Dosem II+, czy Dos 2.5 (z CP)!

5

Odp: CA2001 i jej turbo

Niestety nie mam SpartaDosX Zeby to sprawdzić.
Sparta 2.3 3.2 itd. obsługuje ultra speed ten co jest w tomsie.
a dos xl potwafi obsłużyć dopał z XF551(GTSYNC.COM) - to sprawdziłem.

Oba te systemy także potrafią ustawić przyspeszenie z APE!

Moją CA2001 chcę sprzedać możecie dać znać bo potem wystawię ją na allegro.

6

Odp: CA2001 i jej turbo

Za ile?

7

Odp: CA2001 i jej turbo

...a tak z innej strony LDW2k pod SDX działa w trybie sync 38000bps bez dodatkowego sterownika. CA bez sterownika *.sys odpali na szybko, jeśli w stacji jest TYGRYS TURBO - w tym trybie CA nie wymaga sterownika pod SDX... .

Polecam zakup SpartyX :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: CA2001 i jej turbo

Do CA2001 był jeszcze jakiś "akcelerator' odpalający synchromesha np pod II+/D. NIestety, nie działał na LDW200 z powodu jakiegoś błędu w romie tej oststniej. Poprawioną wersję, działąjącą z LDW sporządził Casper dla Tkacza.