1

Temat: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Jak w temacie kupię POKEYa (najlepiej 2) i PIA lub płytę na części.

2

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Pomóżcie mojemu Atari :)

3

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

PIA mogę sprzedać. Pokeya nie oddam:-)
Jak chcesz samo PIA, to pisz na PM ile chcesz za niego zapłacić, bo ja zasadniczo układami nie handluję, to nie wiem ile żądać, żeby nie było śmiesznie ani głupio dla żadnej ze stron:-) Niech to będzie wartość taka, żeby mi się chciało iść na pocztę, a zarazem taka, żebyś miał poczucie, że jest po koleżeńsku:-)

4

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

To PIA już mam :)

Jeszcze jakby POKEY się znalazł ...
Dam dobrą kasę bo mi zależy :)

5

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Jak dobrą kasę, to wal do źródeł: http://www.best-electronics-ca.com/custom-i.htm

Sikor umarł...

6

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Ciekawe czy kiedykolwiek powstanie zamiennik pokey'a tak jak np. jest zamiennik ULA do Zx Spectrum +2 lub SID'a do C64?
Strasznie deficytowy i potrzebny towar ten pokey.
Chociaż nawet jakby powstał to raczej nie byłby tańszy niż $20 (cena pokey'a na best-electronics)
..i na dodatek wszystkiego Lotharek też mówi, że nie ma.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-09-19 22:28:24)

7

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Sprawa jest bardzo prosta, jeżeli chodzi o wyjaśnienie deficytu Pokeya. Wymyślono stereo i nagle Atarek zrobiło się o połowę mniej, bo druga połowa bez Pokeya już nie wstaje...

8

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Trwają prace nad zamienniki.
http://atariage.com/forums/topic/282166 … max/page-1

9

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Eee, a Pasiowe Evie to przypadkiem nie ma bloku audio z Pokey-a w FPGA? Tylko Evie nie jest w sprzedaży, istnieje pewnie tylko kilka prototypów.

grzybson/SSG^NG

10

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Właściwie o blok audio tylko się tu rozchodzi, bo gdyby można te wszystkie stereo robić bez kastrowania drugiej Atarki, to Pokeyów z powrotem pojawił by się dostatek (powiedzmy), a wartość takiego Pokeya zeszła by do faktycznej wartości takiego układu, a nie stanowiła większości kosztu całego Atari:-)

11

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

Chyba większe zapotrzebowanie na Pokey mają użytkownicy Atari 7800. Potrzeba jeden Scala na każdy kart z nowymi grami homebred wykorzystujących Pokey.

12

Odp: [K] POKEY i PIA lub płytę na części

W Evie są dwa POKEY-e. Domyślnie ustawione jako 1 i 2, ale u mnie na przykład jako 3 i 4, bo siedzą już dwa fizyczne.

Pasiu implementował je na bazie schematu wewnętrznego POKEY-a, który udostępnił kiedyś Curt Vendel, więc wierniej być już nie może. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2018-09-20 14:59:23)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie