1

Temat: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Zrobiłem sobie prostą płytkę do prototypowania na gniazdo kartridża do Atari XE.

Koncepcja jest taka, że na płytce tylko przylutowujemy gniazdo na goldpiny i łączymy sobie to z płytką stykową kabelkami, co ułatwi robienie prototypów.

Na płytce opisane są wszystkie sygnały, wymiary są zaprojektowane tak, żeby idealnie pasowało do Atari XE (czyli na tyle długie jest toto, żeby wygodnie wpinać/wypinać kabelki i żeby było widać łatwo opisy na płytce, a jednocześnie żeby były możliwie krótkie linie).

Płytek musiałem zamówić partię, więc mam kilka, a potrzebuję tylko jedną.

Odsprzedam po kosztach: 12zł/szt plus przesyłka poleconym - bez względu na ilość sztuk - ekonomiczny 5,20zł lub priorytet 6,80zł.
Może się komuś też takie cuś przyda.
Załączam zdjęcia.

Post's attachments

a8_protocart1.jpg 81.02 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

a8_protocart2.jpg 71.02 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

+2 dla mnie...

pozdrawiam
pancio

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

dwie poproszę, prześlij dane do przelewu.

Sikor umarł...

4

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

pancio.net, Sikor - poszły peemki.

Płytki zostały już wolne tylko 2szt.

5

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

No to ja wezmę te 2 sztuki :)

Prosze o dane.

6

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

MGor poszła peemka.

No to nam się rozeszło.
Kto nie podał danych do wysyłek, proszę podać na PM.

7

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

cholera... zawsze się spóźnie...

8

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Tych kilka płytek się rozeszło tak szybko, że się nie spodziewałem, ja to sobie dla siebie machnąłem, jedną sztukę chciałem, ale Chińczyk jednej nie robi przecież:-) Nie wiedziałem, że będzie jakiekolwiek zainteresowanie.

Jak chcecie więcej, to mogę zamówić jeszcze przy okazji jak będę zamawiał inne rzeczy skoro już to mam narysowane.
Zróbcie listę tutaj kto ile chce, dopisujcie się i jak się zbierze kilka osób, lub też chętni na kilka sztuk, to zamówię. Czas realizacji to około miesiąc.

9

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

@Mq: A czy chciałoby Ci się dorobić jeszcze płytkę dla gniazda ECI?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

10

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Mogę dorysować, ale to tak jak mówię, musiało by się kilka osób zebrać najpierw na jakąś listę. Przy czym osobną płytkę do tego ECI, bo w tych płytkach chodziło, żeby one tanie były, dlatego są małe, wąskie i mieszczą się w wymiarze 5x5cm. Chińczyk robi (chyba wszystkie fabryki PCB mają taki standard) tak zwane "protopack", gdzie zamawia się w dwóch standardach płytki max 5x5cm lub max 10x10cm i dostaje się 10szt. Takie analogiczne płytki do ECI osobne może bym był w stanie dokleić nawet do jakiegoś komercyjnego projektu i zrobić "przy okazji".

11

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Reflektowałbym zatem na 5 szt. Cart i 5 szt. ECI.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

12

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Ok, to już wystarczająca ilość żeby miało sens rysować, zamawiać, dystrybuować itd.

Zróbcie mi tu listę, kto ile chce, żebym wiedział ile tego zamówić i jak rozrysować na panelach. Dopisujcie się, zbieramy powiedzmy do 25 listopada i wtedy zamawiam. Gotowe płytki będą być może w okolicach świąt, ale to już nie ode mnie zależy, mogą być po nowym roku, bo kociokwik w tym czasie jest z przesyłkami. Projekt non-profit (cena ma pokryć zamówienie płytek, koperty, paliwo i piwo dla mnie, bo se lubię popijać jak rysuję płytki:-)).
Cena będzie taka sama, czyli 12zł/szt z tym że może to być cena za komplet płytek Cart+ECI. Osoby, które teraz dostaną płytki samego Carta, żeby były potraktowane uczciwie, to dostaną do kompletu ECI później za free, tylko koszt przesyłki bym chciał żeby pokryły. Płytek ECI zrobię po prostu dwa razy więcej na panelach, żeby uzupełnić komplety każdemu. Płytki Cart będą czarne tak samo jak te obecne, natomiast płytki ECI będą w kolorze losowym - czarnym lub białym, bo takie mam projekty w najbliższym czasie na tapecie, a takie małe płytki, to trzeba po prostu dokleić tam gdzie będzie miejsce.

1.mono 5szt Cart+ECI
2.

13

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Przelew zrobię jutro, a co do płutek z ECI - jedną dobiorę (napisz mi koszt całkowity do przelewu). Mam pytanie i prośbę - jak by się zmieściło miejsce na przelotowość (dwa zestawy pinów) - dałoby radę poprosić? Bo wtedy można mieć coś stale wpięte i działać dalej...

Sikor umarł...

14

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

29,20 ekonomiczny
30,80 priorytetowy
Edit: to są kwoty dla Sikora tylko, na jego pytanie.

Przelotowość taką robisz sobie na płytce stykowej i tam masz ile chcesz takich równoległości wtedy.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-11-15 19:10:09)

15

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

1. mono 5szt Cart+ECI
2. pancio 5szt. ECI
3.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

16

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

pancio, ale samo ECI? Czy cart+eci? Nie myślałem, że ktoś będzie potrzebował tego tyle. Do tych dwóch, które już zamówiłeś dostaniesz ECI do kompletu. Oprócz tego chcesz jeszcze 5 kompletów, czy jak?

17

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Hej,

Miałem na myśli Cart+ECI jako jedno PCB

1. mono 5szt Cart+ECI
2. pancio 5szt. Cart+ECI
3.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

18

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Hej, chłopaki, wszystko ok, nie ma problemu, ale tak z ciekawości: po co wam tyle tych płytek? Ja sobie to zrobiłem i taki był tego cel, żeby mieć 1szt i budować sobie na tym różne prototypy. Tam gdzie są piny lutownicze, to ja sobie wlutuję gniazda goldpin i będę sobie tam podpinał/przepinał różne kabelki, które z drugiej strony będę sobie wpinał w płytkę stykową i na niej budował prototypy różnych urządzeń, czy też cartów. Nie kumam po co komuś 5szt, czy 7szt? Serio, napiszcie, bo nie mam pojęcia po co, ale może też zamówię jednak więcej jeśli jest na to jakiś chytry plan?:-)

Aha, pancio.net - nie będzie jednego PCB. Będzie komplet w sensie osobna płytka cart i osobna ECI. Cart taka jak te które są teraz identyczna, a ECI to będzie analogiczna płytka, ale  taka malutka tylko do samego ECI. To ma kosztować grosze, nie ma sensu zamawiać pustych przestrzeni na PCB, to są tylko "wtyczki" do prototypowania sobie.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-11-15 19:26:51)

19

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Generalnie chodzi o to, że mam zazwyczaj rozgrzebane więcej niż 2 projekty... a najgorsze jest jak muszę na nowo dupointy rozpinać i zastanawiać się czy się k#$v@ znów nie pomyliłem :-)

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

20

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Aha, no tak, to wszystko tłumaczy:-)

21

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

@Mq, tak przeleję - w takim razie moją wiadomość PW zignoruj. Biorę opcję ekonomiczną, bo i tak czas będę miał dopiero koło  lutego na zabawę ;) Dziękuję z góry.

Sikor umarł...

22

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Edit:

Spoko, myślałem że to będzie singlePCB... w takim razie:

1. mono 5szt Cart+ECI
2. pancio 3szt. Cart+ECI
3.

Pozdrawiam,

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

23

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Po PW z Mq:

1. mono 5szt Cart+ECI
2. pancio 3szt. Cart+ECI
3. sikor +ECI

Sikor umarł...

24

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

2szt Cart
A nie chciałoby Ci się dla Atari 7800 też narysować?
Biorę całe 10 szt i płacę za piwo ;)

Ostatnio edytowany przez Eagle (2018-11-15 22:38:36)

25

Odp: [S] Płytki prototypowe do gniazda kartridża

Eagle, dobre to z tym piwem:-) Ale tu niestety nie ma miejsca na koncert życzeń, ponieważ nie mam czasu na takie indywidualne zamówienia, nie robię rzeczy, których sam nie potrzebuję do niczego:-)

Uporządkuję trochę temat i zbiorę wszystko w tym poście w jednym miejscu.
Osoby z "pierwszej partii", które teraz kupiły ode mnie płytkę z pierwszego posta, dostaną do kompletów płytki ECI bez dodatkowych kosztów, nie dopisujemy tego do listy, mam to na uwadze.

Lista służy nowym zamówieniom, zapisy są na komplety dwóch płytek: jedna do carta taka sama jak z ogłoszenia, druga do ECI analogiczna. Nie ma sensu już dopisywać tego ECI czy nie, bo wszystkie komplety będą równe Cart+ECI.
Zapisy zbieram do niedzieli 25 listopada do południa 12:00. Wtedy kończymy akcję i zamawiam u Chińczyka odpowiednią ilość płytek.

Przypominam jeszcze cenę: 12zł/komplet plus przesyłka 5,20/6,80 (ekonomiczny/priorytetowy).

Tak więc obecna lista po uporządkowaniu ma się następująco:

1. mono 5szt
2. pancio.net 3szt
3. Sikor 1szt
4. Eagle 2szt
5. Mq 2szt
6.