Temat: TOMS MULTI DRIVE LDW utils disk czy ktoś ma?

Witam.
Poszukuję obrazu dyskietki dołączanej do TOMS'owego turbo do CA lub LDW.
Zawartość i opis znajdujących się tam programów  opisana jest w instrukcji do tejże modyfikacji.
Może ktoś ma w swych zbiorach ten dysk i mógłby zrobić z niego ATR'a?
Z góry dzięki i pozdrawiam
Andrzej

Post's attachments

Toms Disk.png 507.76 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: TOMS MULTI DRIVE LDW utils disk czy ktoś ma?

Ja mam, było kilka wersji tego dysku.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Super. Możesz zrobić obrazy dysków i zamieścić?

4

Akurat trafiła mi się ta dyskietka (kopia, nie oryginał TOMS) w ostatniej "sesji dumpingowej".
Fajnie że od razu się komuś przyda smile

Wszystkie dumpy porównuję automatem z bazą TOSEC oraz z całym archiwum Arationline i tej dokładnie wersji tam nie ma. Tak więc chętni "operatorzy" serwisów mogą wziąć i dodać. Z pigwą nie porównywałem.
Z tym że, porównuję tylko hash całego .atr-a, nie poszczególnych plików, więc może (zapewne?) pliki są jednakowe jak na innych .atr-ch, tylko np. "organizacja" dyskietki jest inna, jeszcze nie wiem. Ta dyskietka była w gęstości podwójnej, a nie wiem jak było z orginalną od TOMS-ów. Może ktoś to sobie przegrał nie sektorowo, tylko plikowo.

-- ZALOGUJ SIĘ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIE --

P.S.#1
Końcówka nazwy pliku - "#190512022b-bckp [uBee]", to mój, wewnętrzny, prywatny, unikalny nr dumpa. Wyjaśniam, aby ktoś nie pomyślał że ma jakieś znaczenie dla zawartości. Oczywiście można zmienić na potrzeby własne.
190512-data wykonania; 022- nr dumpowanej dyskietki w danym dniu; b - strona dyskietki, "bckp"- nie oryginał tylko "backup copy"; [uBee] - wiadomo :-D

P.S.#2
Czy można z pigwy ściągnąć całe archiwum softu w jednej paczce?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-05-18 12:23:05)

Post's attachments

toms programy specjalne dla toms multi ldw #190512022b-bckp [uBee].png 3.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

toms programy specjalne dla toms multi ldw #190512022b-bckp [uBee].zip 65.87 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-05-18) 

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- tu po lewej pod avatarem kliknij "E-mail", jeżeli chcesz się skontaktować, tylko nie PW proszę. Dzięki.

5

@uicr0Bee - dziękuję bardzo za zamieszczenie dumpa, jednak na was koledzy zawsze można liczyć.
Podejrzewam, analizując co napisane w instrukcji do TMD, że dysk oryginalny też musiał być w "double", bo miał dwie strony i dodatkowo jest mowa o jakiś initializerach i demach na drugiej stronie.

Zależało mi jednak na tym co jest tutaj, więc nie 'wydziwiam' tylko tak sobie rozmyślam, ale szkoda, że niema drugiej strony oryginału.

Pozdrawiam i dziękuję.

6

Na pewno gdzieś mam drugą (pierwszą?) stronę. Poszukam.

<-- tu po lewej pod avatarem kliknij "E-mail", jeżeli chcesz się skontaktować, tylko nie PW proszę. Dzięki.

7

piwkooo, a w tej instrukcji jakie są nazwy programów z drugiej strony?

8

@uicr0Bee zawartość tak jak na załączonym screenie, na dole.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-05-18 21:05:38)

9

@uicr0Bee: tak, z pigwy możesz ściągnąć całość. Po ftp - na przykład przy pomocy filezilli.

Sikor umarł...

10

@Sikor, ale że co, tam jest ten dysk?
Możesz wkleić bezpośredniego linka?

11

Nie wiem, czy jest. Odpowiedziałem tylko Adamowi na jego pytanie, czy można z pigwy ściągnąć wszystko na raz.

Sikor umarł...

12

Aha, OK sorry, pojechałem.... wink

Pytanie poza konkursem, czy działa wam stacja przerobiona na TMD z sio2pc/10502pc ?
Z nieprzerobioną działa jak ta lala, ale nie łączy mi sie z PC po przeróbce?
Jak u was?

Wiem, że to pytanie do działu "Sprzęt - 8bit", ale tu zacząłem to tu pytam, jak coś to przeniesiem.

Pozdr

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-05-18 21:28:22)

13

piwkooo napisał/a:

@uicr0Bee zawartość tak jak na załączonym screenie, na dole.
Pozdrawiam

To załącz ten screen smile

14

No toż jest on ci, w pierwszym wpisie wink

15

Sikor napisał/a:

@uicr0Bee: tak, z pigwy możesz ściągnąć całość. Po ftp - na przykład przy pomocy filezilli.

Miałem na myśli czy jest jeden plik, powiedzmy .zip ze wszystkim, jak np. na atarionline.pl

16

piwkooo napisał/a:

Pytanie poza konkursem, czy działa wam stacja przerobiona na TMD z sio2pc/10502pc ?
Z nieprzerobioną działa jak ta lala, ale nie łączy mi sie z PC po przeróbce?
Jak u was?[...]

Znaczy się, taki efekt jak opisywałem drzewiej?
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14583

Masz oryginalny ROM TOMS, czy z poprawkami by Pecus?

17

piwkooo napisał/a:

No toż jest on ci, w pierwszym wpisie wink

Aaaa, to smile
No ale tam nie ma żadnych nazw. Niemniej poszukam. Na pewno mam dyskietkę gdzie jest program TDK, chyba v1.15. Co tam jeszcze jest to nie pamiętam.
Odnajdę i wrzucę.

18

Nie wiem, takie mi sie wyświetla, po załadowaniu z otwartą dźwignią

Post's attachments

20190518_234548.jpg 120.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

19

Po tym to raczej nie do rozpoznania.

1. Po włączeniu co się pokazuje na wyświetlaczu stacji?
2. Formatuje dyskietki w jednym czy dwóch przebiegach?

Przeczytaj dokładnie mój opis: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 14#p231014 i porównaj czy Twój ROM pasuje do któregoś z opisanych moich (czyli by Pecus lub by TOMS).

20

AD1: 00 z migającą środkową kreską w zero
AD2: w dwóch przebiegach

Ad3 na pytanie niezadane - raczej opcja #2 ale nie działa mi z sio2/1050pc ? a u ciebie oryginał działa?

Masz może taki oryginał ORYGINALNY  .ROM z romów TOMS'a ?

Bo to co leży w netach, to po 3x przerabiane sad

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-05-18 23:36:41)

21

piwkooo napisał/a:

Aha, OK sorry, pojechałem.... wink

Pozdr

Nie zadziała.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Duddie, ale 2 lata temu pisałeś że działa ;-)
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 72#p230972

Mi też jedna z posiadanych wersji ROM (współ)działa z SIPO2PC (klasyczny na COM) (+Respeqt) i transmisja do PC jest w wysokiej prędkości. Nie wiem czy to na 100% oryginał - ale w każdym razie to ten który formatuje w dwóch przebiegach, czyli nie by Pecus.

Tylko stacja z ROMem TMD by Pecus (mimo swoich innych zalet) nie działa dobrze z innymi stacjami ani SIO2PC.

Mój podwójny ROM (sklejony i zamontowany przez Zenona) jest załączony w tym wątku z 2017:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 14#p231014

Oprócz tego załączam trochę rzeczy do pogrzebania, z czasu kiedy Zenon montował mi TMD. Jedna paczka z ROMami, druga z dyskietkami - w sumie w paczce są 3 różne wersje tego dysku z narządami w Turbo BASICu, oraz inne dyski z MyDOS i różnymi zestawami narzędzi. Jeden z dysków jest podpisany AXE.
Chyba żadna z tych dyskietek z MyDOS + narzędzia nie jest w 100% oryginalna. Wydaje mi się że do każdej poprzedni właściciele dograli inne narzędzia. Na jednej jest ten program demostracyjny TOMS, wspomniany na zdjęciu z instrukcji, w poście #1 w tym watku.
Kiedyś siądę i to sobie uporządkuję, ale na dziś inne plany.
Enjoy smile

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-05-19 09:32:10)

Post's attachments

TOMS-dyski.zip 591.81 kb, liczba pobrań: 4 (od 2019-05-19) 

TOMS-ROMs.zip 133.34 kb, liczba pobrań: 4 (od 2019-05-19) 

23

Adam, nieporozumienie. Ja sądziłem, że Tobie chodzi o to, że jest SIO2PC podłączone jako jeden napęd, a TMD jako drugi. I w takiej konfiguracji to działa. Nie działa podłączenie stacji TMD bezpośrednio do SIO2PC, a raczej w tym wypadku 1050-2-PC.

24

Załączam swoje dyski. Pierwszy, o tej dłuższej nazwie, jest nieprzerabianym, oryginalnym dyskiem TOMSa.

Post's attachments

TOMS Multi Drive Tools Disk Side A (CA-LDW).atr 130.02 kb, liczba pobrań: 7 (od 2019-05-19) 

TOMS Multi Drive Tools Disk Side B (CA-LDW).atr 179.64 kb, liczba pobrań: 6 (od 2019-05-19) 

Toms-Multi-Drive-utility-a.ATR 179.64 kb, liczba pobrań: 6 (od 2019-05-19) 

Toms-Multi-Drive-utility-b.ATR 179.64 kb, liczba pobrań: 5 (od 2019-05-19) 

25

Po porównaniu hashy plików .atr:

Toms-Multi-Drive-utility-a.ATR (Duddie) = Toms Multi Drive utility a (AXE).ATR (uicr0Bee - paczka TOMS-dyski.zip z posta #22)
Toms-Multi-Drive-utility-b.ATR (Duddie) = Toms Multi Drive utility b.ATR (uicr0Bee - paczka TOMS-dyski.zip z posta #22)

Natomiast pierwszych dwóch nie miałem, dzięki!

Przy okazji, polecam na PC freeware AllDup - bardzo pomocy w wyszukiwaniu duplikatów plików na podstawie wielu różnych kryteriów. Trzeba zrozumieć zasadę działania i znaczenie opcji, ale później naprawdę czyni cuda. Moja kolekcja staje się dzięki niemu coraz bardziej uporządkowana i nie przybywa mi dubli przy zgrywaniu kolejnych partii dyskietek - a8, st, ami, itd.
Tylko ostrożnie z usuwaniem dubli, trzeba to robić z głową - zwłaszcza dla obrazów dyskietek wypakowanych do podkatalogów na PC.