Temat: Sio2pc 4.14 szukam źródła

Ma ktoś źródła do sio2pc w wersji 4.14 - ostatnia wersja przed dodaniem "dźwięku" podczas transferu. (starsze 4.19 4.21 znalazłem)

----------------------------
Mała ciekawostka.
Podłączyłem kabelkiem dwa komputery i w jednym odpaliłem sio2pc a w drugim Prosystem w wersji 3.0.2. Nie wykrywa dysku w sio2pc (a z Ape118 wykrywało). Przyczyną jest stale ustawiony sygnał command (żółty) podczas wysyłania komendy status - robi to 4 razy a sio2pc czeka na stan low.

Schemat kabelka 2 wtyczki żeńskie
2-3
3-2
7-9
9-7
5-5.
--------------
edit:
Chciałem porównać kod tej wersji z następnymi bo między 4.19 a 4.21 jest dużo różnic. Wersje z dźwiękiem dostają zadyszki szczególnie 4.19 przy szybkim odczycie (jak testowałem siocopy to zauważyłem) w 4.21 jest już lepiej trochę pomaga zmiejszenie T7 na 0000 i wyłączenie dźwięku.
Zrobiłem wersję 4.22 dodałem opcje , których nie było w menu.

Jeśli ktoś by chciał się  "pobawić" transmisją po RS-232 to polecam ten program https://sites.google.com/site/terminalbpp/

Ostatnio edytowany przez Hans 2004 (2019-05-26 22:03:24)

Post's attachments

sio2pc422.JPG 47.71 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sio2pc422.ZIP 152.07 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-05-26) 

TEK0000.JPG 94.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Sio2pc 4.14 szukam źródła

pewnie zupełnie to nie związane z tematem ale z tego co pamiętam to ten dźwięk dało się wyłączyć za pomocą klawisza "Z" bodajże, ale pewnie nie chodzi Ci o wyłączenie dźwięku tylko o podejrzenie czegoś we wcześniejszych źródłach, zatem moja "podpowiedź" zapewne jest zupełnie nieistotna/nietrafiona :) no ale może jednak komuś się przyda ;)

Jeżeli chodzi o wersję 4.14 może być ciężko, bo z tego co mi się wydaje, to wersja 4.19 to była udostępniona około 1999 roku... kawał czasu temu... nie wiem czy jeszcze wcześniejsze wersję strony Nicka Kennedy-ego się zachowały gdziekolwiek... jednak może ktoś ma jakieś archiwalne materiały w których może poszukać... sprawdzę w weekend swoje archiwum z tamtych lat... ale na wiele bym nie liczył ;/

tu jest wersja 4.13, ale niestety tylko w formie wynikowej (skompilowanej):  https://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/atari/

Ostatnio edytowany przez seban (2019-05-23 10:58:37)

3

Odp: Sio2pc 4.14 szukam źródła

Napisałem do autora,  ale On też nie ma.


Well, it appears that I didn't save earlier versions of source code. That's a shame but I guess disk space was in shorter supply 25+ years ago.

I do have some earlier verisons of the executable program SIO2PC.COM

Program execution speed was never a problem. It would run fine on an original 4.77 MHz IBM PC. The problems began when DOS was running under Windows and the multitasking control wasn't allocating enough time to the DOS program.

Nick