276

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Oooo, dobrze wiedzieć. Dziękuję za testy.

Sikor umarł...

277

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Mq napisał/a:

Tak, i nie zapomnij się razem ze swoimi paczkami z Chin zamknąć w kwarantannie na miesiąc.

https://wroclaw.naszemiasto.pl/czy-pacz … 14-7523311

Koronawirus, by przetrwać, potrzebuje żywego nosiciela, nie przeżyje więc miesiąca w paczce.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

278

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Oj jer, wyciąłeś z kontekstu:-) Chodziło o pretekst zamknięcia się na miesiąc w pomieszczeniu z retrogratami i pykania w Rivar Raid, lub zabawy nowymi zabawkami z paczek z Chin:-) No i niech nikt nie przeszkadza:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-02-06 11:07:55)

279

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

A takie tam po powrocie "z fabryki"... ;P

Post's attachments

SAM_2565.JPG 416.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

280

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

wywalić może będzie cięzko/drogo, ale powinno dać się dofrezować tuleje po rogach?

Ostatnio edytowany przez Candle (2020-02-07 17:40:12)

Post's attachments

cart-r.jpg 103.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
przechodze na tumiwisizm

281

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Wywalić nie wywalę, bo nie będą pasować niektóre płytki od XE GS. Ale zawsze nabywca może sobie - jak napisałeś - dofrezować. Zaczepy oczywiście można wyciąć/wyłamać, to nie jest problem, a tylny zaczep trzyma płytki XE GS i Warnera, więc z formy go nie wyrzucę. Masz pewnie od Ajcka który wziął dla Stryjka. Ogólnie - są jakie są i innego modelu póki co nie przewiduję, mam nadzieję, że ogólnie się podoba/pasuje.
Aha, z tego co wiem, na przykłąd Yezy zamówił sobie płytki wchodzące za tylne kołki mocujące i wtedy można zrezygnować z wszystkich zaczepów. Btw - dla mnie jest nieważne, co ewentualny nabywca zrobi z obudową, ważne, że pasują do każdego 8-mio bitowego Atari włącznie z 400/800/1200XL.

Sikor umarł...

282

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

ok, przynajmniej jasna odpowiedź
szkoda, te tuleje byly by na sruby ktore ustalily by pcb bez względu na wywalone elementy - wtedy mozna myśleć nad zlaczami ktore mialy by ewentualnie wchodzic w obudowe. bez tego jest ryzyko ze uzyszkodnij takie zlacze po prostu zetnie
czy sie podobaja?
wszystko jest do czegos - te obudowy do gier sa ok, do czegos bardziej skomplikowanego juz wymagaja duzo wkladu, szczegolnie bez modeli 3d o ktore prosilem

przechodze na tumiwisizm

283

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Candle, czy korzystałeś z mojego wzoru PCB, który zrobiłem? Pytam, bo przydało by się wtedy potwierdzenie czy wszystkie wymiary pasują wystarczająco dobrze.

284

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

nie, robilem z natury
jedyna mozliwosc jak nie ma modeli 3d

przechodze na tumiwisizm

285

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Byłem ciekaw jak standardowe vlepki XEGS prezentują się na nowych obudowach (już wersja produkcyjna). Efekt poniżej:

https://images85.fotosik.pl/772/3f5ae918c88e184f.jpg

286

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Rewelacyjna robota, dzięki panowie

287

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

100% professional
...wyglądają naprawde pięknie.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-02-08 22:20:14)

288

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Widziałem na żywo, to nie jest jakiś druk 3d.
Obudowa wygląda bardzo profi, jak z serii Atari.

A Sikor, pamiętasz, w ciemno kupuję i proszę mnie zapisać, na sam wiesz co :)

p.s.
Nie jestem fanem cartufff, ale takie unikaty chętnie zakupię.

289

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

również miałem z nimi kontakt no i wyglądają zajebiście.
dwie, trzy sztuki bym wziął

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

290

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Informacyjnie - być może będą dostępne pudełka na pojedyncze cartridge dla producentów (czytaj: dla chętnych), do zrobienia wersji pudełkowej z miejscem na instrukcję A5. Rozmowy nad projektem i wycena trwają.
==============
Edyta - informacyjnie: wszystkie zamówione na dzień dzisiejszy paczki wysłane (Uff...).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-02-10 18:07:33)

Sikor umarł...

291

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Chłopaki - prośba, jak dostaniecie (Ci, którzy jeszcze nie mieli) - proszę o info i dajcie znać jak się podobają.

Sikor umarł...

292

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja dziś odebrałem paczkę - są po prostu zajebiste.
Jakość powala, dawno nie widziałem takiego ładnego plastiku.

Dobra robota Sikor!

293

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dzięki.

Sikor umarł...

294

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

odebrałem całe pudło obudów.
są BARDZO ŁADNE i doskonale wykonane.
składanie ich to czysta przyjemność :D

Dzięki Sikor! Kawał dobrej i wszystkim potrzebnej roboty.

295

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja odebrałem przedprodukcyjne i powiem, że są bardzo, ale to bardzo eleganckie :)

Dobra robota!

Żeby jednak dołożyć swoje 3 grosze zapytam: a mogły być dłuższe? Byłoby więcej miejsca na różniaste PCB z większą ilością scalaków ;-)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

296

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja tylko się chciałem dopisać do pochwał po raz kolejny:-) Przedprodukcyjne mam i są świetne, a produkcyjne dziś do mnie doszły i są jeszcze lepsze:-)
W zasadzie jedyna zauważalna różnica jest taka, że produkcyjne zamykają się na wcisk, a przedprodukcyjne z luzem.

@tOri: Sikor i tak pod wpływem namów projektantów wydłużył obudowę o pół centymetra w stosunku do oryginalnej. Próbowałem lobbowac dalsze wydłużenie, ale argument był taki, że obudowa jest wydłużona już maksymalnie pod kątem zmieszczenia się jej w Atari 400/800, więc to co mamy obecnie, to już jest optimum i inaczej w tym modelu nie będzie.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-02-11 19:51:20)

297

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Tak jak napisał Mq. Dłuższe nie wejdą już w 400/800, a w samej Polsce czy Europie raczej forma by się nie zwróciła.
Dzięki Panowie za feedback, @Bocianu: mam prośbę o zdjęcie złożonych, jak mogę. Ciekawi mnie jak z naklejką PacMada wyglądają ;)
Polecam się na przyszłość ;)

Sikor umarł...

298

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem co ma wspólnego XEGS z A400/800?

No dobra - żartowałem... To oczywiście kwestia zasięgu.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

299

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

tOri napisał/a:

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem co ma wspólnego XEGS z A400/800?

Producenta ;P XEGS (projekt cartów) był zrobiony jeszcze przed Tramielem, w czasach Warnera :P A na poważnie - USA to spory rynek, bardziej chłonny niż nasz. I na to liczę, choć oczywiście mogę się przeliczyć.

Sikor umarł...

300

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Gdyby przeciąć dwie obudowy w różnych miejscach i później je skleic razem po zamianie połówek, to otrzymamy jedną obudowę większą i jedna mniejszą. Oczywiście miejsce na naklejki też zmieni rozmiar. Może się to wydawać głupie, ale jak ktoś potrzebuje niewielka ilość dużych kartridzy do jakiegoś tam rozszerzenia, to takie rozwiązanie może się sprawdzić. Do krótkich obudów można włożyć płytki z grami albo np Uno Cart.