1

Temat: MP3

Hm... Wiem, ze to nieco (nieco?!?) smieszne ale mam takie pytanie: czy ktos sie przymierzal do odtwarzanie mp3 na malym atari? Ja wiem, ze to wymagajacy format itd itp ale ciekawi mnie ile brakuje zeby odtworzyc np strumien 8kbps. I przy okazji: jak jest z innymi - "wiekszymi" - formatami, tj gif, jpg. Ze mody sa juz odgrywane to juz wiem a jak jest z inna, liczaca sie reszta?
(i prosze sie nie smiac... znow spac nie moge i mi glupie mysli do glowy przychodza...)

Pozdrawiam,
Azbest

2

Odp: MP3

software'owo raczej nienada,
ale sa sprzetowe jednochipowe playery mp3,
ktore do Atari mozna podlaczyc przez zlacze SIO!

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: MP3

Hm... Nie da... Sa rzeczy o ktorych sie filozofom nie snilo :^)
I gwoli scislosci: nie chodzi mi o odtwarzanie real-time tylko no o przechowywanie mp3 na dysku (coby malo zajmowalo) a potem "rozpakowywanie" tego do pamieci do zwyklego sampla...
Czy sie w ogole da i ile by to trwalo (tzn czy 1 sekunda nie rozpakowywalaby sie 1 godzine, choc z drugiej strony.... dobre i to...)

Pozdrawiam,
Azbest

4

Odp: MP3

I przy okazji: jak jest z innymi - "wiekszymi" - formatami, tj gif, jpg. Ze mody sa juz odgrywane to juz wiem a jak jest z inna, liczaca sie reszta?

Pozdrawiam,
Azbest

jpg i gify mozesz spokojnie ogladac na Atari - tylko oczywiscie w rozdzielczosci jaka oferuje male Atari (jakiś czas temu pojawila sie przegladarka do plikow jpg - no ale skad niby masz wiedziec skoro dely zdjal stara strone AA) a do gifow i bmp oprogramowanie powstalo juz w latach 80 - musialbym poszukac bo je mam tylko nie pamietam nazwy
- wiem że gify i pliki bmp przerabialo do Atarowskich formatow apc,app
Tyle, że nie wiem czy jest sens abys ich uzywal skoro jest zarabiste narzedzie do konwertowania bmp do hipow albo do ripow ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim