1

Temat: GhostLink

Czy da się i jak odpalić Ghostlinka na TT na jakieś większej szybkości - mi się udało tylko 38k

A PARCP-a nie udało mi się wcale -odpalić - uruchamiam na PC Server (LapLink) na ST klient i nic - Timeout i po zabawie :-(

2

Odp: GhostLink

Cześć!!!
Opis dawałem w którejś Atarynce - na TT-ce chodzi bez problemów. Największa prędkość: 115200, ale zalecam 56000 (przynajmniej z komunikacją z PC, którego używam - "slave error", czyli nie nadążał PC.
Potrzebujesz kabelka NullModem (DB9-DB9), ja w PC mam pod COM1, a w TT-ce pod serial1, ale możesz też podłączyć pod trzy inne dostępne w TT-ce porty. Uruchamiasz <b>najpierw</b> PC-Slave na grzybie, potem ST-Master na TT-ce. Ustawiasz taką samą prędkość, który port, a następnie w TT-ce dajesz ADD, ja ustawiam wszystkie możliwe grzybowe napędy, ustawiasz literkę stacji widzianej przez TT, a następnie install. Potem z menu TOS wybierasz Add Devices i to już wszystko. Jak nie gra - to reset grzyba i TT-ki. Aha, na grzybie nie może być uruchomiony program P2P, gdyż coś bruździ z COM-em...

Sikor umarł...

3

Odp: GhostLink

Ja to wszystko już zrobiłem

Udało mi się na porcie MODEM2  -ale tylko 38k - czy jest coś o czym nie wiem aby w Ghostlinku wybrać inną szybkość (większą)

4

Odp: GhostLink

A jakis HSMODEM masz zainstalowany?

Odp: GhostLink

PARCP: A dobry rodzaj kabla wybrales na PC? Proponuje najprostszy kabel bez zadnej elektroniki, laczysz wszystkie piny 1 w 1 i tylko w jednej koncowce zamieniasz pin 1 z 11 (o ile dobrze pamietam).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: GhostLink

HSMODEM - nie mam :-(

Zaczynam szukać po sieci :-)

PARC - zwykły kabel  do transmisji równoległej (Laplink) -i taki kabel wybrałem przy konfiguracji -kabel jest ok - bez problemów chodzi z Amigą (Am2PC)

7

Odp: GhostLink

Musisz miec HSMODEM, zeby moc cokolwiek szybciej wysylac. Polecam zajrzec na http://umich.edu/~archive/atari/ IIRC.

8

Odp: GhostLink

Do portów Serial 1 i Serial 2 nie musisz mieć dodatkowego oprogramowania!!!
(ja nie mam HSModem, a prędkość jest jaka jest...)
W Falconie też nie używam hsmodem...
W TT-ce mam cpx-a serial - może on pomoże...?

Sikor umarł...

9

Odp: GhostLink

Sikor napisał/a:

Cześć!!!
Opis dawałem w którejś Atarynce - na TT-ce chodzi bez problemów. Największa prędkość: 115200, ale zalecam 56000 (przynajmniej z komunikacją z PC, którego używam - "slave error", czyli nie nadążał PC.
Potrzebujesz kabelka NullModem (DB9-DB9), ja w PC mam pod COM1, a w TT-ce pod serial1, ale możesz też podłączyć pod trzy inne dostępne w TT-ce porty. Uruchamiasz <b>najpierw</b> PC-Slave na grzybie, potem ST-Master na TT-ce. Ustawiasz taką samą prędkość, który port, a następnie w TT-ce dajesz ADD, ja ustawiam wszystkie możliwe grzybowe napędy, ustawiasz literkę stacji widzianej przez TT, a następnie install. Potem z menu TOS wybierasz Add Devices i to już wszystko. Jak nie gra - to reset grzyba i TT-ki. Aha, na grzybie nie może być uruchomiony program P2P, gdyż coś bruździ z COM-em...


Jakie 3 inne porty ???? - ja mam w TT 2x RS-232  modem1 i modem2 -czyżby jakaś inna TT

10

Odp: GhostLink

No to widze, ze w TT-ce jest podobna sytuacja jak w Falconie - 115200 w wiekszosci przypadkow dziala, jednak czasami trzeba go "popedzic" nacisnac Alternate+Shift+Control bo Ghostlink lapie zawieche (sam Ghostlink, nie Falcon) - przy 57600 dziala bez zarzutu (ale to zawsze 2 razy wolniej) - szczerze mowiac watpie, zeby to grzyb byl przyczyna bledu - raczej doszukiwalbym sie jakiegos buga w sofcie - 115200 ~= 14400 bajtow/s to jest predkosc transmisji z ktora powinien wyrobic zarowno 16 MHz Falcon jak i kilkuset MHz PC (przy odpowiedznim tunningu kodu moze nawet atari 8-bit).