1

Temat: genlock dla ST

Przegladałem dziś pudło z różnymi elektronicznymi cudami w piwnicy i natrafiłem na sprytne urządzonko do amigi pod nazwą FG-24 którym kiedyś wyłapywałem obrazy z TV.Czy istnieją podobne urządzenia na st/falcona i czy może ktoś miał do czynienia z takim hardware?Moj znajomek ma STE i zapytywał mnie ostatnio w tej sprawie.

gep/lamers^dial

2

Odp: genlock dla ST

Tak, bylo cos takiego do STeka. Opisywane w STEfanie bodajze. W rekach tego nie mialem wiec wiecej wypowiedziec sie nie moge.

ślamk!

3

Odp: genlock dla ST

Jest - nie pamiętam nazwy, ale na 99% takie same jak na amigę (na pudełku: wersja ST, Amiga, PC...).
Jeszcze nie testowałem - ostatnio troszkę kłopotów natury osobistej, ale jak się przypomnicie na maila kolo soboty, to chociaż podam nazwę. Podłącza się go pod port Cartridge, daje obraz 16-to bitowy (nawet na ST-ku), w/g opisu działa z serią ST i z Falconem, jak będę sprawdzał - to sprawdzę też na TT-ce. Screeny w instrukcji są zajebiste (z Falcona wyglądają o niebo lepiej niż z A1200).

Sikor umarł...

4

Odp: genlock dla ST

nazywa się VIDI ST
http://perso.wanadoo.es/titoteclado/cos … ica/10.htm

5

Odp: genlock dla ST

rozumiem ze obraz łapał w rożdzielczosci "tv" siedemset pare na 512?
interesuje mnie tez przy okazji czy mozna było zgrywać krótkie animy i w jakich formatach...z góry dzienx Sikor.

gep/lamers^dial

6

Odp: genlock dla ST

Animy mozna bylo, im wiecej pamieci tym lepiej. A format? Bodajze przerzucali go do neochroma :)

ślamk!

7

Odp: genlock dla ST

rozumiem ze obraz łapał w rożdzielczosci "tv" siedemset pare na 512?
interesuje mnie tez przy okazji czy mozna było zgrywać krótkie animy i w jakich formatach...z góry dzienx Sikor.

VidiSTlapie animacje i obraz w 320x200 w 16 i chyba w 512 kolorach

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: genlock dla ST

czyli na flaszce odpowiednio wieksze mozliwosci.Jakby ktoś gdzies znalazł jakies screenshoty i opisy...wiecej niz na stronce makaroniarzy...

gep/lamers^dial