1

Temat: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Orangutenmorgen.

Jeśli zdrowie dopisze i nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to 28.03.2020 odpalam Covid party #5 :). Miałem w zasadzie tego nie robić ale... no właśnie. Zaskoczył mnie mega pozytywny odbiór tej szalonej inicjatywy, zbieram więc pomysły na najbliższy weekend no i oby dozoba w sobotę.

Co w planie? Oczywiście moje niezbyt ciekawe wywody natury ogólnej, oraz dema, muzyka .. i kto wie co jeszcze. Analizuje na razie temat technicznie, bo jestem trochę związany przez mixer video, który jest dość wybredny jeśli chodzi o nasze retro - platformy i nie ze wszystkim chce współpracować. No i jestem ograniczony do kompozyta, oraz s_video. Idzie za tym sporo niedoskonałości, ale potraktujmy to jako taki FOLKLOR i odskocznię od tego syfu w świecie realnym.

Odpalamy oczywiście też lajwczat :)

Myślę też, że rozsądnie by było wystartować po zakończeniu 24h compo organizowanego przez Dely'ego, czyli po godzinie 20:00

Link do Covid#4 tu: http://atari130xe.ddns.net/

... a jeśli Atari serwer się wyłoży (a czasem to robi) to szukać na moim kanale yt.

Szykujcie wątroby!!!111 ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-03-24 00:06:41)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Super!!!
Masz jakąś maszynę z 6502, żeby tym razem dało się Prozaca puścić? :-D

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-03-23 23:59:50)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Dawaj tam Falcon-a, oglądam coś tam komentuje...
Robisz dobrą robotę!.!
Tylko w tej samej dacie, co chwila wbija mi się jakieś famemma6.

4

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Prozac powinien odpalić z 65c816, sprawdzę w wolnej chwili o co kaman.

Maszyna z 65c816 to jedyna Atarka która mi obraz w kolorze generuje po tym videomixerze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

dobra. Testy wstępnie dały nowe możliwości. Nie będzie to wyglądało cudownie, ale wszystko co miałem wpięte po RGB do Hydry2 zrzuciłem z bólem do kompozyta strawnego dla tego videomixera no i ostatecznie graber też to jakoś przetrwał... czyli - mamy np. Falcona z 060 i "sratari" w kolorze :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Good job! Będę na kanale ;)

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Jak ogarniesz Prozac Dream na 65816 to daj znać. Specjalnie wykopałem moje 600XL z Antonią i pomimo prób z różnymi ustawieniami demko nie ruszyło. Wiesza się w tym momencie, gdy powinien się pojawić ekran ładowania.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

ehhh ... nie wiem, czy mi się nie pomylił temat '816 w demach Prozac i Far Away. To Far Away odpala na '816 a Prozac chyba nie.

EDIT: W Prozac jest tam na dzień dobry dyżurny LAX ;)- Lamersi bywało, że celowo wrzucali coś takiego by demo działało na komputerach "przewidywalnie" ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-03-24 22:54:38)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Dziś, dajboże jeśli niczego nie popsuję to: Atari, Sratari, duże Sratari 060, może i 030 i Lynx przez Camera obscura ;)

Ustawiłem start na 20:30, może jednak wystąpić nieznaczne opóźnienie ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-03-28 18:51:51)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

podmieniłem link do YT jak by coś..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

YT uciął to do ostatnich 4h. Chyba, że coś tam się jeszcze "przetwarza"... ;)- wyjdzie w praniu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Miło było. Dzięki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Tak. Jest całość. 6:36 ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Dzięki! Podobało mi się.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Też trochę podglądałem stream'a i była rewelka. Dzięki!

16

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Słuchajcie. Chyba właśnie rozpracowałem ten videłomixer, problem w nim jest taki że potencjometry do regulacji np. przełączania planów mają dość. Zaatakowałem je kontakt sprejem i poruszałem tym tak z kilkadziesiąt razy i jest o niebo lepiej. Sprawa numer dwa, to kupię w międzyczasie grabber z svideo a nie tylko kompozytem (a taki jest obecnie) ... no i jeśli to wszystko zadziała zgodnie z planem to za dwa tygodnie (mam nadzieję) widzimy się w nowej lepszej jakości. Praktycznie mogę wpuścić na stream dowolną platformę, która mam tu dostępną na kwadracie. No może oprócz Lynxa, choć jeśli by zakupić jakiś konwerter w rodzaju VGA->s_video to też by się dało, bo Lynxa mam z wyjściem VGA ... . Zobaczy się.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

U Chińczyka mieli konwerter VGA->AV.

grzybson/SSG^NG

18

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

co tam u chińczyka, jak u nas to jest 50pln + przesyłka. Nie wiem, co to za hoowno ale może warto się przekonać.

np.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-syg … -CEALw_wcB

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Jedna z opinii na Allegro:

"Jakość obrazu zadowalająca. Niestety konwerter obcina lewą stronę obrazu niezależnie od rozdzielczości sygnału wejściowego oraz ustawień samego konwertera."

20

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Spóźniłem się. Zostaje obejrzeć zapis. Kiedy następne?

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

21

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Creonix - widziałem, że dzwoniłeś w sobotę i napisałeś też, że byłeś w Krakowie..?? To niestety impreza zamknięta i nikt od miesiąca z zewnątrz nie ma prawa wstępu do mnie na kwadrat.

Następna edycja prawdopodobnie za dwa tygodnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Vlx - ten co go mam obecnie też obcina obraz z lewej i dodatkowo jest ta niebieska linia w pionie.. Ale - to co ma być wyświetlone mieści się w "kadrze" i jeśli ten powyższy grabber działa tak samo źle a ma svideo, to sądzę że warto zaryzykować.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Pin napisał/a:

Creonix - widziałem, że dzwoniłeś w sobotę i napisałeś też, że byłeś w Krakowie..?? To niestety impreza zamknięta i nikt od miesiąca z zewnątrz nie ma prawa wstępu do mnie na kwadrat.

Następna edycja prawdopodobnie za dwa tygodnie.

To nie ja dzwoniłem. Nie byłem w Krakowie.

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

24

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Dziwne, ale ok ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Covid#5, czyli livestream 28.03.2020.

Ktoś się podszył? :cool:

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif