76

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

I ja poproszę 5-taka. PM idzie...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

77

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

@dragmar @piwkoo: poszło dziś

Sikor umarł...

78

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

na alledrogo już są też...

Sikor umarł...

79

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Chłopaki, kto otrzymał wersje promocyjne - jak pierwsze wrażenia? (wiem, nie są idealne piny...). Dziś wyszły kolejne paczki, tak a pro po ;)

Sikor umarł...

80

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Moja przesyłka jeszcze w paczkomacie.. dziś odbiorę i się pochwalę :-)

Edit.

Odebrane..

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.. i jak na ręczne doginanie pinów - zawodowa robota! Pasuje jak ulał do wtyni JAE D03. Gorzej natomiast z wtyczką z "własnego chowu", wtyczka wymaga dużych przypiłek ( a bez problemu, choć ciasno wchodzi w gniazdo Atari ). Być może Atari przez lata zyskało milimetr lub dwa na szerokości gniazda lub jest wykonane z materiału bardziej podatnego na zniekształcenia niż Sikora:-)

Brawo, projekt jak najbardziej udany.

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-11-27 14:57:46)

Post's attachments

signal-2020-11-27-144556_001.jpeg 1020.79 kb, liczba pobrań: 36 (od 2020-11-27) 

signal-2020-11-27-144556_002.jpeg 1.1 mb, liczba pobrań: 12 (od 2020-11-27) 

signal-2020-11-27-144556_003.jpeg 1.03 mb, liczba pobrań: 14 (od 2020-11-27) 

signal-2020-11-27-144556_004.jpeg 1.41 mb, liczba pobrań: 17 (od 2020-11-27) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

81

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Dzięki za feedback ;) Cieszę się, że pasują.
Co do "wtyczek własnego chowu" - mam dwie (nie ja drukowałem akurat, dostałem) i między nimi jest jakieś 2-3mm różnicy... I "ta większa" wchodzi mi w jedno Atari, ale w drugie już ni cholery :) Ale nie twierdzę, że nie jest ciasne - sprawdzałem tylko na oryginalnych wtyczkach. Dzięki pancio.net za opinię ;)

Sikor umarł...

82

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Wtyczki własnego chowu bywają takie sobie. Mam np. sio2bt od Montezumy w oryginalnej wtyczko-obudowie. Wygląda to super i w ogóóle jest bardzo fajne, ale w niektóre Atari wchodzi dość ciężko, a w niektóre mega ciężko. Prawdopodobnie po sieci krążą różne wzory dla drukarek 3d, a ponadto pewnie drukarki mają mega wielką tolerancję.

83

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Zależy też od materiału, z którego się drukuje - czasem trzeba "celowo" przeskalować do druku. Ale w sumie to wątek o gniazdach :)

Sikor umarł...

84

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Hehe:-) W sumie wątek o gniazdach, tak jak mówisz:-) Ale czymże jest gniazdo bez wtyku? ;)

85

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

:P W sumie fakt, ale z tego co wiem, wtyczki robi kto inny.

Sikor umarł...

86

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

ZuluGula napisał/a:

Sikor, to ja się tak wstępnie zapiszę na 20-30 sztuk z tej następnej partii. Pewnie bardziej 30, wezmę też trochę kartridzy w tej samej przesyłce.

Kuba, może Ci to wrzucić do mojej paczki?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

87

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Mq napisał/a:

Ale czymże jest gniazdo bez wtyku?

Wiadomo, singielką.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

88

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Duddie napisał/a:

Kuba, może Ci to wrzucić do mojej paczki?

Dzieki Jurek, wyślij do mnie to co masz już gotowe.
Szwagier będzie do mnie paczkę slal, to się dorzuci do tego.
Dziękuję za ofertę pomocy.

89

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Promocja się zakończyła, tak informacyjnie

Sikor umarł...

90

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Gniazda dostałem i jest super ale faktycznie twarde są piny jednak nie przeszkadza mi to - wlutuje i będzie ok.

91

Odp: Gniazda SIO - wkrótce

Po wlutowaniu to już nie problem, kwestia włożenia w PCB ;) Potem to nawet lepiej - trwalsze będą ;)

Sikor umarł...