1

Temat: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Wiem, że temat nie jest prosty, ale coś trzeba robić i szukać wszędzie. Co do F030 to C-LAB również mile widziany ;)
Jeśli będą zainteresowani, to proponujcie od razu kwotę, proszę :)

2

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Partia CosmosEx-ów 3.0 przedpłaconych ok. 2 lat temu i mocno spóźnionych z realizacją, właśnie została rozesłana. Napisz, może im coś zostało...
http://atari.sk/cosmosex-3-0/

Albo wygraj na SV :-)
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 34#p261034

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Dzięki uicr0Bee za podpowiedź. Napiszę do nich, ale lista oczekujących jest trochę długa, więc szanse chyba niewielkie.

A co do wygrywania, to ja nigdy niczego nie wygrałem. A jak byś się chciał ze mną założyć, to i ten zakład bym przegrał :-)

4

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Falcon, ciekawa to jest fraszka.
C-lab, będzie lepszy.
Internety nie działają czy jak ?

5

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Falcona mozna zanabyc na Ebayu:

https://www.ebay.co.uk/itm/Atari-falcon … SwKlte1ogM
https://www.ebay.co.uk/itm/Refurbished- … Swp49e6Oz1
https://www.ebay.co.uk/itm/Atari-Falcon … Swk4pe0udP

Ceny nie zachecaja ale dostepnosc jest

6

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Zawsze można sprzedać jedną nerkę... powinno wystarczyć.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

No właśnie nerki nie chcę sprzedawać :-P
Znam ebay - aż tak dobrze mi się nie powodzi, chociaż jeszcze nie sprawdziłem ostatniego kuponu z totka ;-)
Te oferty pojawiają się, znikają i znowu pojawiają. Jedynym ich mankamentem jest to, że te kwoty odstraszają. Gdy pojawi się licytacja to zazwyczaj dociera najwyżej do połowy.
Inna sprawa to wywalenie takiej kasy bez możliwości sprawdzenia, bez możliwości zwrotu w większości przypadków, bez gwarancji, że sprzęt dojedzie w jednym kawałku. To są powody, dla których ebay raczej nie jest brany pod uwagę.
Nie mniej bardzo dziękuję za wskazówki.

8

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Akurat mozliwosc zwrotu jest zawsze nawet jesli sprzedajacy pisze ze nie przyjmuje zwrotow. Ebay to gwarantuje.
Ale faktycznie ceny sa z kosmosu. Ja akurat mialem szczescie kilka ladnych lat temu i kupilem falcona na ebaju za £300.

Z moich doswiadczen powiem ze Falcon nigdy nie byl tani. Jak zaczolem pracowac i poszedlem na studia na Polibude Zielonogorska, udalo mi sie od kolegi z roku kupic Falcona z osprzetem za 1300zl co na tamte lata (1996 rok) bylo prawie poltora mojej wyplaty.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2020-07-05 10:18:10)

9

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

mój kosztował 2400 w 1996

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Mój, o ile pamiętam, w 1993 lub 1994 roku kosztował pomiędzy 28 a 29 mln. starych złotych. Poszła na niego kasa ze sprzedaży Fiata 126p (starczyło jeszcze na 15 calowy monitor firmy MAG). Miał zamontowany dysk 120MB, 4MB RAM, a potem dołożyłem jeszcze koprocesor i wymieniłem dysk na 3,5 cala 540MB (coś musiałem z blachami kombinować, ale się zmieścił i tylko trochę obudowa była wybrzuszona). Był śliczny i mój, ale... go k...wa sprzedałem jakieś 3 lata później i kupiłem peceta. Chciałbym teraz napisać, że wcale nie żałuje, ale bym kłamał. Jeździłem po niego z aktualnego podlaskiego do Pabianic - firma, o ile mnie pamięć nie zawodzi zwała się Larix.

11

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

A ja nie musiałem płacić za pierwsze 3 Falcony :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Nie kazdy mial takie szczescie

13

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

gop13 napisał/a:

Mój, o ile pamiętam, w 1993 lub 1994 roku kosztował pomiędzy 28 a 29 mln. starych złotych. Poszła na niego kasa ze sprzedaży Fiata 126p (starczyło jeszcze na 15 calowy monitor firmy MAG). Miał zamontowany dysk 120MB, 4MB RAM, a potem dołożyłem jeszcze koprocesor i wymieniłem dysk na 3,5 cala 540MB (coś musiałem z blachami kombinować, ale się zmieścił i tylko trochę obudowa była wybrzuszona). Był śliczny i mój, ale... go k...wa sprzedałem jakieś 3 lata później i kupiłem peceta. Chciałbym teraz napisać, że wcale nie żałuje, ale bym kłamał. Jeździłem po niego z aktualnego podlaskiego do Pabianic - firma, o ile mnie pamięć nie zawodzi zwała się Larix.

niezła przykrość.

u mnie na starą walutę 24 mln za Falcona z HDD 2.5" 64MB, 4MB RAM i koproesorem


sqward napisał/a:

A ja nie musiałem płacić za pierwsze 3 Falcony :)

tata zapłacił? :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Cyprian napisał/a:

mój kosztował 2400 w 1996

Ja bodajże za drugiego Falcona (używanego) w 1999 lub 2000 dawalem juz 500 zł, tak ceny spadly.
A pierwszego w 1994 r za 23 mln (całkowita kwota) starych zł z dyskiem 120MB 2.5 calowym, 4 MB RAM-u wlasnie w Pabianicach w LARIX-ie, pamietam w rozliczeniu oddawalem 1040 STFM z SM124 :).

Ostatnio edytowany przez Kroll (2020-07-05 23:09:16)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Ja jakoś dość niedawno, w skali istnienia F030  na runku,  bo w 2016 zanabyłem na znanym portalu za 3800 pln .
Sprawnego, z 4MB Ram i dyskiem nie pamiętam jaki tam jest, ale chyba 6Gb.  Do tego 2 super joysticki i myszka
Strasznie dużo pieniędzy się wtedy wydawało za F030, ale oczywiście nie żałuję zakupu.

16

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Cyprian napisał/a:
sqward napisał/a:

A ja nie musiałem płacić za pierwsze 3 Falcony :)

tata zapłacił? :)

Nie, tylko za pierwszego 260ST :) Reszta jakoś sama przyszła (za dema).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Kroll napisał/a:

(...)
A pierwszego w 1994 r za 23 mln (całkowita kwota) starych zł z dyskiem 120MB 2.5 calowym, 4 MB RAM-u wlasnie w Pabianicach w LARIX-ie, pamietam w rozliczeniu oddawalem 1040 STFM z SM124 :).

Ja, Szanowny Kroll'u miałem w tym czasie już 1040 STE, ale jakoś nie dogadałem się z człowiekiem, który prowadził ten biznes, że coś ode mnie weźmie w rozliczeniu. 1040 STE poszedł w ogłoszeniu, które wtedy dałem do PC Kuriera (grube pismo z żółtą okładką) - to chyba tam zamieszczali darmowe ogłoszenia i o dziwo wziąłem kwotę, którą podałem. Chętni przejechali też kawał Polski po mojego eSTka. Falcona pozbyłem się chyba w ten sam sposób :-(
Czy ja dobrze pamiętam, że w tamtym czasie Larix miał siedzibę w domu jednorodzinnym? Mam przebłyski, że schodziliśmy do jakiejś sutereny lub podpiwniczenia, gdzie finalizowaliśmy deal.

Ostatnio edytowany przez gop13 (2020-07-06 10:32:18)

18

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

@gop13.
No coz mnie sie udalo lepiej z nim dogadac, a też jechalem  kilkasekilometrow po mojego falcona. Powiem wiecej w tym czasie byly w sprzedazy Falcony z dyskiem HDD 65MB, jak sie okazalo juz na miejscu juz mieli montować dyski 80 MB, a jak przybylym na miejsce to nie mieli zadnego dysku :) przepraszal mnie strasznie, po czym zdeklarowal ze wysle mi dysk jak beda mieli, zatem po ok tygodniu dotarl do mnie dysk juz 120 MB, czyli mialem szczescie bo zaplacilem za 65 MB a w rezultacie mialem 120 MB, ot taka moja historia.
Faktycznie schodzilo sie w dol do biura, ale o szczegoly zapytam kolege z Pabianic to bedzie wiedzial lepiej gdzie to bylo :).

@Atari-user:
Ja dla UBU labu kupowalem w 2017 na tym samym znanym portalu za 3150,- Falcona zaplombowanego z dyskem 60 MB, aha to byla wersja FR :)

Ostatnio edytowany przez Kroll (2020-07-06 10:57:50)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

19

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Kroll napisał/a:


(...)
Faktycznie schodzilo sie w dol do biura, ale o szczegoly zapytam kolege z Pabianic to bedzie wiedzial lepiej gdzie to bylo :).

Nie ma ciśnienia, chciałem tylko upewnić się, że nie muszę brać jeszcze bilobilu albo innego czegoś na pamięć :-P

20

Odp: [K] Falcon 030 i Cosmosex

Kroll napisał/a:

Ja bodajże za drugiego Falcona (używanego) w 1999 lub 2000 dawalem juz 500 zł, tak ceny spadly.

cena zacna.

Przepaść technologiczna pomiędzy PC i Atari była ogromna i pogłębiała się, raczej nikt nie spodziewał się że ceny Falconów będą znowu rosnąć

sqward napisał/a:

Reszta jakoś sama przyszła (za dema).

Falcon nagrodą za demo? piękne czasy
Trzeba porozmawiać z Greyem :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org