126

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ale "już czas, ureguluj swój rachunek na naszym uj..m portalu" przychodzi regularnie i o czasie - choć zawsze im odpisuję "dopiero jak faktura bedzie", bo z tym zawsze się spóźniają...

Sikor umarł...

127

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

pancio.net napisał/a:
Zgrd napisał/a:

Ja dzisiaj wpadłem na nową ciekawostkę, a może wcześniej mi umykało.
Szukam tam czegoś, zakres aukcji/ofert ograniczam do Warszawa/Mazowieckie.... morda już mi się cieszy, bo znalazłem ciekawe oferty z Warszawy..... Warszawy, na śląsku kur.....

Śląsk za przeproszeniem również piszemy z WIELKIEJ litery prze pana z Warsza-wsi :-) kura!

No niestety, ze WSI jestem i niekumaty taki.

VLX napisał/a:

Wiem, ale w zwykłym allegro też pod koniec aukcji (doba? 12 godzin?) znika informacja o godzinie zakończenia i wyświetlany jest tylko licznik.

Co gorsze ten licznik nie zawsze jest tożsamy z fizycznym końcem aukcji. Już parę razy tak miałem, że licznik wyświetla zera, składania ofert się blokuje, a aukcja trwa nadal.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-11-01 23:02:40)

128

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

A bo widzisz, on w momencie ładowania strony sprawdza godzinę ustawioną na kompie i pokazuje czas w odniesieniu do tej godziny. A na serwerze czas aukcji liczony jest zgodnie z czasem serwera. U mnie na jednym kompie zegar notorycznie pokazuje złą godzinę (Win 10 nie umie w synchronizację czasu i muszę co jakiś czas poprawiać) i jak ustawiłem właściwą mając otwartą aukcję, to licznik do końca zgłupiał jak feministka po usłyszeniu nie takich zaimków jak by chciała.

To co opisałeś oznacza, że Twój zegar pokazuje inną godzinę niż jest ustawiona na serwerze i tam aukcja już się skończyła, a licznik w przeglądarce o tym nie wiedział. Profeska...

129

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Widzę nie tylko u mnie win10 nie umie w zarządzanie czasem, niestety nawet jak wyłączę synchronizację (mam nadzieje, że faktycznie wyłączam) to ten i tak przestawia sobie zegar na losowe wartości minut. System dopracowany w......

Natomiast allegro..... nawet jak teoretycznie miałem dobrze ustawiony zegar, to zawsze miałem blokadę przed faktycznym końcem.
Pytanie czy win znowu coś poplątał, czy serwery allegro biorą godzinę z jakiegoś innego źródła (czyt. z dup....).
Kurcze, kilka naprawdę fajnych ofert poszło się gonić, bo odcinało mnie 10-15 sekund za wcześnie.

Aaaaaaaaaaaa, żeby było ciekawiej to kiedyś strona wyświetliła mi komunikat "Gratuluję, wygrałeś licytację"..... a potem przyszedł mail "Twoja oferta została przebita" i faktycznie było przebite.
To było dopiero piękne, no majstersztyk.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-11-02 22:46:43)

130

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Hmm, u mnie na 10-ce zegar działa ok - zarówno w wersji zwykłej, jak i pro (w domu i w pracy). Może macie jakieś (anty)wirusy, które coś mieszają?

Sikor umarł...

131

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Zgrd napisał/a:

Aaaaaaaaaaaa, żeby było ciekawiej to kiedyś strona wyświetliła mi komunikat "Gratuluję, wygrałeś licytację"..... a potem przyszedł mail "Twoja oferta została przebita" i faktycznie było przebite.
To było dopiero piękne, no majstersztyk.

Nic nowego. Problem tkwi w tym, że na zwykłym allegro widać aukcje z allegrolokalnie i nie wiem czy teraz nadal tak jest czy nie bo dawno niczego nie licytowałem ale jak ktoś licytował na jednym allegro a ktoś na innym to się to wszystko chrzaniło i później widziałem takie kwiatki, że gość wygrał Amigę na allegro, widziałem wylicytowaną kwotę a za chwilę patrzę a na allegrolokalnie, ta sama aukcja była dalej licytowana i wygrał ktoś inny. Może to ma związek z tym przedłużaniem aukcji na allegrolokalnie jak ktoś zalicytuje w ciągu ostatniej minuty. Jak ileś tam osób licytuje to naprawdę trudno jest teraz coś wylicytować, ta rozsądna kwota którą jesteś w stanie dać za przedmiot, za chwilę dochodzi do absurdalnej i człowiek odpuszcza, nie wiem tylko czy w tej sytuacji wygrany rzeczywiście jest tym wygranym czy ktoś sobie ceny nie podbijał a później ponownie przedmiot wystawi.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

132

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Same malkontenty ;-) Nie może być tak źle skoro na stronie Dla Kupujących są same szczęśliwe twarze: https://allegro.pl/dla-kupujacych ;-D

A poważniej, czy żale wylane tutaj coś dają? Można zgłaszać np. tu: https://spolecznosc.allegro.pl/
Może gdzieś jeszcze?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

133

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Hehe, Polak lubi sobie ponarzekać a że w grupie raźniej się narzeka, no cóż... ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

134

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

To jeszcze jedna "dobra" wiadomość, głównie dla kupujących przez smart - usługa od 21 listopada drożeje :D

Sikor umarł...

135

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Tylko retro tanieje :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

136

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Żale wylane na społeczności znaczą tyle samo co tutaj :D
Odkąd powstało to dziadostwo lokalnie to ludzie ciągle zakładają tam tematy o braku oceny sprzedających.... i jest jak widać.

@Sikor mam wirusa, nazywa się win10...... niestety cholerstwo nieusuwalne :D
Wcześniej dokładnie na tym samym zestawie był w7 i nie miałem najmniejszych problemów z zegarem.

@TMK, ta aukcja której pisałem była na zwykłym allegro, ale ciort wie co tam się dzieje, bo przecież jednocześnie logujemy się w 2 systemach.
Natomiast podbijanie cen to pewnik, było za starych czasów, a teraz na lokalnie jak brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za odbiór osobisty bez odbioru to już poszło w kompletny absurd.

137

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Zgrd, kropla drąży skałę. Mimo że większość olewają, to jednak tam przynajmniej widzą te zgłoszenia i muszą przynajmniej przeczytać.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

138

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

uicr0Bee napisał/a:

i muszą przynajmniej przeczytać.

Nie muszą. Po prostu wisi... I im też.

Sikor umarł...

139

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Patrzą, patrzą, bo na ogół jakaś szablonowa odpowiedź się pojawia.
Pewno sadzają jakiegoś stażystę żeby udawał, że niby się sprawą interesują i na tym koniec.

Z dawnych spraw pamiętam jeszcze awanturę o negatywy pisane specjalnie. Dlaczego mimo braku winy sprzedającego i ewidentnego działania kupującego w ogóle możliwe jest wystawienie negatywa.
Allegro bredziło coś o ich wewnętrznych standardach i na tym koniec, do czasu zmian zasad wystawiania nic z tym nie zrobili.
Co to są te wewnętrzne zasady też nigdy nie powiedzieli, są i spadać, nie zawracać głowy.

Sikor napisał/a:

To jeszcze jedna "dobra" wiadomość, głównie dla kupujących przez smart - usługa od 21 listopada drożeje :D

I właśnie zauważyłem, ze zniknęła mi opcja przedłużenia przed końcem okresu obowiązywania, co jeszcze jakiś czas temu było aktywne......... nie wiem czemu, ale widzę pewne powiązania :D

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-11-05 22:29:23)

140

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Zgrd napisał/a:

Takie dzisiaj znalezione

Kupujesz to o czym piszemy w opisie oraz w tytule aukcji. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne zmiany i informacje które w ramach tzw. " produktyzacji " bez naszej zgody i udziału dopisuje lub podstawia serwis ALLEGRO.

No to wykorzystałem - wystawiłem plecak z taką notą. Zobaczymy, kiedy się przyczepią ;)

Sikor umarł...

141

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Urlop usunęli.  Wcześniej wstawiałem urlop i z bani, teraz muszę zakończyć wszystkie aukcje a potem je wznowić.

142

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

:)
Żeby było ciekawiej, to jeszcze od każdej oferty 1zł zabierają.
Jak się na zaakceptuje regulaminu z ta informacją między innymi, to nie można wystawić od listopada oferty.
Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale nie zauważyłem wcześniej. 
Coraz lepiej z tymi portalami.

143

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Tak, ja wspominałem :P

Sikor umarł...

144

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

1pln to nic przy prowizji 10% ;)

Ostatnio edytowany przez AS... (2022-11-06 20:46:33)

145

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

As, uściślijmy:
- za wystawienie, ale są wyjątki
- 0,10zł za KAŻDE przedłużenie aukcji (co 10 dni, czy sprzedasz, czy nie - jak masz dużo rzeczy, w tym drobnicę - często więcej wyjdzie przedłużanie, niż sprzedaż)
- 10 do 12% prowizji
- wymuszanie "smart" na sprzedawcach (ja już nie mam, więc klient płaci, nie ja, za wysyłkę - bo tak to mniej więcej wychodziło)
- złotówka od aukcji z danym przedmiotem bez względu na to, za ile sprzedajesz (oprócz prowizji, of coz)
I teraz najlepsze, co wielu umknęło: do tego wszystkiego doliczamy VAT, bo to są ceny netto... Swego czasu się kapnąłem, że alle zarabia więcej ode mnie, więc podniosłem tam ceny. No cóż, życie.

Sikor umarł...

146

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No to jeszcze jedna ciekawa ciekawostka.
Zakończyła mi się oferta na Alledrogo i nie zistała automatycznie wznowiona, ze względu że trzeba zaakceptować nory regulamin i być świadomym dodatkowej opłaty 1zł.
Przeczytałem, byłem świadomy dodatkowej opłaty, i już chciałem ponownie wystawić ofertę, ale w ostatniej chwili na końcu oferty, zobaczyłem że prowizja od sprzedaży będzie pobrana 20% od kwoty 150zł.
Kurde, 20% i to jest fakt.
W kategorii Elektronika\ Stare komputery \pozostałe,    prowizja wynosi 20%.
Jak zmieniłem kategorię na apple, to prowizja spadła do 9.5%
Ot taki haczyk dla nieświadomych, 
Kuźwa.  To jest rozbój.

147

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Sikor napisał/a:

się kapnąłem, że alle zarabia więcej ode mnie, więc podniosłem tam ceny.

I taki jest nieustannie ich cel. Podwyższamy do bólu opłaty sprzedającym, oni przenoszą te opłaty na kupujących = transakcje są na wyższe kwoty = dostajemy wyższe prowizje (w wartościach bezwzględnych). Każda śruba ma jednak swoją wytrzymałość... Życzę z całego serca aby przegapili moment kiedy należy przestać dokręcać.

@Atari-User - ja nie przedłużyłem żadnej, która skończyła mi się bez sprzedaży od 1.11. "Do Bydgoszczy będę jeździł..." ;-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

148

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Allegro Smart podnoszą cenę. Dotychczas 49 zł za rok, a od 21 listopada będziemy już płacić 59,90 zł.

Oprócz tego rośnie pułap, od którego dostawy będą realizowane. Z 40 zł minimalna wartość zamówienia będzie teraz wynosić 45 zł w przypadku automatów paczkowych. Jeśli zdecydujemy się na przesyłkę kurierską, trzeba będzie wydać aż 65 zł.

Jeśli nie macie wykupionego "Smarta", to do 21 listopada macie czas, by wykupić ją na starych zasadach. Oznacza to niższą cenę, ale też dotychczasowy pułap zamówień.

źródło: www.komputerswiat.pl

149

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ależ pisałem o tym kilka postów wyżej :D

Sikor umarł...

150

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

tak, bez szczegółów