176

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Heh, a ja po ostatniej sprzedaży znowu zauważyłem cichą podwyżkę prowizji dla allegro. Teraz sobie chyba już biorą uznaniowo. Chyba trzeba będzie znowu podnieść prowizję na drobnicę, żenada na całej linii...

Sikor umarł...

177

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ciekawe jaki wyglądają finanse allepadło za 2022, bo w 2021 to mieli zdaje się 2 mld wtopy.

Ja cały czas mam rozkminę jaki musk (nei mylić z Elonem) wymyślił, że komunikat o wygranej aukcji powiązany jest z zegarem w komputerze licytującego.

178

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

- E, student, trzeba zrobić tak, żeby u kupującego wyświetlał się zegar do godziny zakończenia aukcji.
- Da się zrobić, widziałem gdzieś skrypt z zegarkiem. Zrobię tak, żeby odliczał w dół i fajrant.

179

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@VLX :D

To będą następne podwyżki prowizji
https://businessinsider.com.pl/gospodar … cy/zk2w8d4

180

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Jak doszedłeś do takiego wniosku?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

181

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@uicr0Bee

Myślę, że na podstawie sposobu działania serwisu przez ostatnie dziesiątki lat.  Czyli: frajerów trzeba golić i tak zapłacą.
Ja płacę, ale coraz rzadziej ;)

To samo dotyczy klientów: za wygodę płacą i będą płacić, istotne jest to, że wszystko jest dostępne w JEDNYM miejscu.

182

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

ccwrc napisał/a:

Myślę, że na podstawie sposobu działania serwisu przez ostatnie dziesiątki lat.

Bingo ;)

To samo dotyczy klientów: za wygodę płacą i będą płacić, istotne jest to, że wszystko jest dostępne w JEDNYM miejscu.

Ale klientów ubywa, a ci geniusze nadal jedyne rozwiązanie widzą w ciągłym podnoszeniu prowizji.
Zachciało im się zrobić z pchlego targu ekskluzywny pasaż handlowy, ale zapomnieli jakoś skonsultować to z klientami.

183

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Mam wrażenie że do nich nie dociera co się dzieje i najważniejsze jest samozadowolenie z siebie i szerzenie tej propagandy w emailach do użytkowników. Nawiązując do tytułu wątku, ostatnio z dumą napisali:
"[...]Obecnie w Katalogu mamy ponad 192 miliony produktów, z którymi sprzedający mogą połączyć swoje oferty. Pracujemy nad tym, aby połączyć i uporządkować każdą ofertę – z Katalogiem jest już połączonych ponad 90% wszystkich ofert na Allegro.[...]"

Wg mnie to się skończy sprzedażą większemu graczowi i teraz chodzi tylko wyrobienie pozycji do negocjacji możliwie najwyższej ceny.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

184

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ostatnio znów czegoś niestety szukałem na allegro, przeglądam, dwa te same produkty tzn. służące niby do tego samego, w tej samej kategorii, skrajnie różnie wyglądające, od różnych sprzedawców - te same opinie/recenzje o produkcie. Dałem sobie spokój...

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

185

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Opinie i recenzje są kompletnie oderwane od rzeczywistości. Na allegro zaglądam jeszcze z przyzwyczajenia, ale coraz mniej chce mi się cokolwiek tam szukać.

186

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Szykują się kolejne zmiany "na plus", w skrócie:
- jeśli masz konto firmowe i klient kupi z rabatem transakcyjnym (na przykład po wcześniejszym zwrocie towaru) - to PROWIZJĘ NALICZYMY PONOWNIE (od marca)
- jeśli masz środki na PayU lub Przelewy24 to możemy Ci automatycznie pobrać kasę tytułem należności allegro w dowolnym momencie (to jakoś pod koniec kwietnia).
Ktoś ma jeszcze złudzenia, że dojenia ciąg dalszy następuje i zwiększają swoje prowizje, aby podbić wynik? Obstawiam, że na dniach dostanę kolejną "aktualizację regulaminu".

Sikor umarł...

187

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Jak oni podbijają wartość to nie wiem co za musk (nie mylić z elonem) tam siedzi, bo nawet kreatywnie ciężko ukryć stratę 2 mld pln i ciągłe zmniejszenie liczby klientów.
Widać mało się znam na tym <skrobie w brode>

W tych recenzjach to najbardziej lubię "Dopiero kupiłem i nie wiem jak działa, ale sklep szybko przysłał więc daje 5 gwiazdek" :D

188

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No i właśnie allegro fajnie mnie urządziło. Kupowałem coś i moja paczka właśnie jedzie do oddalonej ponad 300 km Łodzi. Powód? Inpost z jakiegoś sobie tylko znanego powodu usunął z listy paczkomat do którego zwykle wysyłałem i allegro zamiast zapytać o inny, automatycznie podstawiło drugi, który sobie zapamiętało jak kilka lat temu coś kupowałem w wakacje, na wyjeździe.

"Zapomnieli" tylko dać ostrzeżenie, że zamienili paczkomat na pierwszy lepszy z listy zapamiętanych.

189

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

No ale przyznaj że nie zwróciłeś uwagi który paczkomat był wybrany gdy płaciłeś...
Po prostu wskoczył ci ostatni z istniejących, do którego zamawiałeś.

Możesz zgłosić uwagę do działania stony i pomysł na usprawnienie na forum https://spolecznosc.allegro.pl/
Nie musicie pisać że nie warto, bo i tak oleją, wiem to :-)

Ja kiedyś też coś zamawiałem z dostawą do paczkomatu w "miejscu urlopowania się", a przy pierwszym zakupie już w domu, nie zauważyłem że zaznaczony był ostatnio użyty paczkomat, a nie mój "domowy".
Innym razem zamawiałem coś ojcu do jego paczkomatu, i znów przy następnym zakupie dla siebie, przez nieuwagę paczka pojechała do ojca.
Teraz już przy płatności zwracam większą uwagę która metoda i adres dostawy są zaznaczone :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

190

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

VLX napisał/a:

Kupowałem coś i moja paczka właśnie jedzie do oddalonej ponad 300 km Łodzi.

Oj tam, "Ten kot z miasta Łodzi pochodzi" ;P Zrób sobie wycieczkę ;) Lub poproś kogoś z łodzi o odbiór i przesłanie gdzie trzeba...

Sikor umarł...

191

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

uicr0Bee napisał/a:

No ale przyznaj że nie zwróciłeś uwagi który paczkomat był wybrany gdy płaciłeś...
Po prostu wskoczył ci ostatni z istniejących, do którego zamawiałeś.

Ja kiedyś też coś zamawiałem z dostawą do paczkomatu w "miejscu urlopowania się", a przy pierwszym zakupie już w domu, nie zauważyłem że zaznaczony był ostatnio użyty paczkomat, a nie mój "domowy".

Co innego gdy pokaże mi paczkomat w innym mieście, który ostatnio wybrałem, a co innego, gdy nagle zniknie ten mój, do którego stale zamawiam i zamiast niego bez ostrzeżenia wskoczy jakiś inny. Jest to jednak drobna różnica.

192

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Spoko, mi raz kurier inpost włożył paczkę do innego paczkomatu bo ten docelowy był przepełniony, niestety, po włożeniu paczki, w ten sam dzień chciałem ją odebrać, przyjeżdżam na miejsce a tam... paczkomat martwy, panowie z budowy obok koparką odcięli zasilanie paczkomatowi... czekałem kilka dni aż naprawi to ktoś i kurier odbierze tą paczkę i przewiezie tam gdzie miała pierwotnie być. Innym razem paczkomat był przepełniony to mi dureń zostawił paczkę w punkcie odbioru który w google mial godziny otwarcia od 9 do 20 a w rzeczywistości właściciel sobie go otwierał w losowych godzinach i nigdy nie udało mi się trafić. Paczka wróciła na sortownię, nie pomogło dzwonienie i tłumaczenie, że kurier dupy dał...

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

193

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

TMK napisał/a:

nie pomogło dzwonienie i tłumaczenie, że kurier dupy dał...

Pytanie tylko komu?

Sikor umarł...

194

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Hehe, no na pewno nie mnie XD

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

195

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

I mamy kolejne cięcia SMART-a.

Jeśli kupujesz w kategorii Leki weterynaryjne bez recepty - W tej kategorii nie skorzystasz z bezpłatnej dostawy Smart!

Przed tegorocznym przedłużeniem mocno się zastanowię, czy mi to się będzie opłacać.

Natomiast inpost to jest dobry jak działa, jak coś pierdyknie to kaplica.

p i e r d y k n i e w autokorekcie przekleństw?

MM (miker): już się powinno dać napisać

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-03-22 16:28:55)

196

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

A co zazwyczaj pierdyka? Elektryka prąd nie tyka. A jak tyknie to pierdyknie... Masz na myśli napaści na pączkomaty?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

197

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Pączkomat... chcę taki w pracy!

198

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@mono, za pączkami nie przepadam, chyba że za tymi miniaturowymi :P

Przykładów jest wiele, zapełniony paczkomat i dziwny punkt odbioru), paczkomat głupieje lub wydał nie tę paczkę co trzeba.
Leniwi kurierzy, którzy dostarczają paczki nie do tego paczkomatu co wybrany ale do tego co im wygodniej (kumpel stale to przerabia)....
Dopóki wszystko jest jak powinno, czyli paczka trafia bez problemów do adresata to jest ok, ale jak tylko pojawia się sytuacja wykraczająca poza ten standard to się robi pod górę.

199

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Dzisiaj będzie pośrednio o allegro.

Dostałem dzisiaj @ od allegro, z prośbą o logowanie w celu poświadczenia zmian w regulaminie.
Sprawa śmierdziała od początku, bo w nagłówku brakowało imienia i nazwiska oraz samo wymaganie logowania było już podejrzane.

W czym więc problem?
@ był naprawdę świetnie przygotowany graficznie i tekstowo (brak typowych dla google translatoa smaczków) oraz ZNIKNĄŁ zaraz po jego odczytaniu, kliknąłem na inny i tamten wyparował z programu pocztowego.

Także przestrzegam, bo jak mawiał klasyk "wiedźcie, że coś się dzieje".
My się może nie damy złapać, ale nasze rodziny, znajomi?

200

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Hmmm, też dostałem dziś @ o zmianach w regulaminie. Tytuł "Zmiany w maju", podpisany cyfrowo, z adresu "powiadomienia@allegro.pl". Tylko w nim nie ma żadnej prośby o logowanie. Tej wygląda całkowicie legitnie.
Zapowiadane w @ zmiany dotyczą sprzedaży w Czechach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.