Temat: Czarny ekran i cartridge

Mam cart BlueMax (w stylistyce XEGS) ale nie działa (czarny ekran). Próbowałem na dwóch różnych XLach - oba sprawne (inne carty działają). Wyczyściłem styki - dalej nic.
I pytania:
- jak to cholerstwo otworzyć żeby nie zniszczyć...? Nie widzę tam żadnej śróbki jak w"klasycznych" cartach)? Czy te carty XEGS są klejone..?
- wie ktoś jakie chipy muszę mieć żeby je ew. wymienić/zaprogramować..?

Z góry dziękuję za pomoc :)

2

Odp: Czarny ekran i cartridge

W klasycznej obudowie sprzed lat czy w nowej Sod Sikora? Carty są montowane "na scisk" - w środku z jednej strony są tuleje, z drugiej bolce wchodzące ciasno w te tuleje. Na tyle ciasno, że ciężko to otworzyć bez zerwania bolca albo zniszczenia obudowy. Generalnie cart powinien działać. Radziłbym sprawdzić na jakimś XE. Aczkolwiek ja mam cart, który działa bez problemu na XL, a na żadnym z moich XE nie chce odpalić więc z twoim może być w drugą stronę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Czarny ekran i cartridge

Jeszcze pytanie - obudowa Taiwan (bez śrubki, rzeczywiście) czy chiny (nie ma nacięć z boku) - tam jest śrubka pod naklejką? Poszuaj na aol-u wątku o płytkach (od ccwrc) - tam masz metodę otwarcia.

Sikor umarł...

4

Odp: Czarny ekran i cartridge

Cart karbowany, tu link wraz z foto:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =1#Item_21

cart gładki szary: śrubka znajduje się pod naklejką.

5

Odp: Czarny ekran i cartridge

Mój cart to XEGS (taki jak archon - pierwszy z linka ccwrc)... Będę musiał walczyć z zatrzaskami.
Co do testu na XE - nie mam niestety (tzn. mam ale jakieś 2.5 tys km stąd). Nie wiem czy to coś zmieni - na obu moich XL-ach podobne carty (XEGS) działają bez problemu.
Boję się żeby go nie zmasakrować bo mam pudełko, manual itp więc szkoda by było carta zniszczyć (a nigdzie nie mogę znaleźć jak wygląda w środku)

6

Odp: Czarny ekran i cartridge

Niestety, promki niby na 100 lat, ale już po 30 już zapominają, zwłaszcza, jeśli przechowywane na słońcu lub powyżej 20 stopni.
Już kilka takich miałem, pojedyncze bajty się zmieniają. Jak otworzysz jakimś cudem obudowę, będzie widać jakich zamienników użyć, ew sczytać i pobawić się.
Akurat mam taki kartridż z Archonem i nie wiem, czy ma on śrubkę, a jeśli to na pewno nie magnetyczną.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2020-07-16 16:22:57)