Temat: Ma kto projekty płytek?

Ma ktoś gdzieś gotowe projekty w miare "ciasnych" płytek pod rozszerzenia Atarki?
Interesuje mnie :
- rozszerzenie RAMu 1mb simm
- wewnętrzna SpartaDosX
- AtariRealClock - wersja z akumulatorem. W tym przypadku mam już projekt ponieważ w akcie desperacji ściągnąłem sobie programik ExpressPCB i coś ta
m z tego schematu-skleciłem.  8) Ale pozostałych chyba nie dam rady - 3 razy podch
odziłem do tego prostego rysuneczku i nadal nie wiem czy dobrze zrobiłem i
tu prośba, czy ktoś móglby zerknąć czy jest OK? Bo np ten uklad HCT138 ma jakos
dziwniw podane wyprowadzenia na schemacie ideowym..... Na płytce będzie oszywiście lustrzanie odbity. Na żółto sa podzespoły
na zielono mostki z drucika.
http://www.republika.pl/atari8bit/arcpcb.jpg

2

Odp: Ma kto projekty płytek?

A mógłbyś podać jak dziwnie (nie mam schematu tego realtimeclocka).
Spróbuj sciągnąć sobie Eagle (www.cadsoftusa.com) z crackiem (www.astalavista.com).
W Eaglu rysujesz schemat a potem z niego robisz płytkę.

A płytka zrobiona przez ciebie wygląda na dobrą :)

3

Odp: Ma kto projekty płytek?

Otoz. Ja robilem w sumie wszystkie te plytki, lecz wiekszosc jest nieskonczona z prostego powodu - ciagle jeszcze zmienia sie mi koncepcja rozszerzenia atarki ;)

Co do ARC - mozesz go zmniejszyc o polowe ;) 138 jest niepotrzebne jesli montujesz rowniez wewnetrzna sparte. Simma powinienem miec jako tako rozrysowanego, lecz przerobilem go tak, aby moznabylo plytke wcisnac w podstawke po mmmu (U34).

4

Odp: Ma kto projekty płytek?

Spróbuj sciągnąć sobie Eagle (www.cadsoftusa.com) z crackiem (www.astalavista.com).
W Eaglu rysujesz schemat a potem z niego robisz płytkę.

Dzięki - już zasysam zaraz się pobawie.  :D

A mógłbyś podać jak dziwnie

Rysowałem według tego schematu, ale HCT138 ma inaczej wyprowadzenia. : http://www.republika.pl/atari8bit/arcsch.jpg

Co do ARC - mozesz go zmniejszyc o polowe  138 jest niepotrzebne jesli montujesz rowniez wewnetrzna sparte.

COOL !!! A gdzie wetknąć to co wystaje   ;)  z RTC72421 i ma być podłączone do 12 i 13 pinu HCT138?  :)

Simma powinienem miec jako tako rozrysowanego, lecz przerobilem go tak, aby moznabylo plytke wcisnac w podstawke po mmmu (U34)

Fajnie Fajnie  :D  Poproszę na maila jeśli można ! A płytka przewiduje możliwość zamontowania SIMMa w slocie (właśnie taki mam plan  ;) ) czy trzeba pociągnąć taśme i upchnąć SIMMa gdzieindziej?  :)

5

Odp: Ma kto projekty płytek?

Odp do ARC'a - na schemacie wewnetrznej sparty masz dwie linie opisane jako "to arc":

- IOR
- IOW

Sygnaly te laczysz bezposrednio z ukladem zegara (6242B) do nozek:

- IOR -> -IORD 8-pin 6242B
- IOW -> -IOWR 10-pin 6242B

Dzieki temu pomijasz calkowicie ...138

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle  :D

6

Odp: Ma kto projekty płytek?

Nadal nie rozumię twoich wątpliwości co do tego 138. Wszystkie wersje 74XX138 mają te same wyprowadzenia (zwykłe,S,LS,AS,ALS,F,HC,HCT).
nogi 1,2,3 wejścia A,B,C nogi 4,5 (stan aktywny niski) wejście multipleksera, 6 wybór układu (strob). 7,9-15 wyjścia, 8 masa 16 zasilanie. To tak na przyszłość jakbyc miał wątpliwości. Bo jak widzę (czytam) jest to w tej chwili zbędne.

7

Odp: Ma kto projekty płytek?

Odp do ARC'a - na schemacie wewnetrznej sparty masz dwie linie opisane jako "to arc"

Fucktycznie ! Nie zauważyłem - dzięki wery macz !  :D

Tobie też Sukkor_benoth - poczułem się zbesztany heheh  ;)  ale masz racje schemat jest OK coś sobie ubzdurałem, ale to było dosyć dawno jak robiłem ten rysunek, nie pamiętam dokładnie o co chodziło.

8

Odp: Ma kto projekty płytek?

Jak już będziesz miał SDXa i ARCa to zaglądnij na wątek
http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=1063
i ściągnij  :!: TDPLa :!:  (autoreklama) zanim będziesz myślał że z ARCem coś nie tak, bo źle pokazuje dzień tygodnia.

9

Odp: Ma kto projekty płytek?

no i jak zalozysz ARC i bedzie ci chodzic to daj miz nac ;] ......

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Ma kto projekty płytek?

Kurcze programik fajny ale cos z moją wersją jest nie tak. :cry:
Mam Eagle 4,11r2 Proffesional. Robie schemat zamieniam na projekt pcb save'uje i... i nic bo po wyłączeniu programu nie da się juz otworzyc zachowanego pliku. Podejrzewam że to przez złą wersję cracka, ale próbowałem juz 3 rózne i ciągle to samo :
Load error 289 on file "scieżka pliku"
Please contact CadSoft if you are sure that the file has not been damaged (for instance due to disk problems or during file transfer), and that the file has not been edited with an illegal copy of eagle.
pomocy?

11

Odp: Ma kto projekty płytek?

Ojojojojoj !!!!!! zapomniałem ci dodać że z wersjami powyżej 4.01 są problemy z crackami. Zapisując projekt zpiraconą wersją nie można go już potem odczytać (wersja Win) lub nie można odczytać ze starszych wersji (wersje pod LIN) np. zapisz projekt w 4.01 ale nie odczytasz go pod 4.08. Jeżeli możesz spróbuj sciągnąć wersją 4.01 (dla win) lub 4.08 (dla lin) i sciągnij jeszcze cracka do tych wersji a podziałasz spokojnie :) Jakbys miał problemy to ci podeślę programik (razem z crackiem).