1

Temat: TV Euro vs Commodore 1802

Atarka mam podlaczonego do telewizorka Elemis 14" przez eurozlacze, czy obraz generowany przez monitor Commodore 1802 bedzie wyraznie lepszej jakosci? Zastanawiam sie nad zakupem takowego wiec chcialbym rozwiac swoje watpliwosci ;)

MM: W stosunku do swoich postow mozesz uzyc przycisku 'zmien'.

bits received: 001000100010110000100010

2

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

a powiedz gdzie i za ile chcesz kupic ten monit?

3

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Nie mam mozliwosci zakupu, ale chcialbym wiedziec czy oplacalo by mi sie kupic taki monitores :)

bits received: 001000100010110000100010

4

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

xan jesteś sliczna dziewczynka :D

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

ja bym wybrał monit comodora
hehe tebe zgadzam sie z toba ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Ja też polecam monitor.

7

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

xan jesteś sliczna dziewczynka :D

To pikuś, ale za to jakie pączki robi - miodzio! :D

(Jeszcze przyjadę na degustację nach Crack-off - żeby nie było)

--------

A wracając do temata - ja na razie atarkę podłączam do 21" tivi marki HCM (stereło) bez EURO i nic mi więcej nie trzeba - choć taki 1802/1084 by się psudał... :)
[bez=przez - to tak niby po ślunsQ :P]

Edited: Kiedyś licytowałem na allegro 1084S (w dziale Amiga - chyba 80 zeta było), ale gostek odrzucił moją ofertę, że niby brak potwierdzenia, pewnie z kolesiami sobie punkty nabijali. Gostek dostał odpowiedznie info a aukcja poszła do weryfikacji (a co!). Nie lubię takich "lewych aukcji", zresztą za amigowcami też średnio przepadam...

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

ja polecam Commodore 1084S...utarło sie że to bardzo dobry monitorek w kontekscie ataraka...no i dosc popularny w handlu z drugiej reki.

cost: od 50-100zł.

gep/lamers^dial

9

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

nom tez ten model polecam bo sam go posiadam ;) jest dobry do Atarki XE/XL i ST(E) ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Monitor commodore ładniej wygląda z atarką niż Elemis ;)
Taki efekt sentymentalny, mam 1802 i żeby nie podłamana obudowa byłoby rul

11

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Tebe: tera lepiej? ;P

a co do monita to sam bym chetnie kupil.

12

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Skoro juz gadamy o 1084S. Wlasnie moj pier**tenteges. Nagle ni z tego ni z owego zgasl ekran. Dioda zaislania sie pali, miernikiem sprawdzilem napiecia wewnatrz (tam gdzie sie nie balem ;) w koncu wysokie napiecia) i jest OK.
Co to moze byc ? Juz kiedys tak mi gasl - ale wystarczylo on/off i juz dzialal.
Panowie? Co to moze byc? Gdzie szukac?
Facio w serwisie rtv zaspiewal 60 zl za sama diagnoze wiec mu podziekowalem i licze na was :)

13

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Mikey: pecha masz po prostu....pietą achillesową tych monitorów są słabe potencjometry.

gep/lamers^dial

14

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Facio w serwisie rtv zaspiewal 60 zl za sama diagnoze wiec mu podziekowalem i licze na was :)

Jest na forum spec d/s monitorów - Candle , jest zarejestrowany na AA a także udziela się na stronie: www.elektroda.pl  8O  --> tez posiada taki sam model więc powinien ci pomoc, zreszta mieszka chyba w tym samym mieście co ty..

update:

tu cytuje info jakie jest na elektrodzie w profilu Candle: "Naprawa TV VCR oraz monitorow komputerowych
tel. 603202447"

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Hm, dopiero co widziałem wątek n/t tego monitorka...
Ale powtórzę: BLB - koniecznie podłącz osobno Chroma/Luma.

Mikey: a gdzie twój słynny lampowy monitorek od Apple'a?

16

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Jurgi: zmarło mu się jakies 3-4 lata temu. W końcu miał juz 28 lat :)
Ale był teh roXor i żałuję go bardzo :(
RIP monitorku :)

Stryjek: tak - Candle'a obczajam :) Dzieki za info.

17

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

to ktory monitores jest lepszy 1802 czy 1084S?

bits received: 001000100010110000100010

18

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

mikey - oj, szkoda tego monita. nawet z odlupanym kawalkiem kineskopu robil klimat jakich malo. i pomyslec ze wracajac z lasta w zeszlym stuleciu nie chciales zaplacic 'przemilej' pani konduktor za bilet dla niego  8)
ja tam jako rdzenny telewizorowiec nie moglbym sie przyzwyczaic do ostrych pixeli. jakos telewizyjny blur bardziej mi odpowiada.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

19

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

no pamietam :) pamietam :)
Swoja droga pani byla na tyle uprzejma ze powiedziala abym od Poznania wlozyl go sobie w reklamowke :)
Swoja droga wielokrotnie jezdzilem ze swoim monitem na zloty a tylko ten raz sie przy*****olili :)

Eh stare czasy.

ps. ze ty stary THCowiec :) to pamietasz - ja ledwie ledwie :)

20

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Hmm.. to nie czaje, czemu z monitem nie mozna jezdzic koleja? Czym sie monit (z punktu widzenia pkp) rozni od torby z bagazem?

21

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Mozna - jak najbardziej. Tylko 'Pani' powiedziala wtedy jesli dobrze pamietam
ze trzeba kupic na niego bilet bagazowy i nadac na bagaz. Mysle ze chodzilo jej o to ze jechac mialem expresem a tam moze nie mozna .. nie wiem, nie rozstrzasalem sprawy - pani powiedzialem delikatnie zeby sie 'odtenteges' :)
a w pociagu z poznania nie mialem zadnych klopotow. Ot, chciala sie powozic pani konduktor (wiesz, wstala o 4 rano wkurwiona, maz jej nie posuwa juz :) to wiesz - musiala sie na kims wyzyc - chocby werbalnie :)

22

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

Oj od razu niedoruchana.... Moze miala okres... :D

23

Odp: TV Euro vs Commodore 1802

rotfl...a monitor ejpla pamietam z ludzikowego lata...fajny był...pózne rokokoko;)

gep/lamers^dial