1

Temat: gniazdo SIO

Sluchajta, chce sobie zrobic kabelek sio2pc z dodatkowym wyjsciem sio co by mozna bylo podpiac oprocz grzyba inne peryferia. Zakladajac, ze dodatkowe wyjscie ma byc uniwersalne powiedzcie mi ktore piny mam wyprowadzic?

2

Odp: gniazdo SIO

Eeeee... nie kumam. Ja zawsze podpinam grzyba na koncu lancucha sio. Tak chyba najprosciej?  ;)

3

Odp: gniazdo SIO

Nie do konca. Jezeli na przyklad chce podpiac  sio2pc i ca12 a nie posiadam zadnej przelotki to mysle, ze zrobienie rozdzielenia w sio2pc jest niezlym pomyslem.

4

Odp: gniazdo SIO

Hmm, racja  :rolleyes: Nie pomyslalem o magnecie... Zerkam wlasnie na schematy:
- Toms720 wykorzystuje piny 3,4,5,7,10
- Atari 1050 piny 3,4,5,6,7,10 (4 i 6 to to samo - GND)
- LDW jedzie na: 3,4,5,6,7,10, ale dodatkowo 1,2 (clock in/out) i 11 (audio)

;)

Podobnie jak Rana1000 - piny 3,4,5,6,7,10

5

Odp: gniazdo SIO

A nie lepiej dla SIO2PC wpakować do atarki inne złącze ???
Ja mam DB9 dla SIO2PC. A złącze atarowskie pozostaje wolne dla innych urządzeń.

6

Odp: gniazdo SIO

Nie do konca. Jezeli na przyklad chce podpiac  sio2pc i ca12 a nie posiadam zadnej przelotki to mysle, ze zrobienie rozdzielenia w sio2pc jest niezlym pomyslem.

Zawsze możesz kupić Atari 1010. On jest przelotowy.

7

Odp: gniazdo SIO

Sukkor_benoth: myslalem nad wewnetrznym i takie poczatkowo chcialem zrobic, ale jest jeden beret.. wtedy dla kazdej atary musisz robic osobne bebechy a na nadmiar kasy nie narzekam (zakladajac, ze masz smietnik z kondensatorami itp to koszt sio2pc to plytka+max czyli kolo 7-10zl). Poza tym po co na taki duperel wykorzystywac miejsce w komputerze, ktorego i tak jest za malo.

Lewis: tak.. mam cztery ca12 i jeszcze bede 1010 kupowal

8

Odp: gniazdo SIO

A nie lepiej po prostu wyprowadzić piny 1:1, czyli wszystkie? I tak musisz mieć jedną wtyczkę i jedno gniazdo, więc co za problem...?

Sikor umarł...

9

Odp: gniazdo SIO

Chyba tak wlasnie zrobie; zastanawialem sie tylko czy jest sens ciagnac taki gruby kabel

10

Odp: gniazdo SIO

Xan: kup sobie najtanszy przedluzacz do monitora (nieekranowany) - kosztuje cos kolo 12PLN. Ma od cholery zyl (wszystkie?) a grubosc zblizona do kabla od yoystyka.

11

Odp: gniazdo SIO

Spoko, juz rozpierniczam centronicsa ;)