501

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@pancio - Yes Ensoniq 5503 is good soundchip. Something as simple Gravis or SoundBoard on SimpleStereo4.

@Sikor - Nice. Will be there. Hope world will be OK until that party.

Another 65c816 demo for Snes (maybe You know it some of you) -

Ostatnio edytowany przez Matej (2022-10-18 20:47:35)

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

502

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

65816 to procek 16 bitowy


juz samo to mowi ze to nie "scena 8bit" ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

503

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@As...: dwa? SV to wiem (ale to nie tylko Atari ostatnio), a drugi (a właściwie pierwszy, tylko Atari)?

Sikor umarł...

504

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Last. A SV jest znów atari-only.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-10-19 08:21:51)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

505

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

sa dwie metody. jak sie cos skompromiuje to zmiana nazwy i krecimy lody dalej albo sprawdzamy droge pod zmieniona nazwa nie ryzukujac kompromitacji.

klasyka pato.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

506

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@perinoid: LASTA sam podałem, ok, SV, a druga, o której wspominał @As...?

Sikor umarł...

507

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

sa dwie metody. jak sie cos skompromiuje to zmiana nazwy i krecimy lody dalej albo sprawdzamy droge pod zmieniona nazwa nie ryzukujac kompromitacji.

klasyka pato.

Ty to jednak powinieneś się leczyć.. a już wiem.. przecież masz tam sanatorium pod nosem! A może przyjedziesz i będziesz mógł wypowiadać takie opinie jako "niezależny uczestnik". Nie musisz brać czynnego udziału w w kompotach...  Wyzwaniem dla ciebie niech będzie dotrwać do końca... party...

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

508

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

@perinoid: LASTA sam podałem, ok, SV, a druga, o której wspominał @As...?

No to chyba właśnie o to mu chodzi, że przez LOST-em będzie SV i LAST.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-10-19 10:08:52)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

509

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Powtórzę - dałem link do LASTA, nie do LOSTA, które jest multi.

Sikor umarł...

510

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

No... właśnie nie dałeś. Zerknij jeszcze raz na swój post.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

511

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

Powtórzę - dałem link do LASTA, nie do LOSTA, które jest multi.

Sikor, dałeś link:

Sikor napisał/a:

Co dalej ze sceną Atari 8-bit? https://www.lostparty.pl/2023/ :D

Zaraz Sv, potem Last, pewnie w maju coś będzie oraz Lost.

512

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

pancio.net napisał/a:

Ty to jednak powinieneś się leczyć..

No powinien się leczyć. Do tego czasu proponuję wszystkim go ignorować, może sobie pójdzie gdzie indziej. Odpisywanie tylko zaognia sytuację i utwierdza w przekonaniu o własnej zajebistości. W sumie szkoda, że forum nie ma opcji "ignoruj użytkownika", chociaż nie do końca to działa, bo inni cytują trolla i ostatecznie w ich cytatach i tak nadal się widzi takie wyrzygi.

Może w regulaminie powinien pojawić się zapis o trollowaniu i łamaniu powszechnie obowiązujących norm społecznych, żeby takie jednostki można było wysyłać na zasłużony wypoczynek? Forum mocno na tym traci.

Ostatnio edytowany przez VLX (2022-10-19 11:07:21)

513

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sądzisz, że ktoś kto natłukł tyle postów pójdzie gdzie indziej...? Ja naprawdę się dziwię, że przez tyle lat nie dostał bana, choćby na jakiś czas...

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

514

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Wiesz, nie używa przekleństw, więc nie łamie regulaminu. ;)
Może czas dopasować trochę regulamin do nowej rzeczywistości.

515

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

perinoid napisał/a:

właśnie nie dałeś. Zerknij jeszcze raz na swój post.

Upss... Masz rację, nie z tego okienka skopiowałem. mea culpa, przyznaję się do błędu...

Sikor umarł...

516

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

65816 to procek 16 bitowy


juz samo to mowi ze to nie "scena 8bit" ;-)

Tak, 65816 to 16-bitowy procesor. Ale działa na 8-bitowej magistrali.
Pracuję nad kilkoma 8-bitowymi grami na Atari 8-bit i 7800.
Stoimy z wami.
Wielu lubi moje gry.
Nie daj się zdenerwować facetowi z Anglii.
Non placet nobis cum irascimur.
Veniemus.

517

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Tak, 65816 to 16-bitowy procesor. Ale działa na 8-bitowej magistrali.

Taka teoria prowadzi do wniosku, że dowolny procesor komunikujący się po I2C to procesor 1 bitowy a Motorola 68008 to tez procesor 8-bitowy.

518

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

PilotZmii: no co Ty...  nie denerwuje sie, jest mi go po ludzku zal, smagany przez rzeczywistosc odnalazl ucieczke na forach i raczy swoimi rodzinnymi historiami... jesli motywacja byla zbiorka na rozbite okno to chyba sie powiodla. mazal tow.

---
zreszta to chyba znak czasu... podobnie kiedys kulmonacja party bylo compo, ludzie po to przyjezdzali... a dzis? kulminacja niektorych komputerowych "party" jest pieczenie kielbaski

:D

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-10-19 20:47:26)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

519

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

65c816 - Data width 8 (external) 16 (internal) Address width 24.
To jest processor spectacular :).
That Apple2GS / Snes demos was just little inspiration. What we can have with VBXE/SimpleStereo4/I like 65c816 Rapidus as I own Apple2 GS and PC-Engine(6502 but 16bit gpu best "8bit" console). BTW the current version from WDC, the W65C02S-14 has a fully static core and officially runs at speeds up to 14 MHz (so possible to keep 8bit but like Witcher by 7bit turbocard on Amiga using overclocked 68000 to 50mhz). So maybe low cost cheaper 8bit "Mini Rapidus" or on cartridge is possible too to stay 8bit same but more powerful. On other hand I think there is space for 64kb, Atari XE/XL, stereo demos too with using fast sd-card loading lot of parts or cartridge and with nice design, style. On Forever party I was watching lot of 64kb C64 demos (only very few guys had like 128kb C128 or C64 512kb expansions so almost all demos used standard c64) but demos was OK some very nice. Not so good as on Atari I mean no 3Ds and more complex effects. But nice pixelart, design, rotator etc. So there is also space for 64kb Ataris too or 256kb. But as for future I want see also demos, games using upgrades too. As on Falcon with turbocard.

Ostatnio edytowany przez Matej (2022-10-19 21:38:23)

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

520

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Matej napisał/a:

So maybe low cost cheaper 8bit "Mini Rapidus" or on cartridge is possible too to stay 8bit same but more powerful.

ale cos lepszego juz jest dostepne, Eclaire ma tryb turbo 6502 66MHz ? nie pasi rozdzielczosc ekranu? Eclaire ma tez tryb Antica o rozdzielczosci 1280 (tyle ze nie wiem czy ten rdzen jest ogolnodostepny)... nie jestem jednak przekonany czy zdejmowanie ograniczen sprzetowych za pomoca nowych technologii to jest to to tygrysy lubia najbardziej... To tak jak z zona sasiada, jasne, fajna zabawa ale po pol roku sie znudzi.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

521

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

musisz mieć brzydkie sąsiadki-żony kolegów...

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

522

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Matej napisał/a:

65c816 - Data width 8 (external) 16 (internal) Address width 24.
To jest processor spectacular :).
That Apple2GS / Snes demos was just little inspiration. What we can have with VBXE/SimpleStereo4/I like 65c816 Rapidus as I own Apple2 GS and PC-Engine(6502 but 16bit gpu best "8bit" console). BTW the current version from WDC, the W65C02S-14 has a fully static core and officially runs at speeds up to 14 MHz (so possible to keep 8bit but like Witcher by 7bit turbocard on Amiga using overclocked 68000 to 50mhz). So maybe low cost cheaper 8bit "Mini Rapidus" or on cartridge is possible too to stay 8bit same but more powerful. On other hand I think there is space for 64kb, Atari XE/XL, stereo demos too with using fast sd-card loading lot of parts or cartridge and with nice design, style. On Forever party I was watching lot of 64kb C64 demos (only very few guys had like 128kb C128 or C64 512kb expansions so almost all demos used standard c64) but demos was OK some very nice. Not so good as on Atari I mean no 3Ds and more complex effects. But nice pixelart, design, rotator etc. So there is also space for 64kb Ataris too or 256kb. But as for future I want see also demos, games using upgrades too. As on Falcon with turbocard.

That was a cool demo, I've found making of it https://www.youtube.com/watch?v=glWIf0gfWSE


I see that Apple2GS in term of audio was a real beast, superior to any computer till '92 when Atari Falcon was released.
Apple2GS  has the same audio chip "Ensoniq 5503" (SID successor) as Ensoniq ESQ-1 (I had ESQ-2 - great synth btw) - 32 oscillators paired in 16 voices. This was a real computer audio revolution.

Btw Apple2GS "fill mode" is the same as Atari TT's "smear mode" - for fast drawing vectors

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

523

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

I'm not upset, I feel humanly sorry for him, tormented by reality, he found an escape on the forums and deigns with his family stories ... if the motivation was a collection for a broken window, I think it was successful. comrade smirking.

Post reported. I'm told by Duddie that this person is a gentleman of excellent character and high intelligence, so I wonder why he relentlessly tries to prove the contrary on forums.

Ostatnio edytowany przez flashjazzcat (2022-10-20 16:25:39)

524

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

To może ankieta w oddzielnym wątku z petycją, i jeśli np. 2/3 respondentów będzie za wywaleniem XXL'a z forum to może admin podejmie stosowne ku temu kroki na wniosek ogółu zgromadzenia ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

525

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

no ale jak już, to żeby tak z każdym można było, to ja przy okazji zagłosuję na jednego łapciucha co mnie wkurza, akurat będzie 1 glos = 100% i adijos dziadu (oddawaj mi kasetę z grami!)

;)