Temat: Wybielanie już nie takie proste

Taka ciekawostka. Chciałem dziś kupić wodę utlenioną 15% i sprzedawca odmówił :)

"Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych, zakup tego produktu możliwy jest wyłącznie w celach związanych z działalnością handlową, gospodarczą lub zawodową (w tym naukowo-badawczą).Rozporządzenie obowiązuje od dnia 01.02.2021r"

edit:

jeśli dobrze rozumiem rozporządzenie to dotyczy od stężenia 15% włącznie

Ostatnio edytowany przez Santyago (2021-02-04 13:11:55)

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

2

Odp: Wybielanie już nie takie proste

No to stosujesz bramkę numer 3 czyli działalność zawodową (naukowo-badawczą) czyli badasz wpływ tego środka na jasność obudowy przy wykorzystaniu tego w czasie z odpowiednim naświetleniem itp...

3

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Wiesz co, to już było od dawna, ale tam nie chodzi o to, żeby jakoś dokumentować szczególnie do czego się to używa, tylko chodziło o to, że te preparaty ze względu na to że są niebezpieczne, to muszą być ściśle zarachowane do kogo poszły, jakim transportem itd.
Jak kupowałem kiedyś perhydrol 35%, to też mi koleś powiedział, że musi po prostu wystawić fakturę na jakąś firmę, więc zwyczajnie kupiłem na swoją firmę i już. Wtedy dowiadywałem się i mógł to kupić każdy na obojętnie jaką firmę. Możesz być np. taksówkarzem i sobie kupić perhydrol, bo chcesz w samochodzie sobie wybielić gajgę od kierunkowskazu i nikt się nie ma prawa przyczepić.
Po prostu sprzedaż tych preparatów nie może być anonimowa i to tyle.

4

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Dziwne, przecież nawet przez internet można kupić. Nic nie pisze że trzeba mieć firmę?

https://hurtowniachemiczna.com/pl/p/Nad … OL-1Kg/104

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

5

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Wiesz co, ja już nie pamiętam gdzie kupowałem, bo to było dość dawno, ale właśnie w jakiejś takiej hurtowni chemicznej internetowej. Po zakupie jak dołożyłem sobie perhydrol do zamówienia, to dostałem telefon i bardzo miły pan z obsługi poinformował mnie, że nie wolno im perhydrolu sprzedać osobie prywatnej, bo takie są przepisy. Akurat miałem firmę, więc podałem tylko dane i wysłali, nie było problemu. Zapytałem tylko czy to może być firma o dowolnej działalności, bo ja nie mam nic wspólnego z chemią, powiedział, że dowolna działalność może być, bo chodzi tylko o to, żeby było zarachowane dla kogo poszło. Więcej się nie wypytywałem, bo tak jak mówię, dla mnie nie był to żaden problem i różnicy mi nie robiło.

6

Odp: Wybielanie już nie takie proste

@jedynymentos - na aukacjach już takie adnotacje się pojawiają,

ale, takich obstrzeżeń nie ma na stężenie 12%, które chyba też się nada

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

7

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Tydzień temu kupiłem 35% bez problemu via allegro

8

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Mq napisał/a:

Wiesz co, to już było od dawna, ale tam nie chodzi o to, żeby jakoś dokumentować szczególnie do czego się to używa, tylko chodziło o to, że te preparaty ze względu na to że są niebezpieczne, to muszą być ściśle zarachowane do kogo poszły, jakim transportem itd.

pierdu pierdu... zobacz do produkcji czego wykorzystywana jest ta "substancja" :-)

panstwo nie moze tracic na tym, ze mozesz sobie wyprodukowac za 10 zl cos co koncerny sprzedaja po 300 zl :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Wybielanie już nie takie proste

xxl no napisz do czego, zerkam ale w sumie nie widzę nic nadzwyczajnego do czego się to używa.

10

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Dobra, ale cóż to kogo obchodzi czy ktoś kupił, czy ktoś sprzedał. Napisałem tylko czego dowiedziałem się od sprzedawcy prowadzącego hurtownię z chemikaliami, bo temat dotyczy przepisów. To, że ktoś na allegro sprzedaje nie przejmując się przepisem, to tym bardziej mi wisi, niech se każdy robi co chce, co mnie to obchodzi. Ja nie widzę też problemu w zakupie perhydrolu z NIPem czy bez, nie robi mi to najmniejszej różnicy.

11

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Jakto kogo obchodzi!!! urzednikow panstwowych :-) zauwaz ze substancja staje sie niebezpieczna w momencie kiedy jest jednym ze skladnikow towaru z akcyza :D

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-05 10:39:16)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Wybielanie już nie takie proste

No tak, ale ja nie jestem urzędnikiem państwowym, więc chyba zgodzisz się, żebym mógł mieć to gdzieś? ;)

13

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Nadtlenek wodoru jest jednym z prekursorów TATP (ang. triacetone triperoxide): trimeryczny nadtlenek acetonu

"Potrzebny jest aceton, nadtlenek wodoru (trzyprocentowy roztwór to zwykła woda utleniona, 30procentowy – również łatwo dostępny perhydrol) i kwas siarkowy. By wywołać eksplozję, wystarczy potarcie, uderzenie, zmiana temperatury lub iskra."

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

14

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Idiotyzm. Jest tyle sposobów wywołania eksplozji że musieliby zabronić sprzedaży czegokolwiek i nauczania chemii w szkołach.

15

Odp: Wybielanie już nie takie proste

No to na pewno :) niedługo będziemy jeść znów rękami - bo metal niebezpieczny

Czytałem wczoraj o tym TATP i ponoć wcale nie słabsze od TNT

Ostatnio edytowany przez Santyago (2021-02-05 11:02:28)

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

16

Odp: Wybielanie już nie takie proste

No tak, ale idziecie w jakieś ślepe zaułki. Sprzedaż perhydrolu nie jest ani zakazana, ani nawet problematyczna. Po prostu są przepisy regulujące zasady przechowywania, transportu, handlowania różnymi substancjami chemicznymi i tyle.

17

Odp: Wybielanie już nie takie proste

e tam... szukalbym bardziej w okolicach strefy ktora nie chce byc spolecznie odpowiedzialna i uiszczac solidarnej daniny :-)

natomiast owszem, pretekst zeby przedstawic ludziom dlaczego to jest niebezpieczne jest dobry :D przestraszony szybciej wierzy :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Wybielanie już nie takie proste

Myślę, że podanie numeru NIP jakiejś firmy chemicznej znalezionej w Google i czytelna deklaracja, że substancja zostanie użyta w celach badawczo naukowych przy zachowaniu przepisów BHP starczy. Firma po prostu potrzebuje podkładki w naszych chorych czasach...

Dziś z tego co wiem, to mogą się przyczepić i do zakupu klasycznego nawozu rolniczego - saletry amonowej(azotanu amonu) bo można z niej wytworzyć materiał wybuchowy o nazwie ANFO.

ANFO jest powszechnie stosowane jako w miarę bezpieczny i jednocześnie bardzo tani materiał strzałowy w kopalniach. Ze względu na to, że można go wykonać z łatwo dostępnych materiałów (azotan amonu jest powszechnie stosowany jako nawóz sztuczny), był on często stosowany w USA przez zdesperowanych farmerów w latach 30. XX w. w czasie Wielkiego Kryzysu. Doprowadzeni do bankructwa farmerzy często decydowali się na wysadzenie swoich domostw przy użyciu ANFO, aby nie weszły one w posiadanie znienawidzonych przez nich banków.[potrzebny przypis]

Tak to działa przy zakupie artykułów epapierosowych przez internet.
Oraz działało kiedy jeszcze nie było bezprawnej ustawy uderzającej w tzw 'designer drugs' - nowe legalne substancje psychoaktywne.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2021-02-05 11:23:32)