151

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że raczej stocki są przeważnie trzymane po szafach, a ewentualne rozszerzone i rozszerzane Atarki są w użyciu, jeśli ktoś posiada takie i takie. Może nawet Spock uznałby to za logiczne ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-28 15:09:15)

152

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Może nie do końca. Spotkałem się z komentarzem,  gdzie użytkownik wyjął Incognito z komputera, bo mu jakieś inne rozszerzenie nie działa z nim.

153

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

No OK i ta osoba powinna była wskazać w ankiecie stock i tyle, bo chodziło o zainstalowany RAM, a nie leżący na półce.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-28 15:34:05)

154

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@ZuluGula - jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

155

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ankiety umieszczone w kilku miejscach nie są miarodajne. Załóżmy - i będzie to raczej prawdą - że jeden użytkownik korzysta z co najmniej 3 portali i w każdym odda głos to finalny wynik pomiędzy portalami może się różnić.
Miarodajna by była ankieta w innym miejscu niż każde z tych miejsc z osobna wtedy mamy bardziej rzeczywistą liczbę użytkowników a co za tym idzie bardziej poprawne dane.

156

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Oczywiście, że są. Głosują osoby zgromadzone w danej społeczności i wyniki jej dotyczą, jeśli ktoś udziela się i tam i tu, to jak najbardziej wlicza się. Ankiety przecież nie sumują się, za to dają porównanie jak wyposażona jest Polska i świat, przy czym jakby co, Polska też zawiera się w świecie ;)
Poza tym wyniki są dość zbieżne, więc ciężko mówić o przypadku.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-28 17:40:45)

157

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Widzę, że mimo jednoznacznych wyników, chcecie na siłę udowadniać, że posiadacze 1MB go nie używają? Dajcie już spokój chłopaki, naprawdę bo staje się to już śmieszne...

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-03-29 14:55:01)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

158

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja nikogo do niczego nie próbuję przekonać, tylko twierdzę, że produkcje działające na 64kB, ew. 128kB mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, niebędących obecnie aktywnymi członkami społeczności (i niebiorących udziału w tych ankietach).

W ankiecie zagłosowałem na 1MB, ale Atari w którym mam 1MB rozszerzenie jest skonfigurowane w trybie zgodności z CompyShop, czyli 512kB. Mam 1MB bo tak było... taniej, chciałem mieć 128kB zgodne ze 130XE. Na domiar złego w moim ulubionym 800XL mam tylko 192kB.

Niemniej jestem słabą grupą docelową, bo nie gram, a jeśli już mam w coś zagrać na 8-bit to są to tytuły z lat świetności tej platformy, ew. konwersje z innych platform z tamtych czasów. Np. z radością przyjąłem konwersje Manic Minera czy Monty on the Run na XL/XE. Współczesne dema czy gierki mogę obejrzeć z ciekawości na emulatorze, ale skoro i tak są współczesne, to nie mam ciśnienia, by uruchamiać je na sprzęcie z epoki. VBXE czy Rapidusy jakoś do mnie "nie przemawiają". Jak chcę mocniejszej platformy to mam PC. Mam kilka sprzętów retro i są one rozszerzone na maks pod względem pamięci, ale żadnych innych "dopałek" nie wkładam. Oczywiście mam interfejsy pozwalające wczytywać programy z kart pamięci/pendrive.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

159

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

To było retoryczne pytanie. Śmieszy mnie to, że robi się ankietę aby później i tak podważać jej wyniki "bo my i tak wiemy swoje". No to jak wiecie to piszcie te swoje programy tak jak uważacie za stosowne i nie róbcie ankiet i gównoburz ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

160

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@_tzok_
No właśnie z tych ankiet np. wynika, że walka autorów Ricka o zmieszczenie w 64KB to walka o około 11-13% osób, które się zdeklarowały.
Oczywiście, fajna jest utopia, że każdy powinien móc uruchomić każdą grę, gorzej, jeśli przez takie podejście w skrajnym przypadku powstanie samej gry staje się utopią ;) Pal licho jeśli "tylko" opóźni się o 5 czy więcej lat, ale powstanie zanim się komuś odechce lub sytuacja życiowa pokrzyżuje plany, gorzej jeśli przez celowanie w 64KB zagra ostatecznie 0% "zrzeszonych" atarowców, a nie 87% na 130XE w górę ;)

@TMK
Mnie też to śmieszy i męczy na zmianę ;) Jak wyniki nie są odpowiednie, to się je dezawuuje bo np:

- nie zagłosowało co najmniej 270 atarowców (czyli być może nigdy nie da się zadowolić statystyki i jakiekolwiek nasze ankiety nie mają sensu ;) )
- na Atari Age jest bliźniacza, choć jasno jest powiedziane, że chodzi o wyniki w dwóch zbiorach atarowców, z czego jeden jest podzbiorem.
- "na pewno" atarowcy rozszerzone Atarki chowają po szafach (ze wstydu), a używają tylko koszernych ;)

Po prostu ankieta/zupa za słona, cóż zrobić.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-29 15:36:59)

161

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

TMK napisał/a:

To było retoryczne pytanie. Śmieszy mnie to, że robi się ankietę aby później i tak podważać jej wyniki "bo my i tak wiemy swoje". No to jak wiecie to piszcie te swoje programy tak jak uważacie za stosowne i nie róbcie ankiet i gównoburz ;)

@TMK, nie wiem, czemu do mnie pijesz. Tak, zrobiłem ankietę z gównoburzą, ale ta jest Jacquesa. Nie podoba się - to nie dyskutuj, nie musisz. Wywołujesz kolejną gównoburzę, może dlatego, że jest póki co pięć programów na krzyż (chyba nawet mniej), które muszą być uruchomione na tym 1MB? (tak, większość chodzi także na 64KB z cartridge-a).

Sikor umarł...

162

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

@_tzok_
No właśnie z tych ankiet np. wynika, że walka autorów Ricka o zmieszczenie w 64KB to walka o około 11-13% osób, które się zdeklarowały.

A o ile % takich, które nie wzięly udziału w ankiecie. Btw - skoro zrobiłeś ankietę i tu, i na AtariAge, dając niektórym możliwość oddania podwójnego głosu - czemu pominąłeś atarionline.pl, gdzie też się dość często udzielasz? Może tam też jest jakiś odsetech zaginionych głosów?

Jacques napisał/a:

Oczywiście, fajna jest utopia, że każdy powinien móc uruchomić każdą grę, gorzej, jeśli przez takie podejście w skrajnym przypadku powstanie samej gry staje się utopią ;) Pal licho jeśli "tylko" opóźni się o 5 czy więcej lat, ale powstanie zanim się komuś odechce lub sytuacja życiowa pokrzyżuje plany, gorzej jeśli przez celowanie w 64KB zagra ostatecznie 0% "zrzeszonych" atarowców, a nie 87% na 130XE w górę ;)

Rozumiem, że jak kogoś nie ma na forum, należy go mieć zupełnie "w dupie", bo jest "niezrzeszony". Ciekawa koncepcja. Szkoda, że nie dałeś jeszcze ankiety na Abbuc.de - jest tam sporo "zrzeszonych" (i to oficjalnie) atarowców, którzy się nie udzielają ani na atariarea, ani na atariage.

Jacques napisał/a:

@TMK
Mnie też to śmieszy i męczy na zmianę ;) Jak wyniki nie są odpowiednie, to się je dezawuuje bo np:

Mimło mi, że widzisz swoje działanie w odpowiedzi na moją ankietę ;P Tego się nie spodziewałem ;P

Jacques napisał/a:

- nie zagłosowało co najmniej 270 atarowców (czyli być może nigdy nie da się zadowolić statystyki i jakiekolwiek nasze ankiety nie mają sensu ;) )

No cóż, jak widać nie mieścimy się w statystykach - zarówno Twoja, jak i moja, są poza zakresem. Życie, Panie, życie... :D

Jacques napisał/a:

- na Atari Age jest bliźniacza, choć jasno jest powiedziane, że chodzi o wyniki w dwóch zbiorach atarowców, z czego jeden jest podzbiorem.

A który jest podzbiorem? Jak zapytałem Cię o możliwość głosowania w obu, stwierdziłeś, że nie jest zabronione, więc też i wyniki są niepewne i mogą być przekłąmane. Ale nie martw się- patrz ciut wyżej ;P

Jacques napisał/a:

- pomimo jasnego pytania na pewno atarowcy rozszerzone Atarki chowają po szafach (ze wstydu), a używają tylko koszernych ;)

Noooo, mam Atari z VBXE, jeszcze z wersją 1.xx od Electrona. Powiem szczerze, że nawet nie wiem, w której szafie, więc coś w tym jest.
Ale tak, na co dzień używam tej, która ma 320Kb. Co i tak niczego nie zmienia.

Sikor umarł...

163

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor, naprawdę nie trzeba podawać gazyliona powodów, dla którego wyniki dla kogoś są z d... i nieistotne. Na zaczepki mogące spowodować kolejną "burzę" też nie chcę reagować.

Morał jest w sumie taki, że ogromna większość osób, które wzięły udział, posiada co najmniej 128KB, a ogromna większość produkcji nie wymaga nawet 128KB. OK?
EOT :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-29 16:02:50)

164

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Brakowało opcji 2 MB. Tyle ma nasza (Pasia i moja) Atarka z rozszerzką na SIMM-ach. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

165

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

No tak, okazało się, że wszystkich kombinacji RAM nie przewidziałem, w takim razie pozostaje opcja 1MB, jako najbliższa ;)
A ja mam cały czas 1MB SIMMexp by Pasiu (na PCB Pajero) w "głównej" 130XE i zlotowej 800XL :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-30 10:19:55)

166

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor napisał/a:

@TMK, nie wiem, czemu do mnie pijesz. Tak, zrobiłem ankietę z gównoburzą, ale ta jest Jacquesa. Nie podoba się - to nie dyskutuj, nie musisz. Wywołujesz kolejną gównoburzę, może dlatego, że jest póki co pięć programów na krzyż (chyba nawet mniej), które muszą być uruchomione na tym 1MB? (tak, większość chodzi także na 64KB z cartridge-a).

To nie było do Ciebie Sikorku, nie nerwuj się ;) Źle się wtedy wyraziłem. Nie mam Ci za złe, że zrobiłeś ankietę, miałem na myśli to zaginanie rzeczywistości przez niektórych ;)

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-03-31 09:36:30)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

167

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

A tymczasem z tego co widziałem na Allegro, zewnętrzny EXT-RAM Zaxona (+512KB) sprzedał się na pniu w ilości 10 sztuk :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-08 07:45:31)

168

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Jacques: ale on nie pasuje do Twojej ankiety :D W pytaniu masz "w Atari", a tam jest "poza Atari :D

Sikor umarł...

169

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Dobre :D Na szczęście wszystko pasuje czytając od ogółu (tytuł) do szczegółu (post #1) i każdy chyba wie o co chodzi :)

Jacques napisał/a:

Wybieramy ilość RAM-u, którą posiada najbardziej pod tym względem wyposażone Atari

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-08 08:28:12)

170

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ciekawe czy moj soft na tym dziala bo na zewnetrznym rozszerzeniu pamieci od Candle ni chu-hu ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

171

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Jacques: też nie :D Bo jak wyciągnie i przełoży do drugiego Atari albo będzie trzymał w szufladzie, to Atari nie będzie wyposażone ;P Ba, może używać na przykład tylko u kolegi, i co wtedy? :) Ok, dość offtopikowania...

Sikor umarł...

172

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Spoko, dzięki ;)

173

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor napisał/a:

@Jacques: też nie :D Bo jak wyciągnie i przełoży do drugiego Atari albo będzie trzymał w szufladzie, to Atari nie będzie wyposażone ;P Ba, może używać na przykład tylko u kolegi, i co wtedy? :) Ok, dość offtopikowania...

I może dowolnie głosować we wszelkich ankietach nt. ramu w Atari :D

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

174

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

A tymczasem z tego co widziałem na Allegro, zewnętrzny EXT-RAM Zaxona (+512KB) sprzedał się na pniu w ilości 10 sztuk :)

Wziąłbym coś takiego "od ręki", ale w wersji dla mojego 600XL ;)

Co to jest? Co to jest?.... To przecież... Atari! :)

175

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@UnDead
Na razie ma się pojawić na 800xl. Ale Zaxon ma chyba też w swojej kolekcji 600Xl może postanowi też zrobić taki upgade do niej i podzieli się z resztą  tym dobrodziejstwem :)