1

Temat: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

Witam
Mam do was pytanie co należy sprawdzić przed pierwszym odpaleniem zakupionej Atarynki.
Na co zwrócić uwagę. Najpierw ja otworzyć i zobaczyć co i jak w środku. Niby miała być działająca ale nie chce jej zjarać na starcie. Zasilacz kupiłem od Lotharka tak jak koledzy zalecili.
Pacjentem jest Atari 65xe z żółtaczką jak cholera.
Proszę o wszelkie sugestie.
Jeśli ten temat był gdzieś poruszany poproszę o wskazówki.
Dzięki

Ostatnio edytowany przez jj23 (2021-03-26 15:47:13)

2

Odp: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

Jeśli była działająca - podłączaj i sprawdź. Ważne, że zasilacz masz ok - bo to jest ewentualna bolączka. W środku nic nie powinno się dziać.

Sikor umarł...

3

ok wieczorem odpalam

4

możesz sprawdzić śruby czy są na nich plomby, wtedy wiesz że ktoś kiedyś otwierał i potencjalne coś przerabiał

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Wieczór miną i nic o żadnym spektakularnym wybuchu w TV nie krzyczą to chyba zadziałał smile

6

Było tak jak 30 lat temu , tylko szybciej wgrywały się gry  big_smile
No i udało mi się zwerbować nowego miłośnika Atari. Moja córka powiedziała cytuje " Tato po co kupowaliście PS4?  Tu są lepsze gry"

Ostatnio edytowany przez jj23 (2021-03-27 18:31:12)

Post's attachments

20210326_161724_Easy-Resize.com.jpg 212.65 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20210326_161729_Easy-Resize.com.jpg 224.07 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210327_010411_Easy-Resize.com.jpg 212.69 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210327_010604_Easy-Resize.com.jpg 240.34 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210327_010730_Easy-Resize.com.jpg 210.98 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210327_010919_Easy-Resize.com.jpg 230.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

No i git. Gratulacje!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Z tą żółtaczką-wystaw na słońce, po całym dniu słonkowania kolor będzie znośniejszy, a po kilku lekko beżowy. Ale najpierw bym umył sprzęta...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2021-03-28 06:57:08)

9

Jeszcze kilka dni się nacieszę grami a później chce rozebrać Atarynkę i zafundować jej spa z faceliftingiem.

10

Łany "Azjata" smile tak jak pisze qbahusak latem na słońce i wyblaknie smile

11

Tylko koniecznie z zasłonięciem badge'a, bo wyblaknie "ATARI".

12

qbahusak napisał/a:

Z tą żółtaczką-wystaw na słońce, po całym dniu słonkowania kolor będzie znośniejszy, a po kilku lekko beżowy. Ale najpierw bym umył sprzęta...

Lato już lada chwila. Rozebrać na poszczególna części Atarynę , bo i tak do kąpieli trzeba będzie , czy prażyć w całości na słońcu.

A tak przy okazji czy lampy UV nie dały by podobnego efektu?

Ostatnio edytowany przez jj23 (2021-03-28 20:59:56)

13

Jeden woli solarium ze smarowaniem, inny zwyczajne kąpiele słoneczne na sucho wink Dały by, ale tak jest może i wolniej ale bezpieczniej wink
@qbahusak miał zdaje się na myśli jedynie słoneczko bez smarowania...

65XE (320k+QMEG OS)

14

Zdecydowanie, bez smarowani chyba, że ktoś lubi marmurek wink

15

No i chyba wszystko  w temacie. Teraz tylko czekać na słoneczne dni.
Dzięki za rady i wsparcie.