Temat: kto naprawi plyte glowna?

Mam w domu dwie uszkodzone płyty od 65 XE. Jedna Rev B, druga 130 XE (64x4). Obie wykazuja podobne objawy uszkodzeń, chociaż nie twierdze że uszkodzenia są takie same.
:) Po włączeniu zasilania, dioda się zapala, ale komputer się nie uruchamia - na wyjściu monitorowym podaje tylko czarny ekran, tak samo z modulatora.
Na pierwszej płycie mocno grzeją się kości pamięci ( 5 z ośmiu ) - być może to jest problem.
Na płycie 130 XE nie zauwazyłem zupełnie nic - nic się nie grzeje, nie dymi  ;)  nie ma śladów osmalenia, a jesli chodzi o uszkodzenia wywołane ingerencją z zewnatrz, to jestem na 100% pewny że jestem pierwszą osobą która rozkręcała ten komputer odkąd wyjechał z fabryki Atari na Taiwanie.  :D
Czy ktoś podjąłby się obejrzeć te płytki, zdiagnozowac co konkretnie jest nie tak i ewentualnie naprawić usterki? Oczywiście opłacę koszty przesyłki w tą i z powrotem, i ewentualnie koszty napraw. Bardziej zalezy mi na płycie 130 xe więc jesli komuś zalezy i zdoła naprawić obydwie, to moze sobie w nagrode zatrzymać tą 65 xe.  :)

2

Odp: kto naprawi plyte glowna?

wez powstawiaj wazniejsze uklady na tej plycie w podstawki... koszt mały ale troche roboty z wylutowywaniem ;] ... ja u siebie w ten sposob przy brazowym lub czarnym ekranie ... wymienilem kosc z basicem ;] i ruszylo....tyle ze jest jeszcze jeden problem musisz miec zapasowe scalaczki ;) hehe

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: kto naprawi plyte glowna?

Jesli nie zalezy Ci wyjatkowo na czasie, to ja jestem chetny ;)

4

Odp: kto naprawi plyte glowna?

e tam wariaci, nie lepiej kupic za 20 zl calego ataraka ??   a te zepsute plyty poswiecic na czesci do rozszerzen ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: kto naprawi plyte glowna?

Theo!! Z wiekszych uszkodzen to... PIA Ci poszla  :D Co tu duzo gadac, atarka zagadala do mnie wlasnie swoim "READY"  :twisted:

6

Odp: kto naprawi plyte glowna?

Duży RESPECT !  :D Senk ju tak bardzo że aż nie wiem  :!:   8)