1

Temat: jedyna taka scena???

witam!
może to nieodpowiednie miejsce, jeśli tak to prosze o wychowawczego bana i pouczenie, ale czy odnoszę słuszne wrażenie, ze w sumie z ośmiobitowców to tylko na Atari jest taka konkretna scena, w Polsce przynajmniej.
Wiem, ze nie mam powodów aby takie wnioski wysnuwać, bo w sumie opieram się tylko na tym co widzę na AA, ale skoro nie widzę w internecie podobnych stron na inne 8bitowce, to tak myslę.
Pewnie trochę trudno się Wam 100% obiektywnie wypowiadać w tym temacie, ale liczę że mi wyjaśnicie, czy są w Polsce sceny równie prężne jak Atari 8bit?Bo C=64 to chyba tak średnio, ZX jeszcze średniej, a innych to już chyba nie ma wcale...
pozdrawiam bardzo

2

Odp: jedyna taka scena???

Nasza scena fajna jest,
można wino obalić,
zakodować jakieś demo,
i się ludziom pochwalić,
wypić piwo albo dwa
i zapalić ognisko
wiemy, że nie jest może bardzo dużo nas
ale wiemy, że ilość to nie wszystko

Bo co może, co może Atarowiec,
tak jak ja, albo Ty,
może pani, a może pan odpowie,
my zgodzimy się z tym.

(c) 2004 spontan improwizer eru :)

innymi słowy, scena nasza jest dosyć żywa i aktywna, szkoda tylko, że aktywność na forum nie przekłada się na liczbę produkcji, tzn dużo ludzi mówi a mało ludzi robi ;) {eru malkontent mode off}

: 404. Stopka not found

Odp: jedyna taka scena???

Cześć !!!

  Twój wiersz zainspirował mie aby zaproponować " władzom  forum AA " ogłoszenie konkursu na krótki wierszyk o atari. Kto się czuje na siłach , do boju.
                        Pozdrawiam wszystkich
                                                              RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: jedyna taka scena???

Wedlug mnie to scena c64 ma sie dobrze. Proponuje zajrzec pod ten adres http://emu64.pl/menu.php?plik=news.php, mozna sie tam dowiedziec wielu ciekawych rzeczy.

Odp: jedyna taka scena???

czy są w Polsce sceny równie prężne jak Atari 8bit?Bo C=64 to chyba tak średnio, ZX jeszcze średniej, a innych to już chyba nie ma wcale...

Drogi LE, niestety to prawda, scena ZX w Polsce ma się kiepsko.
Na szczęście na świecie jest wręcz przeciwnie.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

6

Odp: jedyna taka scena???

Jak scena ZX - nie wiem, ale scena C=64 zawsze była dużo większa od atarowskiej. Poza tym obydwie są mocne za granicą.
Scena atarowska chyba właśnie w polsce jest największa (+ nieco Niemcym Czesi i Słowacy). I to chyba już z 15 lat...

7

Odp: jedyna taka scena???

Twój wiersz zainspirował mie aby zaproponować " władzom  forum AA " ogłoszenie konkursu na krótki wierszyk o atari. Kto się czuje na siłach , do boju

To nie wiersz, tylko parafraza tekstu piosenki :)
do spiewania po pijanemu.
a konkurs na wierszyk i tak wygra nasz scenowy poeta Jurgi :)

A co do sceny, to obejrzalem stuff z komody z BreakPoint'a...eh... dema kiepściutkie, intra 4k natomiast całkiem całkiem.

: 404. Stopka not found

8

Odp: jedyna taka scena???

Łe tam, znowu ktoś powie, że konwersja... Zresztą ostatnio jestem na emeryturze. Ale jak będzie konkurs, to zonaczymy.

9

Odp: jedyna taka scena???

Kto powiedzial ze wygra!!   chetnie stane w szranki!


moze w sekcji ring pojedynek psany wierszem ??   ;))))))))))))))))))

koniec offtopic - miejsce niesprzyja
i moderator może dać w ryja.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

10

Odp: jedyna taka scena???

dzięki Wam za informacyje. W sumie na emu64.pl jakiś czas temu patrzałem i własnie takie wrażenie odniosłem, ze AA sprawia a przez to scena atari wydaje się być dla mnie aktywniejsza i w ogóle większa.
ale dzięks, zaraz poczytam.
a ten wierszyk, to moze za łikend coś pomyslim...

11

Odp: jedyna taka scena???

Z polskich scen atari wydaje sie byc najwieksza. Commodorowska druga co do wielkosci a ZX gdzies na koncu :) W ilosci wypitych alpag, browarow, wódki i nalewek Sola :) tez jestesmy w scislej czolowce :)

No i nasza scena jeszcze chyba jest najbardziej uhardware'owana rzeklbym. Na zlotach zawsze jest duzo atarek i innego sprzetu. Inne sceny przywoza albo laptopy z emulcami (ZX) albo sprzetu przywoza bardzo malo. Tak wiec daleko nam do EMUSCENY :) No i to tyle ....

12

Odp: jedyna taka scena???

Mikey bo nalewki to nalewki ;- ))))))))))))))))) Yo!!!!!!!!! =] a co do naszej sceny, to polska scena zawsze byla do przodu przed c64 jezeli chodzi o jakos. zawsze, jak sie swego czasu jezdizlo od party do party z atarka, wierza+glosniki i odpalal cos kulowego, to byl szczeonopad, takz eu amigowcow. pamietne odpalenie atarki na dworcu w cz-wie na rush98, puszczenie kilku cool dem i MODow, amigowcy przecierali oczy ze zdumienia i nie dowierzali. pamietam jak dzis, bo kilku sie spoznilo przez to na pociag i  z 2h musieli czekac ; )

13

Odp: jedyna taka scena???

Mi sie wydaje, ze scena atarowska jest o tyle ciekawa, ze swego czasu scene komodowa byla sporo wieksza, ale umarla, ludzie sie poprzesiadali na inne maszynki, pozenili itp.
A na naszej scenie od dluzszego czasu utrzymuje sie, moze nie strasznie wysoki, ale wzglednie stabilny poziom ilosci ludzi.
To chyba znaczy, ze naprawde kochamy atari :)

ps. nie mamy czego robic, takie dyskusje o tej porze? :P

: 404. Stopka not found

14

Odp: jedyna taka scena???

Notabemben...   pewien mądry koder powiedział kiedyś, że: "Scena jest wtedy kiedy są dema"   -rzekłwszy te słowa rozpłynął się w powietrzu i tyla go widzieli.     Osobiscie nie dokonca sie z tym zgadzam ale jakby tak bylo to ....  czy sa jeszcze jakies sceny ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

15

Odp: jedyna taka scena???

hmmm... a scena apple???  :lol:  :lol:  :lol:

Sorki - dla niektórych to może nie być już śmieszne...

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: jedyna taka scena???

odnosnie stronek... to martwi mnie jedno... upada/ła najlepsza stronka o C64 ;( kiedys "www.c64.nostalgia.pl" teraz resztki tu: http://horror.mirage.com.pl/luc/ ....Azbest jezeli to czytasz ;/ moze bys znalazł troche mega... na te stronke....
pozdr.
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: jedyna taka scena???

hmmm... a scena apple???  :lol:  :lol:  :lol:

Hehe - kocerany ? ;)

Ale tak serio to istnieje - co prawda w internecie, nie ma zlotow itp ale dama na Macintoshe powstaja. Oststatnio na swoim odpalilem fajne demko jakichs francuzów. No i na Apple/PPC tez jakas scena jest (tzn powstaja jakies produkcje)

18

Odp: jedyna taka scena???

hmmm... w ogóle chyba nostalgia padła coś mi się zdaje - albo się mylę...

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: jedyna taka scena???

Resztki Nostalgii sa tutaj

20

Odp: jedyna taka scena???

A w kwestii sceny jaka znamy (zloty, big-screen, produkcje itd.) to naszlo mnie ostatnio, czy istnieje takowa poza Europa. Naprawde jestem ciekaw, bo nie wiem nic o zadnej takiej dzialalnosci np. za oceanem czy w Australii. Jest cos takiego? Slyszalem, ze w stanach sa zloty ludzi wymieniajacych sie swoimi kartridzami, ale nie o to mi chodzi. Wie ktos cos?

Odp: jedyna taka scena???

No i nasza scena jeszcze chyba jest najbardziej uhardware'owana rzeklbym. Na zlotach zawsze jest duzo atarek i innego sprzetu. Inne sceny przywoza albo laptopy z emulcami (ZX)


mikey, jak ty coś pier*olniesz, to aż się słabo robi, naprawdę...

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

22

Odp: jedyna taka scena???

No sorry - opieram sie na tym co widzialem na dwoch foreverach na ktorych bylem - prawdziwych spectrum widzialem 1-2 na kazdym z tych zlotow.
Stosunek laptopow z emulcem do realhardwaru byl ok 3:1.
Wiec wyjasnij o co ci chodzi i nie krzycz!

Odp: jedyna taka scena???

Wiec wyjasnij o co ci chodzi i nie krzycz!

Nie wiem, czy wiesz, jaka jest różnica pomiędzy zdaniem zakończonym wielokropkiem, a zdaniem zakończonym wykrzyknikiem (właśnie dokładnie, jak w powyższym cytacie), ale nic to.

Wolałbym, by nie wypowiadano się o rzeczach wziązanych z moimi zainteresowaniami, jeśli widziało się dwa przypadki na dziesiątki innych, które to dwa przypadki - FOREVER - nijak nie są reprezentatywne, ze względu na przykry skądinąd fakt, wzmiankowany już poprzednio, że o ile scena małego Atari jest najbardziej rozwinięta w centralnej Europie (a głównie w Polsce), o tyle scena spectrumowa jest rozwinięta zupełnie gdzie indziej - nad czym wielce ubolewam - czyli w Europie Wschodniej.
Tam party ZXowe wygląda zupełnie inaczej, a różnice tkwią we wszystkim - od ilości ludzi i sprzętu, aż do jakości oprogramowania.
Nie cieszy mnie to, ale wolałbym, aby o tym pamiętano i nie porównywano tendencyjnie najlepszej sceny atarowskiej - Polskiej - do niewielkiego kółka spectrumowych maniaków, zamieszkujących tereny Czech, Polski i Słowacji.

Wydaje mi się, że to już wszystko i nie mam nic więcej do dodania w tej kwestii.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

24

Odp: jedyna taka scena???

Co do wykrzyknika - rzeczywiscie - slepy jestem.

Co do sceny:
Masz moze i racje - jestes spectrumowcem - ja opieram sie na tym co ja widzialem (to chyba logiczne) i na tej podstawie napisalem to, co napisalem.
Nie wiem dlaczego uwazasz ze nie mam prawa opisac swoich wrazen/odczuc zwiazanych ze scena ZX z mojego punktu widzenia ?
Gdybys tak od razu opisal to tak rzeczowo jak w powyzszym Twoim poscie a nie zaczynal osobiste zaczepki typu 'jak ty cos p*.* to...'

Ponadto: pisalem o ilosci sprzetu przywozonego na zloty a nie o aktywnosci sceny jako takiej. Wiec nadal nie rozumiem o co ta zaczepka ...

25

Odp: jedyna taka scena???

uważaj Yerz bo sie na liste dostaniesz...:) party typu Forever to nie jest wykładnia dla Spectrum...Kiedyś w gównianym CD-Action można było poczytać o tej scenie,do niedawna zresztą dosyć sporej...Z tego co pamiętam i z tego co przekazał mi pewien znany maniak zwany Powolniakiem na zlotach "gumiaków" zawsze było pełno hardware wszelakiej maści i wydaje mi sie że to oni wiedli prym we wszelakich przeróbkach i tunningach...Obecnie z tego co zaobserwowałem to największa/najbardziej czynna jest scena na C-64.Mam na myśli ogół ludzi ze wszystkich krajów.Stosunek ilości czynnych
userów do ilości produkcji na zlotach jest największy.I nie ma tu nic do rzeczy że czasami poziom nie jest najwyższy,ale coś sie dzieje!Do tego dochodzi jeszcze na dzień dzisiejszy jeden ewenement: mianowicie na c-64 coś sie
dzieje nie tylko przy okazji zlotów,ale też tak na co dzień.Wystarczy śledzić co sie dzieje na stronce c64.sk by sie w tym upewnić.Teraz jak ktoś coś zrobi na atarce to na 95% jest to związane z jakimś party.
Z innych scen nikt nie wspomniał o ludziach z Amstrada działających w Szwajcarii/Francji i Niemczech a myśle że są warci conajmniej odnotowania.Co do scenowania na Atari to po za Europą coś dzieje sie w Stanach (okazjonalne zloty,nie tylko maniaków A2600) no i niezmordowane...Chile,tudzież Brazylia.
Jeśli chodzi o wielkość sceny atari w Polsce to z całą pewnością przodujemy w ilości wypitego alko i walniętych postów na odpowiednich forach...)Szkoda że tylko "pięć osób na krzyż" coś tam cały czas grzebie w swoich szarych maszynach...Ale może lepiej sam ni nie powinienem mówić na ten temat...niestety też do pracoholików nie należe...

gep/lamers^dial