26

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

@jer, no przecież Sakull napisał, że z 65XE działa bez zarzutu.

Gdyby problem leżał po stronie Motor Control, to przynajmniej by przewijał.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2021-09-26 10:52:57)

27

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

To co mi przychodzi do głowy to albo jakimś sposobem wciśnięty za głęboko pin w gnieździe SIO albo to samo ale we wtyczce. Prędzej to pierwsze. Dlatego nie ma styku w tym komputerze a na innym magnetofon działa. Jednocześnie na pinie napięcie jest. Tylko wystaje za mało i nie styka.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-09-26 11:02:43)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

28

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

jer napisał/a:

Na pinie 8 SIO jest sygnał Motor Control. Sterowany jest przez tranzystor Q107 MPSA55 i dławik L106. Tranzystor jest kluczowany z PIA 6520.
A w "magolu" może pasek jest pęknięty lub spadł, albo styki podklawiszowe połamane? Z innymi komputerami działa?

Ten "magol"  działa na 100%,ponieważ w 65EX, który również posiadam działa bez problemu.

Gdzie dokładnie jest ten tranzystor PIA 6520 ?
Sprawdzę układ i dam znać.

29

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Bluki napisał/a:

@jer, no przecież Sakull napisał, że z 65XE działa bez zarzutu.

Gdyby problem leżał po stronie Motor Control, to przynajmniej by przewijał.

Masz racje, działało by przewijanie.

30

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

perinoid napisał/a:

To co mi przychodzi do głowy to albo jakimś sposobem wciśnięty za głęboko pin w gnieździe SIO albo to samo ale we wtyczce. Prędzej to pierwsze. Dlatego nie ma styku w tym komputerze a na innym magnetofon działa. Jednocześnie na pinie napięcie jest. Tylko wystaje za mało i nie styka.

Ten "magol" ;) XC12 ma jeszcze drugi kabel , wtyczka COM ale to chyba d turbo jest.
Ogólnie jak podpinam do gniazd COM to też nie działa.

31

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Dobrze. Rozkręć wtyczkę od magnetofonu i sprawdź czy od strony przylutowanych kabelków jest 5V na 10 nóżce względem 4 (może też nie być masy), przy podłączonym magnetofonie. Na wszelki wypadek włącz przed pomiarem przewijanie.

32

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

To pozostaje tylko dławik lub tranzystor. Ostatecznie PIA.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

33

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Z tego, co widzę, dławik odpada, bo nie byłoby +5B. W praktyce komputer by nie działał. PIA przecież nie ma nic do rzeczy.

34

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

jer napisał/a:

To pozostaje tylko dławik lub tranzystor. Ostatecznie PIA.

Który tranzystor ?

35

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Tranzystor załączający PLAY w czasie wczytywania, ale on też nie ma nic do rzeczy, bo przewijanie od niego nie zależy.

36

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Bluki napisał/a:

Tranzystor załączający PLAY w czasie wczytywania, ale on też nie ma nic do rzeczy, bo przewijanie od niego nie zależy.

Jak zrobić SELF TEST w Atari 800 ?
Wpisuje MEMO PAD i co dalej ?

37

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Nie da się. Nie ma.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

38

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

sakull napisał/a:
jer napisał/a:

To pozostaje tylko dławik lub tranzystor. Ostatecznie PIA.

Który tranzystor ?

PIA ?

39

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Zostaw w spokoju PIA, nic Ci nie zrobił :)

40

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Jakby co - sprawdziłem i u mnie 800 + CA12 zadziałało bezproblemowo. To tak przy okazji.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

41

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

perinoid napisał/a:

Jakby co - sprawdziłem i u mnie 800 + CA12 zadziałało bezproblemowo. To tak przy okazji.

Sprawdzę ponownie czy jest napięcie na kabku po podpięciu wtyczki.
Dam znać.

42

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

sakull napisał/a:
perinoid napisał/a:

Jakby co - sprawdziłem i u mnie 800 + CA12 zadziałało bezproblemowo. To tak przy okazji.

Sprawdzę ponownie czy jest napięcie na kabku po podpięciu wtyczki.
Dam znać.

Ja mam XC12. Jakie sa różnice tych "magoli" ? ;)

43

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Żadne.

Sikor umarł...

44

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

A konkretnie - etykietka. Poza tym - żadne, jak pisze @Sikor.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

45

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

sakull: zobacz post 25. To tranzystor w komputerze na płycie głównej. Wielokrotnie spotkałem zjarany.

Ostatnio edytowany przez jer (2021-09-27 21:16:14)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

46

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Przewijanie działa bez sygnału Motor Control, a tutaj — nie działa.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

47

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

Ja bym obstawiał brak 5V na 10 pinie SIO. Sprawdź pod obciążeniem (np włączone przewijanie)

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2021-09-30 12:14:06)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

48

Odp: Atari 800 + TAPE XC12

@darpajdp, przeczytaj wątek, była już o tym mowa.