1

Temat: California Access CA-2001 pasek głowicy

Kupiłem Ca-2001 prawie nówke przynajmniej tak wygląda ;). Nawet oryginalny klej był na śrubce płyty niestety,  oprócz peknietego jarzma docisku glowicy ktory juz wymieniłem, pekniety (na oczku) jest  również metalowy pasek przesuwu głowicy. Czy ta część jest w ogole do dostania? Druga sprawa brakuje też blaszki która trzyma ten pasek z jednej strony ;(.
Nawet jak gdzieś znajde cos takiego to pozniej kalibracja glowicy itp. jest konieczna ?

Ostatnio edytowany przez ramik (2022-02-06 09:12:17)

Post's attachments

IMG_20220206_090915_edit_12491368248614.jpg 1.36 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20220206_090957.jpg 873.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: California Access CA-2001 pasek głowicy

Części do pozyskania tylko z innego napędu z tego typu stacji.
Może szukaj napędów z takim samym rozwiązaniem przesuwu głowicy, np. w commodorowskich też były takie, albo https://www.retropcstore.com/product/fd … rvo-motor/ .
Jak nie ruszysz śrub mocujących silnik krokowy do ramy (o ile już nie były ruszane) to jest spora szansa, że nie trzeba będzie nic kalibrować.
Dodam, że ustawiałem to kiedyś w Indusie GT i tam naprawdę ułamki milimetra przesunięcia mają znaczenie.
Były do tego celu specjalnie nagrywane dyskietki, do użycia z oscyloskopem, ale teraz praktycznie nie do zdobycia.
Powodzenia.

3

Odp: California Access CA-2001 pasek głowicy

Ok dziekuje, wiec łatwo nie bedzie ;(. Nic raczej nie było ruszane bo jescze oryginalny klej na śrubce mocującej płyte był. No nic szukam.Jeszcze tak myslalem, zeby to jakoś dolutowac te kawalek oczka??

Ostatnio edytowany przez ramik (2022-02-06 21:40:08)