1

Temat: 710$ za DOOM'a na C64 :)

http://www.btinternet.com/~commodorescene/csdoom64.html

minimalne wymagania to SuperCPU, SuperRAM, a preferowany tryb graficzny to IFLI :)

trzeba przyznac, ze chlopaki rzucili sie na gleboka wode

FOX, powinien teraz zwiekszyc wymagania dla Vectora, bo tryb 16 odcieniowy, rozdzialka 80x60 to juz prehistoria, teraz minimum to TIP, 16bit CPU i 1MB RAM'u  8) , no i levele dogrywane z HDD, o FDD nie ma mowy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

2

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Hej - Tebe! - w MUTLIRIPie! - po 816-tke!
(opcjonalnie slideshow for 6502 (j)uzers)

:lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

no i ofkoz nie na przestarzałym nośniku CD...specjalnie na tą okazje zaadoptuje sie czytnik DVD i gierka na dwustronnym diwidiku będzie....

gep/lamers^dial

4

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

No to ich wieksza paranoja ogarnia niz niektorych Atarowcow :)
Moze lepiej pisac o Doomie dzialajacym na komputerze w obudowie po C64. To blizsze prawdy ;)

Mam taki koncept: kupic najmniejsza dostepna plyte z Pentium (robia naprawde male do komputerow przemyslowych), wsadzic to do obudowy po 65XE - dodac interface do klawiatury i nazwac Atari65 ExtraSuperMultiCPU!
Nawet emulator mozna na tym odpalac - a co!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

<lamemode> Ojtam, wymyślacie - zrobić ok. 250.000 faz w "trybie Konopa", tylko kolorowym i powrzucać na carta 1MB, resztę pamięci na kod i msx/fx, które by się od razu przepisały do RAM-u i można działać...  8)

na takie UT styknie, co? :lol: </lamemode>

A w ogóle to nie wiem, czemu jeszcze NIKT nic nie zrobił ze zródłowkami Numena, chodzi mi o szczególnie ten engine Vectora - naprawdę nic się nie da???

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

jak dotad udalo sie tylko wejsc do umyslu Johna Malkovicha, do umyslu FOX'a jest trudniej

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

... nie zapominaj o filmie "CELA" gdzie pieknej pani psycholog udalo sie wejsc do umyslu zwyrodnialca....    ;)   :o

    A  co do FOXA - raczej nie ma szans na powrot,  a giere VECTOR obiecal dokonczyc niejaki "DRAGONFORCE EUROPE" (z forum AtariAge), ktory parokrotnie wymienil sie z FOXEM mailami odnosnie VECTORA....  :rolleyes:

Poza tym ludzie z AtariAge maja ciekawy temat When creating a 3D game ...., gdzie zawarto troche cennych rad, dla numena, ktory zrobi wreszcie pelno-grywalna giere doomowata na male /|.  8)

8

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

"A co do FOXA - raczej nie ma szans na powrot"

Nie orientuję się trochę... On już nic nie koduje?

9

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Jako, że Fox tu już nie zagląda od dłuuugiego czasu i nic nie wskazuje by w najbliższym czasie zajrzał, może ja odpowiem.
Otóż Fox chwilowo na atarkę nie ma zamiaru nic tworzyć - zajął się inną podejrzaną działalnością wywrotową.
Trochę ma to związek z brakiem motywacji jak sądzę, który mnie też czasem chwyta.
Ale myślę, że kiedyś coś jeszcze powstanie by Fox.
Ale kiedy? Tego nie wie nikt.

Na Ornecie go nawet nie będzie :(

: 404. Stopka not found

10

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Nawet gdybyśmy się złożyli mu na piwo?

11

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

kilka slow na temat mobilizacji FOX'a do dzialania i obchodzenia sie z nim:

- jesli tworzycie jakakolwiek sensowana produkcje (nie fake ani inne popluczyny) umieszczajcie komunikaty tresci: 'najszybszy mozliwy na Atari efekt',  'krocej sie nie da', 'najwydajniejszy', 'lepiej sie nie da', 'najkrotszy z mozliwych' itp. itd.

- FOX'owi tak samo chce sie napisac demo jak Wam, czyli wcale

- chcecie zachecic ludzi do tworzenia, zacznijcie tworzyc z sensem i jajem

- puszczanie non-stop fakow i innych produkcji na poziomie przedszkola dla dzieci autystycznych nie zacheci FOX'a ani nikogo kto choc troche sie ceni do napisania czegokolwiek

- nie traktujcie FOX'a jak boga, jak osobe ktora napisze za Was wszystko

- nie upijajcie FOX'a bo alkohol niszczy szare komorki, one odbudowuja sie tylko gdy sie ich uzywa, a jak upijecie FOX'a potem pokazecie na big screenie jakies gówno to nie dziwcie sie potem ze zaczyna zwracac to co wypil i zjadl (po czyms takim szarym komorkom nie chce sie juz zyc)

- jak FOX prosi Was o cos raz na 100lat, nie wmawiajcie Mu ze to zrobicie, tylko mowcie wprost: 'sorry FOX ale twoj Vector nie ma wysokiej rozdzielczosci i 24bitowego koloru, a Ja inaczej nie umiem', 'sorry FOX, ale nie znam obslugi tego edytora, a nauczyc sie nie naucze, bo mam male IQ', 'sorry FOX, ale zrobienie mapy do twojej gry bedzie kosztowalo 100 zł od cm2', wtedy FOX bedzie wiedzial o co zapytac nastepnym razem, nie bedzie musial snuc domyslow jaki to tez byl powod ze nic nie zrobili, pewnie maja wszystko w dupie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

TeBe, no ale kto ma tworzyć coś jak nie Ty? :D

: 404. Stopka not found

13

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

"nie upijajcie FOX'a bo alkohol niszczy szare komorki"

tebe... Nie piłeś czegoś przypadkiem?  ;)

14

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

przypowieść by wujek eru

Weźmy stado bizonów. Żeby stado dobrze współżyło, stado porusza się z prędkością najwolniejszego bizona. Kiedy łowcy polują na stado, najpierw padają najłatwiejsze do ustrzelenia bizony, czyli najsłabsze i najwolniejsze. Wtedy stado, trzymając się swojej reguły może przyspieszyć, gdyż nie ma na kogo czekać.

Weźmy mózg. Żeby mózg dobrze działał, szare komórki poruszają się z prędkością najwolniejszej. Alkohol jak wiadomo, zabija szare komórki...

: 404. Stopka not found

15

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Świetne! :D Z tym że istnieje jeszcze taka możliwość: alkohol w przeciwieństwie do łówców bizonów nie wybiera...

16

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

to TeBe pojechał po całości....
znaczy nie widze juz sensu wystawiania jakiegokolwiek crazy video by Lamers na party...OK.   

mówisz-masz. stop.koniec przekazu.

gep/lamers^dial

17

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

tak gepard, jesli nie stac Cie na nic wiecej, powinienies sobie darowac, albo poczekac az nauczysz sie czegos nowego i wtedy to pokazac :lol:

zloty maja, a przynajmniej mialy sluzyc wymianie doswiadczen, rozwijac ciemne masy a pic to kazdy juz umie od malego

wiec po c*** tam jezdzic, skoro wiadomo ze niczym Cie juz nie zaskocza, kogos bawia napisy wyswietlane przez program w Basicu ? jeden pokaz i mozna zapomniec, nawet nie warto tego kopiowac, nastepnym razem niech ktos napisze to na kartce i wywiesi na makatce sciennej

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

TEBE: Nikt Cie nie zmusza do jezdzenia na zloty. Wiadomo, ze scena Atari ma juz lata swietnosci za soba, kazdy ma zyciu cos wiecej do roboty niz siedzenie calymi dniami i nocami przy Atari. Chwala za to wszystkim, ktorzy robia cokolwiek. Mnie na przyklad ucieszyla invita na sztaba malopolskiego - mimo, ze impreza nie jest rangi zlotu w Ornecie czy Opalenicy, to chcialo sie chlopakom poswiecic nieco swojego cennego czasu i zakodowac/narysowac/przeniesc troche grafy z grzyba/napisac muze. Taka jest rzeczywistosc, ze demo klasy Numena pojawia sie raz na pare lat, a reszta to fake'i. I nic z tym nie zrobisz.

19

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

na ulicy zabija za jednego papierosa, taka jest rzeczywistosc i nic z tym nie zrobisz

moze zeby zmienic ta rzeczywostosc, trzeba cos robic

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Zgadzam się z Lewisem - nie każdy ma czas i chęci, żeby coś tworzyć. Dla mnie najważniejsze na zlotach jest spotkanie znajomych, wspólna dobra zabawa i kupa śmiechu. Owszem, fajnie jak ktoś coś zrobi, szczególnie coś dobrego technicznie, ale przykład QP2k3 pokazuje, że bez demek na poziomie Numena party może być bardzo udane. No, chyba, że dla kogoś party to tylko siedzenie przy kompie, a pogłębianie "friendshipu" to "pijacki zbytek", wtedy dla takiej osoby impreza może być rzeczywiście niezbyt udana.

21

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

A wy od razu znowu wszystko stawiacie na ostrzu noża.
TeBe powiedział co myśli, Gepard od razu się obraził, Lewis i MacGyver zaczęli prawie osobiste wycieczki.
Kurde, ale wy głupi jesteście.
Wszędzie gdzie się da rozpoczynacie zupełnie niepotrzebne kłótnie.
Zamiast się integrować - mało nas jest.

Także, nie kłócić się, tylko robić to co każdy potrafi najlepiej.
Gepard - rób video
Lewis i MacGyver - kodujcie
TeBe - też koduj
Eru - marudź dalej
:D

: 404. Stopka not found

22

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

wcale sie nie obrazilem...tak tylko refleksyjnie napisałem co myślałem w tej chwili...naprawde to Lamers maja wyjebane (tym razem nie bedzie gwiazdek przy fuckaniu) na TeBe-go ;) video i tak bedzie... :lol:  :lol:  :lol:
lepiej zrobić cokolwiek niż tylko narzekać...nawet kupa w realtajmie postawiona przed bigscreenem w Ornecie zdaje sie lepszą perspektywą niż zrzędzenie a'la ulica Sezamkowa:)

gep/lamers^dial

23

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

Lewis i MacGyver - kodujcie

Koduje, tylko sie Dely z Mikerem opiedalaja :)

W sumie nie chce tu jakis osobistych wycieczek, ale juz ktorys raz z kolei odnosze wrazenie, ze dla Tebego niewazny jest czlowiek, a to co umie. Ja nigdy nie ukrywalem, ze jestem miernym koderem. Brak umiejetnosci probuje nadraviac pomyslami i w mniemaniu paru osob mi to chyba wychodzi.... EOT!

24

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

oj wychodzi wychodzi...natomiast postawa TeBe-go jest taka bardzo z MTV...taka bardzo z pewnego animowanego serialu o dwóch olewajacych wszystko panach na B....:)

gep/lamers^dial

25

Odp: 710$ za DOOM'a na C64 :)

lewiS: E tam zaraz opierdalają... Po prostu z czasem różnie bywa. Może już lepiej będzie (mam nadzieję przynajmniej)...  8)

I Ty zostaniesz big endianem...