Temat: Prośba o ROM do TOMS 710

Kiedyś już próbowałem ale ponowie prośbe, może wśród was jest użytkownik stacji TOMS 710?! Ja właśnie jestem użytownikiem (a właściwie byłem) tego cudeńka, niestety po awarii zasilania zawartość kości eprom uległa uszkodzeniu (sprawdzałem na programatorze willem). Teraz poszukuje pliku ze zgranym romem aby ponownie ożwić moją stacyjke. Plik nie jest osiągalny, sprawdzam na necie to juz od dłuższego czasu. Pomagając i zgrywając ten ROM mnie może w przyszłości pomożesz i sobie. Pozdrawiam - tyworek

www.kolony.net

2

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Może nie uwiezycie ale w swoich poszukiwaniach dotarłem do producenta (a własciwie do jednego z pracownikow) i obiecał pomoc. Mimo wszystko apel ciągle aktualny. Potrzebuje też fotki elektroniki !! lub schematu.

www.kolony.net

3

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

jak ktoś ma ma w naszej wśi wawa ma jakiś programator eewentulanie
kastrator do epromufffff?
-jak wygodosparuje chwilę czasu to bym się poświęcić i "zgrać" ten rom..
8)  :cry:  ;)  :rolleyes:  :twisted:  :evil:  :idea:  :?:  ;)

4

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Nietoperek miał T710. Nawet łatał mi fragmentami z romu 710 mój spalony rom z 360...

5

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Przeleciałem baze i forum ale nietoperek ulotny jak dym - tylko o nim pisza... - moze jakis kontakt?

www.kolony.net

6

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Tyworku.. Jak jusz pomęczysz i może coś wymęczysz od toms-ów -zaczynam ja...
:lol:  :lol:  :lol: -Jak nic nie zdziałasz -pomogę!
zawsze mogę zabrać stację na party ( ostatnim razem gdzieś przepiłem od niej zasilacz jak zabrałem ją ;) -mam nadzieję że tym razem jej całej gdzieś nie przepiję bądź nie  zgubię :twisted: )......
Także jak masz programator ( hmmm. bo ja lamer nie elektronik to chyba to jest potrzebne aby go zgrać (!_ :?: ) .........
Także jak by coś daj znać wcześniej przed party to zostanie zapakowana do asowozu bądź zając wozu lub libratronatreiiina :arrow:
Proponuję nie wpadać w panikę ;)  :rolleyes:  :twisted:  8)  ;)

7

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Nietoperek? Spróbuj:
nietoperek(nospam)@atari8.info
dziq(nospam)@tlen.pl

8

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

AS-ie jak rozmowa w pracownikiem TOMS-a, widać pozytywnie bo chcesz pomóc.
Napisze zaraz do Nietoperka

www.kolony.net

9

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

nie wiem jeszcze nie rozmawiałem...

10

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Paskud na każdym zlocie ma w swoim majdanie programator epromów.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Ntp melduje sie:). Gdzies mialem ten plik z romem. Poszukam i podesle.

12

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Super Jak tylko dostane wgrywam na epromika i sprawdzam TOMS 710.

www.kolony.net

13

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Musze sie pochwalic że dzieki upszejmości pana Tadeusza Okonia (współzałożyciela byłej firmy TOMS) stałem sie posiadaczem wszystkich 3 możliwych zawartości romów na TOMS710. Moja stacja zaczęła reagować na przyciski itp. niestety nie współpracuje z jeszcze Atari robi szsz i wchodzi do self testu. Prośba o zdjęcia i schematy wciąż aktualna - z góry dziękuję za pomoc - tyworek

www.kolony.net

14

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Takie szzzzz to Tomsom sie zdarzaly - u mnie nic na nie nie pomagalo poza... czasem. Jak pare razy szzzz mi zrobil, to odkladalem cegle na pol dnia i probowalem znowu. Max to chyba mi przez 2-3 dni nie chodzilo, a pozniej znowu bylo dobrze (nadal jest dobrze).

15

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Też to miałem w mojej 720 wkrótce po dokonaniu zakupu. Na początku wystarczało, że uderzyłem lekko w obudowę i zaczynało działać jak należy, jednak pewnego dnia moja cierpliwość skończyła i rozkręciłem stację, aby przyjrzeć się temu zjawisku z bliska - okazało się, że jeden z kabelków (bodajże od masy) był luźny. Podlutowałem go, założyłem obudowę i od tematej pory stacja nie zrobiła tego więcej ani razu - minęło 10 lat od jej zakupu i nadal działa bezawaryjnie.

16

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

Oto doskonałe fotki mojej płytki (dla porównania z waszymi):
http://wlb-net.com/tyworek/toms710_up.jpg
http://wlb-net.com/tyworek/toms710_down.jpg
wszelkie uwagi pisac (ten zielony kabelek miej wiecej wiem gdzie ludowac ale pewnosci nie mam)

www.kolony.net

17

Odp: Prośba o ROM do TOMS 710

wysłałem zdjęcia może coś pomogą :idea: