1

Temat: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Jak w temacie, do ST, może być bez obudowy, aby z kablem i wtyczką, w rozsądnej cenie, działający. Tak, mam przełącznik A/B w kompie, więc odpalę z zewnętrznej stacji.

Sikor umarł...

2

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Zagadaj na allegro do tego użytkownika (dippaolo) robił swego czasu fajne goteki z OLED i enkoderem + ramka do Atari ST sam od niego kupowałem .Link do zakończonej oferty allegro poniżej :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/gotek … ari-st-y6x

3

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

@kismet75: dzięki, zapytam - ale zależy mi na zewnętrznym, ale spytać nie zawadzi.

Sikor umarł...

4

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Sikor, to kwestia dodrukowania obudowy i zarobienia kabelka. Z pewnością sobie z tym poradzisz. :-) . Odezwałem się do dippaolo, bo mnie też interesuje Gotek, ale w ramce do MSTe. Człowiek jest kontaktowy, więc liczę, że uda się dobić targu. :-)

Ostatnio edytowany przez Lizard (2023-02-21 20:43:41)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Napisałem do niego. Obudowa mi niepotrzebna - wydrukuję sobie, zależy mi na kabelku właśnie, a nie mam wtyczki i nie chce mi się rzeźbić. A w sumie wypadałoby STE z szafy wyciągnąć...

Sikor umarł...

6

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

A nie prościej takie coś:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18659
i do tego zwykły gotek?

7

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

@lopez: mam tą przejściówkę, ale jestem leniwy i szukam goteka z oledem, chociaż po lajwie Borsuka rozważam zwykłą wersję - to menue na ekranie robi robotę.

Sikor umarł...

8

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

No to spoko, ja zamówiłem dwa goteki, oled i encoder z ali, więc jeden mogę ci oddać po kosztach, z tym, że wycięcie na oled w obudowie musisz sobie zrobić sam, bo ja nie mam cierpliwości, no i trzeba poczekać aż dojdą :)

Borukowi wstawiłem zwykłego goteka, bo niestety nie miałem oledów oraz encodera na stanie jak mu wysyłałem kompa.

Ostatnio edytowany przez lopez (2023-02-24 10:32:22)

9

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Obaczym w takim razie - odezwałem się do dippaolo  i ma się zorientować, nie wypada mi go zostawić tak ze sprawą. Zobaczymy co odpowie za parę dni i dam znać wtedy, a Ty daj znać proszę jak przyjdzie.

Sikor umarł...

10

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Właśnie odebrałem swój egzemplarz do MSTe. Jest mega śliczny. :-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

No i superancko ;) Pochwal się zdjęciem.

Sikor umarł...

12

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Pochwalę się jutro, jak na próbę podłączę to cudo do PC, a w weekend docelowo do Atari.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

13

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Z PeCetem mój Gotek nie chciał gadać. Za to z Megą jest mega. :-) Współpraca z obrazami 1,44 MB nie stanowi problemu. Sam Gotek łyka obrazy 2,88 MB, ale MSTe juz tego nie potrafi. Ramka pasuje idealnie do otworu i śrubek, chociaż nie jest to szczyt elegancji.

Krótkie wideo z pracy napędu. Szum na nagraniu pochodzi od wentylatora i HDD. Przejście głowicy pomiędzy ścieżkami odrgywane jest czymś, co przypomina PC-speakera.

Ostatnio edytowany przez Lizard (2023-03-07 12:55:28)

Post's attachments

20230307_115007.jpg 696.4 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20230307_121345.jpg 648.28 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

14

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

elegancko ;)

Sikor umarł...

15

Odp: [k]Goteka z OLED zewnętrznego

Sikor napisał/a:

nie mam wtyczki i nie chce mi się rzeźbić

Nie wiem czy aktualne, ale zamiast wtyczki din14 (a.k.a yeti ;-) ) można adapter din14-idc34 - http://atari.myftp.org/atari16bit/adafdd/adafdd.html i wtedy Gotek podłączasz zwykłą taśmą do fdd.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.