26

Odp: Kabel s-video.

Kupić 5m kabel s-video/s-video, do tego 2 wtyki din5 i można szybko i łatwo samemu zrobić sobie dwa przewody po 2.5m każdy. Przecież przewód wykorzystuje w sumie 3 żyły (na dwóch pinach s-video jest masa). Dodatkowo warto wyprowadzić sobie jeszcze audio na gnieździe RCA.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

27

Odp: Kabel s-video.

Witajcie. Pozwolcie ze się podłączę. Postanowiłem podłączyć atari za pomocą konwertera AV/svideo ->VGA do monitora LCD. Przez gniazdo composite konwerter radzi sobie całkiem sprawnie. Obraz jest znośny chociaż nie idealny. Przez s-video kaszana. Pełno artefaktów, obraz skacze, no szaleństwo. Czy to może być wina sygnałów luma/chroma z atari czy po prostu konwerter nie ogarnia :/ później wrzucę zdjęcia lub nagranie.

28

Odp: Kabel s-video.

Gdybym miał tylko vga (dsub) to rozważałbym zamontowanie zośki...

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

29

Odp: Kabel s-video.

Witam ponownie. Na nagraniu przedstawiam co sie dzieje przy użyciu konwertera i podłączeniu s video
https://youtu.be/W9ZG_MIK_cw

Ostatnio edytowany przez SQT (2023-03-22 17:11:40)

30

Odp: Kabel s-video.

Skoro to nie działa (i wg mnie nie zadziała) to czemu tak usilnie chcesz to tak podłączać? Nie znam nikogo kto by tak podłączał atarynkę.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

31

Odp: Kabel s-video.

Po pierwsze niechcę ingerować w maszynę. Ma być w 100% oryginał. Po drugie dlaczego według ciebie nie zadziała? A co do podłączania przez konwerter widziałem tutaj tematy ale nie było takich zakłóceń.

Ostatnio edytowany przez SQT (2023-03-24 18:56:28)

32

Odp: Kabel s-video.

Ja przecież nie powiedziałem, ze to nie zadziała tylko "skoro to nie działa" a to drobna różnica ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD