Temat: Kabel s-video.

Po podłączeniu do tv(plazma) przez s-video mam na górze ekranu taki czarny pasek. Przy ekranie READY też jest widoczny.

Ostatnio edytowany przez Kiler73 (2023-03-08 18:55:54)

Post's attachments

20230308_162454.jpg 938.45 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20230308_170127_Allegro.jpg 88.41 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20230308_173838_Chrome.jpg 138.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Kabel s-video.

To podłącz pod inny telewizor i zobacz czy jest tak samo. Nie napisałeś nawet jaki telewizor...Wiesz,,,tu wróżek ze szklaną kulą nie ma. Po kompozycie jest tak samo?

Ostatnio edytowany przez agahes (2023-03-08 18:15:50)

3

Odp: Kabel s-video.

Telewizor to Panasonic plazma 50cali.
Po podłączeniu przez inny kabel(3×czincz) obraz jest gorszy ale ten pasek jest praktycznie nie widoczny. Na innym nie mam jak sprawdzić tam tylko wejścia HDMI.

Ostatnio edytowany przez Kiler73 (2023-03-08 18:53:34)

Post's attachments

Screenshot_20230308_184408_Allegro.jpg 67.85 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-03-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

4

Odp: Kabel s-video.

To idź do sąsiada Może Ci pozwoli na chwilę podłączyć . Jeśli na plazmie 50`` spodziewasz się obrazu co najmniej w stylu svga z 40-to letniego komputera 8-mio bitowego to nie licz na to.

Ostatnio edytowany przez agahes (2023-03-08 20:14:26)

5

Odp: Kabel s-video.

To jest problem niedopasowania poziomów sygnałów. U mnie, zależnie od modelu dzieją albo cuda różne, albo jest w miarę ok. Przydałby się s-video mod, a na pewno by nie zaszkodził. Są też przepisy z diodą wlutowaną zdaje się w chromę. Przeszukaj forum, bo było o tym sporo napisane tu i ówdzie. Zmień kolor na czarny, poke 710,0 i zobacz, powinno być niebo a ziemia. Jeśli tak, to jest to temat niedopasowania, o którym wspomniałem.
Zobacz to, moje zmagania: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16450

Ostatnio edytowany przez sun (2023-03-08 20:37:27)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

6

Odp: Kabel s-video.

agahes napisał/a:

To idź do sąsiada Może Ci pozwoli na chwilę podłączyć . Jeśli na plazmie 50`` spodziewasz się obrazu co najmniej w stylu svga z 40-to letniego komputera 8-mio bitowego to nie licz na to.

Nie spodziewam się rewelacji zastanawiam się dlaczego na jednym kablu ten pasek jest a na drugim nie. Nie jestem tak obeznany jak Wy a forum jest chyba też po to żeby pytać bardziej doświadczonych.

7

Odp: Kabel s-video.

Nie obrażaj się. Po prostu sugeruję, że plazma 50`` nie nadaje się do tego typu komputera. Na tym jeden piksel w grze będzie wyglądał jak nie przymierzając płyta chodnikowa.

8

Odp: Kabel s-video.

Mi to wygląda na zbyt słaby zasilacz. Mam podobne efekty w jednym z komputerów.

9

Odp: Kabel s-video.

Zasilacz nowy(zamiennik)

10

Odp: Kabel s-video.

Koledze doradzaliśmy zasilacz od qbahusak, więc to raczej nie to.

11

Odp: Kabel s-video.

Atari powstało przed ustandaryzowaniem s-video i poziomy napięć, w szczególności chromy, są niezgodne ze standardem. Niektóre TV są bardziej tolerancyjne, inne mniej. Wskazana jest drobna przeróbka dostosowująca poziomy sygnałów do współczesnych standardów.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

12

Odp: Kabel s-video.

Ta przeróbka jest bardzo skomplikowana?

13

Odp: Kabel s-video.

Nie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=17813

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

14

Odp: Kabel s-video.

@Kiler73
Kup i ocal w ten sposób telewizor (choćby 14") kineskopowy.
Będziesz miał obraz żyleta.

P.S.
Ocal w sensie uratuj przed wyrzuceniem na złom.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2023-03-10 18:30:23)

15

Odp: Kabel s-video.

Zakup tv to nie problem. I chętnie bym tak zrobił. Na swoim poerwszym atariku grałem na  czarnobiałym kineskopie. Ale wielkość tego sprzętu mnie przeraża  :)

16

Odp: Kabel s-video.

Albo się bawisz w retro albo nie...Jeśli tak to trzeba być retro w każdym calu.

17

Odp: Kabel s-video.

" w każdym calu"
he,he  ..bardzo dobrze powiedziane.


@Kiler73
wszyscy znamy ten problem.

18

Odp: Kabel s-video.

agahes napisał/a:

Albo się bawisz w retro albo nie...Jeśli tak to trzeba być retro w każdym calu.

Kolejny mit powtarzany przez lata... "bo kiedyś, w PRL ludzie używali tv crt z komputerami to jak chcesz być retro to musisz takiego używać i teraz" i te najprostsze rady "kup sobie monitor crt" albo "kup sobie najlepiej trinitrona crt". Po co zatem ludzie tworzą urządzenia typu VBXE czy Sophia2 czy robią takie modyfikacje o jakich tu wspominano? Po co tworzy się scandoublery typu medusa, ossc, retrotink, itp.? Ciekawe ilu z tych co takie rady dają, używa tych swoich crt z kablem antenowym "bo tak podłączaliśmy komputery za PRLu". Nie każdy ma też miejsce czy osobny pokój zabaw dla dorosłego faceta aby trzymać tam duże telewizory czy monitory crt, zrozumcie to wreszcie ;) A no i to "retro w każdym calu" a w domu tv crt a przy atari sio2sd czy side3 czy avg cart... ;P

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

19

Odp: Kabel s-video.

A ja zaproponuję inne rozwiązanie - podłącz przez magnetovid/DVD z wejściem AV. Ustabilizuje Ci to obraz z Atari do nowszych standardów.

Sikor umarł...

20

Odp: Kabel s-video.

TMK napisał/a:

Ciekawe ilu z tych co takie rady dają, używa tych swoich crt z kablem antenowym "bo tak podłączaliśmy komputery za PRLu"

Ja używam 14" CRT z:
65XE + kabel antenowy (obraz żyleta - Pan powyżej z Godzillom widział i może potwierdzić)
MIST FPGA + EURO

Z serią XE i obrazem czasem bywa loteria (w zależności od egzemplarza czasem obraz lepszy jest przez EURO, czasem przez antenowe), bardzo dobra jakość obrazu jest z 800XL.

21

Odp: Kabel s-video.

I pomyśleć, że kolega pytał tylko o kabelek s-video ;) Jak kupiłem raz kabelek s-video, reklamowany "HQ", "ekranowany" to później wyszło na atariage, że to g*wno prawda z tym ekranowaniem tego kabla bo to chiński kabelek z AE tylko wtyczka zmieniona na porządną DIN a w środku ekranowania nie ma. Najlepsze jest to, że kolory biały, czarny i odcienie szarości wyświetlało mi idealnie (jak innych kolorów nie było akurat na ekranie) natomiast pozostałe kolory były rozmyte i przejaskrawione, takie duszki, no i pionowe "zygzaczki" były (kabel testowany u mnie na moim sprzęcie i atari i u kolegi na jego sprzęcie zachowywał się identycznie).

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

22

Odp: Kabel s-video.

Ja też miałem do czynienia z kilkoma kablami s-video i każdy był gorszy od zwykłego composite właśnie przez takie jaskrawe artefakty. W sumie jakby ktoś miał namiar na DOBRY i sprawdzony kabel s-video to też bym kupił, bo teraz nie mam żadnego i atari podłączam przez VBXE, a nie zawsze to mnie urządza.

23

Odp: Kabel s-video.

Ale bierzecie pod uwagę, że te artefakty mogą wynikać z poziomu sygnału bo to nie jest do końca S-Video? Wypadałoby zbic trochę chromę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

24

Odp: Kabel s-video.

TMK napisał/a:

Jak kupiłem raz kabelek s-video, reklamowany "HQ", "ekranowany" to później wyszło na atariage, że to g*wno prawda z tym ekranowaniem tego kabla bo to chiński kabelek z AE tylko wtyczka zmieniona na porządną DIN a w środku ekranowania nie ma.

Niestety, też się na niego naciąłem. Niezależnie czy podłączałem cinche, czy s-video obraz był do dupy. Na Allegro kupiłem inny kabel od gościa o nicku anabeda. Na tym kablu obraz jest jak żyleta bez "zbijania chromy". Kabelek wygląda niepozornie, ale każda żyła swój ekran ma. Nie jest to, co prawda, pełny ekran, ale swoją rolę spełnia.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

25

Odp: Kabel s-video.

Ja używam przystosowanego do Atari kabla Vivanco:
https://c.scdn.gr/images/sku_main_images/036694/36694994/20220616140617_vivanco_s_vhs_to_s_vhs_5m_m_m_for_video_connection_12313.jpeg
Poszczególne żyły są dobrze ekranowane i wyraźnie od siebie odseparowane. Nie mam zastrzeżeń do jakości. Choć trzeba uwzględnić, że kabel ma już chyba z dziesięć lat, więc może nie być identyczny z aktualnie dostępnymi.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.