26

Odp: Stacja Atari 1050

ravek130xe napisał/a:

Czy to normalne że boot error wyświetla się nawet jak nie ma.dyskietki w stacji?

Tak. Komunikat będzie pojawiać się z mniejszą częstotliwością, ale będzie.

ravek130xe napisał/a:

Wyszlo 138. Czyli błąd

Czy Twoja stacja jest ustawiona jako pierwsza?https://www.atari-computermuseum.de/bilder/xl/conn_1050.PNG
Pod Altirrą formatowanie się powiodło. ;-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

27

Odp: Stacja Atari 1050

@lizard widzę [powtarza to co ja ;) Ale dobrze, im więcej źródeł, tym lepiej

Sikor umarł...

28

Odp: Stacja Atari 1050

Sikor napisał/a:

1. Widać, stacja przerobiona - masz z przodu dodatkowy przełącznik, więc na bank przypuszczam, że podwójną gęstość powinna czytać

Być może to tylko sam przełącznik blokady zapisu.

Sikor napisał/a:

2. Włącz komputer z otwartym zamkiem stacji w różnych położeniach dodatkowego przełączniki - w jednym z nich najprawdopodobniej powinno się uruchomić menu turbo

Dokładnie, to już może coś powiedzieć. A jak nie, to po prostu ją otworzyć, podesłać tu zdjęcia płyty, a przy okazji wyczyścić głowicę i nasmarować jej prowadnice, jak pisał Zenon.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

29

Odp: Stacja Atari 1050

uicr0Bee napisał/a:

Być może to tylko sam przełącznik blokady zapisu.

Są dwie dodatkowe diody, więc raczej nie.

Sikor umarł...

30

Odp: Stacja Atari 1050

To może być tak, że w zależności od wajchy świeci jedna albo druga:
czerwona = zabezpieczenie przez zapisem
zielona = zapis dozwolony

Dopóki kolega nie poda wyników tego co tu poradzono, to możemy gdybać.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

31

Odp: Stacja Atari 1050

Kolega był u mnie dziś. Stacja nie czyta , menu nie pokazuje się. Odgłosy głowicy i falujące obroty silnika napędu sugerują jej znaczne zużycie ale nie zaglądałem do środka. Zapadła decyzja że będzie odsyłana.

JiL Fan.

32

Odp: Stacja Atari 1050

@Sikor. Z włączonym turbo też bez reakcji, również po przełożeniu kabla sio do drugiego gniazda. Stacja pracuje głośno, wiec musi być jeszcze pewnie czyszczona.
Daje sobie z tym.spokoj i ja zwracam. Może z czasem uda się znaleźć jakąś sprawną albo przerzucę się na sio2sd.
Dziękuję bardzo za pomoc!

33

Odp: Stacja Atari 1050

To na koniec przyznaj się, ile za nią dałeś.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

34

Odp: Stacja Atari 1050

ravek130xe napisał/a:

@Sikor. Z włączonym turbo też bez reakcji, również po przełożeniu kabla sio do drugiego gniazda. Stacja pracuje głośno, wiec musi być jeszcze pewnie czyszczona.
Daje sobie z tym.spokoj i ja zwracam. Może z czasem uda się znaleźć jakąś sprawną albo przerzucę się na sio2sd.
Dziękuję bardzo za pomoc!

Kup replikę toms-a 720 od Zaxon-a, a nie jakieś śmietniki :P

35

Odp: Stacja Atari 1050

AS... napisał/a:

Kup replikę toms-a 720 od Zaxon-a

Kup replikę Roleksa i chwal się, że masz oryginał.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.