26

Odp: oddam sprzęt

w kwestii przenoszenia softu przez stacje pecetową
proponuje writeatr

1. wiadomo ze tylko A strona i tylko double.... ale mozna to obejsc przez nagrywanie singli i medium jako np. plikow DC3 na DD <-pracochłonne ale skuteczne - ja tak własnie robie

2. co do bad sectorów... owszem bardzo czesto.... coz trzeba wtedy nagrac "czysty" obraz dysku przy pomocy pctowej stacji i na to nagrywac na atari.... 99% error free :)

pozdrawiam

27

Odp: oddam sprzęt

Ok, ale Mateoos chcial w druga strone. Wiec trzeba by 'napisac se' progz marki readATR.

28

Odp: oddam sprzęt

Lewis: święta racja! Byłoby świetnie, gdyby taki program powstał. Za bezbłędny program lub wtykę do odczytu dyskietek Atarowskich w grzybowej stacji stawiam flaszkę.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

29

Odp: oddam sprzęt

1. to nie takie proste
2. moze byc pod dos?

30

Odp: oddam sprzęt

no tak... przecież writeatr nie tylko nagrywa ale też czyta dyskietki.... a jak są bad sectory... to obchodzimy to w sposób który podałęm wyżej ...

31

Odp: oddam sprzęt

Xan: może być pod dos. z mojego punktu widzenia - czyli nie mam sio2pc, nie umiem wielu rzeczy itd. - chciałbym włożyć dyskietkę w double z np. listami *.eed. Chciałbym, aby grzyb przeniósł mi te pliki na format strawny dla emulatora, a więc może on tylko te pliki skopiować, ale może także z tej dyskietki utworzyć plik *.atr! Przecież jeśli będę chciał, to później z takiego atra wyciągnę konkretne pliki. Chciałbym utworzyć sobie archiwum korespondencji (wszystkie listy mam zachowane na chyba 50 dyskietkach!), więc sam będę tworzył ATRki.

Na upartego może być także pod linuxa, aczkolwiek wolałbym pod M$, czy to będzie DOS, czy Win... podejrzewam, że programik będzie na tyle "normalny", że pójdzie z linii poleceń... a jak będzie potrzebował czystego, prawdziwego dosa, to także sobie poradzę. Oby to tylko było możliwe.

I teraz wiadomość najważniejsza: Xan! Monitor został wysłany wczoraj pomiędzy godziną 19 a 20. Przy odbiorze zapłacisz za przesyłkę, bodajże 19 złotych, a te 19 złotych po pewnym czasie wrócą do mnie. Tak więc uważam, że jesteśmy rozliczeni.

Lewis: stacja dysków wraz z zasilaczem oraz kabelkiem poszła już wczoraj pomiędzy godziną 19 a 20. Nie pamiętam, ile zapłaciłem, ale jeśli uiścisz opłatę u listonosza czy na poczcie to te pieniążki wrócą do mnie, więc uważam, że jesteśmy rozliczeni.

Ja teraz czekam na stację 5.25 grzybową, nieważne od kogo, ważne, by była sprawna. Miłym dodatkiem byłby program do zrzucania softu z Atarowskich dyskietek, motywacją może być wódka.

Jak tylko uporam się z przeniesieniem softu na grzyba, będę miał około 200 dyskietek do oddania.

Przypominam, że w domu mam jeszcze dwie Atarynki, dwa zasilacze, Centronics i magnetofon /golas/.

Ci, co ze mną korespondowali, będą pamiętać:

I to by było na tyle.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

32

Odp: oddam sprzęt

Ciesze sie niezmiernie. Co do stacji to wysle ja w najblizszym czasie. Programy dosle mailem.

33

Odp: oddam sprzęt

Mateoos zasilacze to dla mnie, tylko przed wyslaniem sprawdz czy to sa modele "plaskie niekarbowane z logo na naklejce" :)) Moj adres jest w BAZIE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

34

Odp: oddam sprzęt

Kurde, chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć tę budę z kolorofonem.... :D  :D  :D ;- te, Mateoos; zbieraj się na Ornete, lepiej. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: oddam sprzęt

Jeśli chodzi o Ornetę, to nie kasa stanowi problem tylko CZAS! Mam bardzo mało czasu dla siebie, jeśli doliczę do tego ośmiogodzinną (czy nawet więcej) trasę pociągiem to... Znowu wpadać na party na pół dnia to bezsens, poczekam więc na jakąś bliższą okazję... Gdańsk? Opalenica?

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

36

Odp: oddam sprzęt

Mateoos: marudzisz :P
Zresztą co to jest 8 godzin w pociągu ? Tyle samo zajmowała mi podróż do Opelanicy i jakoś nie narzekałem (mimo, że często jeździłem sam, bo ekipa olsztyńska totalnie zwapniała), tak samo jak niegdyś jeździło się na RH do częstochowy - porównywalny czas trwania podróży. I nie wkręcaj ciemnoty, że "może" byś zawitał w Opalenicy, bo ja mam 2 razy dalej do Opalenicy a napewno zdecydowanie więcej razy tam byłem niż ty:P
Zresztą Opalenicy już nie będzie (Vasco oficjalnie to w grudniu zadeklarował, gdybyś był to byś wiedział), a w Gdańsku będzie raczej dominacja "dużo-atarowców", więc małoatarowców wielu nie ujrzysz.

Więc panie Mateoos - bez urazy, ale rusz swój szanowny tyłek i przyjeżdżaj na QuaST-a, a nie używaj takich dziecinnych wykrętów :P

37

Odp: oddam sprzęt

MacGyver: niestety, podtrzymuję swoje wykręty :) Jest mało prawdopodobne, że zawitam do Ornety. Aczkolwiek... jak już pisałem Lewisowi, nigdy nic nie wiadomo! Uwierz mi, że bardzo bym chciał z Wami pogadać przy piwku. Niestety... życie jest brutalne, a nie będąc na moim miejscu nie masz pojęcia, czy się wykręcam czy po prostu może faktycznie nie mam zbyt wiele wolnego czasu ;)

Tak więc bez urazy, ale jeśli przyjadę, to będzie to ogromna niespodzianka także dla mnie!

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

38

Odp: oddam sprzęt

Jak tylko uporam się z przeniesieniem softu na grzyba, będę miał około 200 dyskietek do oddania.

no wlasnie minelo juz qupe czasu a tu nic... ;/ kuna ja bym to zgral w kilka dni....
:?

"wszystko się kiedyś kończy......."

39

Odp: oddam sprzęt

stryjek: nie każdy żyje zbieraniem/kopiowaniem softu

40

Odp: oddam sprzęt

Bujaj się sknerusie ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: oddam sprzęt

dlaczego nazywasz mnie sknerusem ? czy ja ciebie wyzywam/obrażam ?

42

Odp: oddam sprzęt

przeciez dal emotke :)

43

Odp: oddam sprzęt

mikey: czyli mam rozumieć, że gdybym napisał na przykład: "Stryjek, upierdliwy debilu ;)" to byłoby wszystko OK ?

44

Odp: oddam sprzęt

rozum jak chcesz, przypominam ci ze kiedys o to samo sie mnie czepiles :)
po szczegoly odsylam do archiwum.

45

Odp: oddam sprzęt

mikey: nie o to samo, nie wchodziły w grę wyzwiska/ubliżanie